Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Надя75 » 22 Юли 2015, 14:16

Здравейте,

Дъщеря ми е на 3 г. и изкара варицела с доста пъпки по цялото тяло. Останаха и червени белези, доста от тях са хлътнали дупчици. С какво да ги третирам. Благодаря Ви предварително!
Надя75
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Юли 2015, 13:48

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Авг 2015, 17:43

ellyyy написа:Здравейте!
На 21 години съм и наскоро карах варицела. От повече от седмица вече коричките са паднали и мажа петната със Scarex и домашен мехлем с мас и невен. Може ли да ми препоръчате нещо друго за бързото премахване на петната или това лечение е добро (защото Скарекс е скъп, но на фона на други мазила мисля, че е оптимален вариант). И много ме притеснява въпроса с излагането на слънце, защото на 7 август ще ходя на море. Безопасно ли е да се пека, защото исках да почернея (мажа се с 50 фактор, но исках да се мажа И с олио за почерняване) или да избягвам излагането? Бях чула, че излагането на слънце спомагало за изчезването на петната, но си мисля, че това важи по-скоро за бързото зарастване на коричките, кое е вярно?
Благодаря предварително!

Здравейте, ellyyy!

Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано, защото имам малко детенце!
Предполагам, че към настоящия момент проблема е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Авг 2015, 17:43

Надя75 написа:Здравейте,

Дъщеря ми е на 3 г. и изкара варицела с доста пъпки по цялото тяло. Останаха и червени белези, доста от тях са хлътнали дупчици. С какво да ги третирам. Благодаря Ви предварително!

Здравейте, Надя75!

Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано, защото имам малко детенце!
Предполагам, че към настоящия момент проблема е решен! Ако не е така ми пишете отново!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ellyyy » 18 Сеп 2015, 01:27

Здравейте!
Да, почивката на морето мина, но петната още ги има, по-избледнели са, продължавам да ги мажа със Скарекс. Ще се радвам, въпреки това да ми отговорите на въпросите. :)
ellyyy
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юли 2015, 00:59

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Ное 2015, 10:24

ellyyy написа:Здравейте!
Да, почивката на морето мина, но петната още ги има, по-избледнели са, продължавам да ги мажа със Скарекс. Ще се радвам, въпреки това да ми отговорите на въпросите. :)

Здравейте, ellyyy!

Извинявам се отново за забавянето на отговора, но имах неприятни здравословни проблеми!
По принцип не се препоръчва излагане на слънце, без използване на слънцезащитен крем с висок фактор, защото има риск да станат кафяви петънца, които се заличават след това по-бавно и по-трудно. Скарекс е добър вариант предвид цена и полза от приложение, но ако петната са кафяви няма да помогне!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот tina » 06 Апр 2016, 19:07

Здравейте,
Дъщеря ми е на 9г. и в момента е болна от варицела. Въпросът ми е съществува ли средство, чрез което може да се предотврати появата на белези. В момента някои от обривите все още са воднисти.
Ако използвам "Скарекс-гел" или "Контрактубекс", кога най-рано мога да започна?
tina
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Фев 2012, 17:37

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Апр 2016, 12:43

tina написа:Здравейте,
Дъщеря ми е на 9г. и в момента е болна от варицела. Въпросът ми е съществува ли средство, чрез което може да се предотврати появата на белези. В момента някои от обривите все още са воднисти.
Ако използвам "Скарекс-гел" или "Контрактубекс", кога най-рано мога да започна?

Здравейте!

След като паднат коричките може да започнете да използвате Скарекс!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот StephanieChobanova » 11 Май 2016, 23:40

Здравейте! Преди няколко седмици боледувах от варицела и коричките по лицето ми паднаха, но проблемът е, че останаха доста дълбоки дупчици. В момента използвам сребърна вода и масло от чаено дърво, но петната просто потъмняват, без да зарастват. Моля Ви да ме посъветвате какви мерки да взема!
StephanieChobanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Май 2016, 23:34

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Май 2016, 10:56

StephanieChobanova написа:Здравейте! Преди няколко седмици боледувах от варицела и коричките по лицето ми паднаха, но проблемът е, че останаха доста дълбоки дупчици. В момента използвам сребърна вода и масло от чаено дърво, но петната просто потъмняват, без да зарастват. Моля Ви да ме посъветвате какви мерки да взема!

Здравейте!

Съветвам Ви да си вземете скарекс гел и да използвате 2 пъти дневно за 2-3 месеца. През деня задължително използвайте слънцезащитен крем с фактор на защита 50.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот petar.nenkov » 30 Май 2016, 22:19

Здравейте, забелязах че имам някакви пьпки на лигавицата в устата.Вьзможно ли е да са херпеси?Ето и снимки https://onedrive.live.com/redir?resid=821B9C0B28A8BF97!206525&authkey=!AGqm5l-s9rErvFg&ithint=folder%2cJPG
petar.nenkov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Май 2016, 22:14

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта