Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот safie.meco » 31 Мар 2017, 18:15

Здравейте Синът ми е на 4 години и прекарваме варицела но няма никакви направени имунизации Това проблем ли е Благодаря ви
safie.meco
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2017, 18:13

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Todorova23 » 17 Апр 2017, 19:56

Здравейте,
Никога досега не съм имала херпеси,но преди 3 дни ми се появи рана на брадичката, която наподобява херпес. Бях до аптеката и жената ми каза, че не прилича на херпес. Лошото обаче е че раната стана по голяма, доста болезнена и трети ден не хваща коричка, а само сълзи, някакси не може да се затвори. Какво може да бъде?
Todorova23
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2017, 19:50

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Апр 2017, 16:29

safie.meco написа:Здравейте Синът ми е на 4 години и прекарваме варицела но няма никакви направени имунизации Това проблем ли е Благодаря ви

Здравейте!

В България не се прави имунизация за варицела!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Апр 2017, 16:30

Todorova23 написа:Здравейте,
Никога досега не съм имала херпеси,но преди 3 дни ми се появи рана на брадичката, която наподобява херпес. Бях до аптеката и жената ми каза, че не прилича на херпес. Лошото обаче е че раната стана по голяма, доста болезнена и трети ден не хваща коричка, а само сълзи, някакси не може да се затвори. Какво може да бъде?

Здравейте!

Качеството на снимката не ми позволява да направя коментар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Sonya7 » 08 Ное 2017, 20:43

Здравейте, от години ми излизат много херпеси. При най-малкият стрес и имам по няколко на устните. Случвало ми се целите устни да са ми в херпеси, наброявайки ги около 12-13. Много са болезнени, огромни. Пробвала съм много мазила и бабини деветини. Ацикловир (хапчета и крем), фенивир, тридерм и още други, на които не им помня имената. Минават много бавно, болезнено, кървят, създават дискомфорт. Какво бихте ме посъветвали? Много благодаря
Sonya7
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Ное 2017, 20:38

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Ное 2017, 16:58

Sonya7 написа:Здравейте, от години ми излизат много херпеси. При най-малкият стрес и имам по няколко на устните. Случвало ми се целите устни да са ми в херпеси, наброявайки ги около 12-13. Много са болезнени, огромни. Пробвала съм много мазила и бабини деветини. Ацикловир (хапчета и крем), фенивир, тридерм и още други, на които не им помня имената. Минават много бавно, болезнено, кървят, създават дискомфорт. Какво бихте ме посъветвали? Много благодаря

Здравейте!

При много чести и тежки рецидиви на херпесните инфекции се препоръчва да се премине към редовно системно лечение. За съжаление аз няма как да ви го препоръчам с онлайн консултация! Необходимо е да се направят и допълнителни изследвания!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ahatys » 14 Дек 2017, 19:18

Здравейте,
Поради болки в областа на гърба посетих невролог и ми назначи изследвания за херпес зостер.Нямам обриви по тялото.Ето резулатите от изследването.Може ли да причини болки в гърба херпес зостер ? Имам ли причина за притеснение този резултат ?

Варицела зостер (Varicella zoster) IgM----( <0.10 )Index < 0.9 отр.; 0.9 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
Варицела зостер (Varicella zoster) IgG----(678.30 ) mlU/ml < 135 отр.; 135 - 165 граничен; > 165 пол.

Благодаря !
ahatys
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Дек 2017, 19:08

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Дек 2017, 12:29

ahatys написа:Здравейте,
Поради болки в областа на гърба посетих невролог и ми назначи изследвания за херпес зостер.Нямам обриви по тялото.Ето резулатите от изследването.Може ли да причини болки в гърба херпес зостер ? Имам ли причина за притеснение този резултат ?

Варицела зостер (Varicella zoster) IgM----( <0.10 )Index < 0.9 отр.; 0.9 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
Варицела зостер (Varicella zoster) IgG----(678.30 ) mlU/ml < 135 отр.; 135 - 165 граничен; > 165 пол.

Благодаря !

Здравейте!

Резултатите показват, че сте преболедувал варицела! Обсъдете с лекуващия лекар! Той е най-добре запознат с Вашия проблем!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот vancheto69 » 04 Фев 2018, 01:11

Здравейте детето ми има шарка, а родителите са я карали може ли да я пренесем на други ?
vancheto69
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2018, 01:02

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Фев 2018, 17:00

vancheto69 написа:Здравейте детето ми има шарка, а родителите са я карали може ли да я пренесем на други ?

Здравейте!

Нямате повод за притеснение, ако се касае за варицела! Важното е детето да няма контакт с неболедувал!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron