Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот alex.deoxys » 11 Май 2018, 15:38

Здравейте, преди 4/5 дена започна да ми излиза някаква рана над устната започва с малки мехурчета пукат се и се получават ранички.
Страх ме е да не е нещо сериозно
моля за съвет !
alex.deoxys
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Май 2018, 15:35

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Май 2018, 15:01

alex.deoxys написа:Здравейте, преди 4/5 дена започна да ми излиза някаква рана над устната започва с малки мехурчета пукат се и се получават ранички.
Страх ме е да не е нещо сериозно
моля за съвет !

Можете ли да приложите снимки?
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Djordjiq » 09 Юли 2018, 16:03

Здравейте моля за помощ,казаха ни че това е нова вирусна инфекция съпроводена с пъпки приличащи на скарлатина .уста,ръка,крак така се казвал .по ръцете са ситни пъпчици и по тялото има малко .надява се вижда на снимката
Прикачени файлове
received_2287641587927647.jpeg
received_2287641587927647.jpeg (30.8 KiB) Прегледано 372 пъти
Djordjiq
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Юли 2018, 15:56

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2018, 11:46

Djordjiq написа:Здравейте моля за помощ,казаха ни че това е нова вирусна инфекция съпроводена с пъпки приличащи на скарлатина .уста,ръка,крак така се казвал .по ръцете са ситни пъпчици и по тялото има малко .надява се вижда на снимката

Здравейте!

От това, което се вижда на снимката смятам, че е възможно да е болестта ръка, крак, уста!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот DreamSteam » 05 Авг 2018, 10:52

Здравейте,на 33 години съм и живея в чужбина.Появиха ми се пъпки преди 3 дена, ходих на лекар и ми каза че е Варицела.Предписаха ми Zovirax 800 mg. по 1 таблетка през 4-ри часа 5 пъти на ден за 7 дена. Мазах се също и с един лосион Tannosynt, който е за успокояване на пъпките,сега стои малко като бял филм по тях. Четох в интернет,че не трябва да се паят лекарства, а аз пия от втория ден. Правилно ли е това?
Благодаря предварително!
DreamSteam
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Авг 2018, 09:19

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Авг 2018, 12:13

DreamSteam написа:Здравейте,на 33 години съм и живея в чужбина.Появиха ми се пъпки преди 3 дена, ходих на лекар и ми каза че е Варицела.Предписаха ми Zovirax 800 mg. по 1 таблетка през 4-ри часа 5 пъти на ден за 7 дена. Мазах се също и с един лосион Tannosynt, който е за успокояване на пъпките,сега стои малко като бял филм по тях. Четох в интернет,че не трябва да се паят лекарства, а аз пия от втория ден. Правилно ли е това?
Благодаря предварително!

Здравейте!

Лечението, което са Ви предписали е подходящо за варицела. В България по-рядко се предписва терапия при леко протичаща варицела и това е причината да се подвеждате в информацията в интернет.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот VasilkaRuseva » 03 Окт 2018, 09:24

Здравейте, Д-р Тодева,
На 37 години съм, с дете на 4-ри години. С мъжа ми планираме 2-ра бременност. При предварителните изследвания, които си направих през м.декември 2017г., се установи, че не съм боледувала от варицела (VZV/Херпес зостер/IgG- автоматична ELISA - Резултат: 0.5 S/Co при референтни стойности (<9-Отр.); (9-11-Сива зона); (>11-Пол.) При консултация с лекар акушер-гинеколог взехме решение да се ваксинирам в Гърция с Varivax. Ваксинирах се 2 пъти и резултатът от последните изследвания (на 02.10.18г.) е следният: (VZV/Херпес зостер/IgG- автоматична ELISA - Резултат: 2.9 S/Co при референтни стойности (<9-Отр.); (9-11-Сива зона); (>11-Пол.). Резултатът отново е отрицателен и бих искала да попитам рисковано ли е да забременявам (детето ми ходи на детска градина и не е преболедувало варицела), и изобщо има ли какво да се предприеме?
Предварително Ви благодаря за отделеното време.
Хубав ден,
В. Русева
VasilkaRuseva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Окт 2018, 09:08

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Окт 2018, 11:48

VasilkaRuseva написа:Здравейте, Д-р Тодева,
На 37 години съм, с дете на 4-ри години. С мъжа ми планираме 2-ра бременност. При предварителните изследвания, които си направих през м.декември 2017г., се установи, че не съм боледувала от варицела (VZV/Херпес зостер/IgG- автоматична ELISA - Резултат: 0.5 S/Co при референтни стойности (<9-Отр.); (9-11-Сива зона); (>11-Пол.) При консултация с лекар акушер-гинеколог взехме решение да се ваксинирам в Гърция с Varivax. Ваксинирах се 2 пъти и резултатът от последните изследвания (на 02.10.18г.) е следният: (VZV/Херпес зостер/IgG- автоматична ELISA - Резултат: 2.9 S/Co при референтни стойности (<9-Отр.); (9-11-Сива зона); (>11-Пол.). Резултатът отново е отрицателен и бих искала да попитам рисковано ли е да забременявам (детето ми ходи на детска градина и не е преболедувало варицела), и изобщо има ли какво да се предприеме?
Предварително Ви благодаря за отделеното време.
Хубав ден,
В. Русева

Здравейте!

Кога са сложени ваксините? Минало ли е достатъчно време за да се позитивира титъра?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот VasilkaRuseva » 23 Окт 2018, 13:32

Здравейте,
2-та ваксина е сложена на 11.08. 1-та - съответно 4-ри седмици преди тази дата.

Поздрави,
В. Русева
VasilkaRuseva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Окт 2018, 09:08

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 09:53

VasilkaRuseva написа:Здравейте,
2-та ваксина е сложена на 11.08. 1-та - съответно 4-ри седмици преди тази дата.

Поздрави,
В. Русева

Здравейте!

Моята препоръка е да повторите теста, възможно е да се е повишил титъра. В противен случай най-добре е да вземете предпазни мерки детето да не се зарази, а ако се зарази да го изолирате ако вече сте бременна.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта