Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Апр 2019, 11:04

joanakn написа:Здравейте,прекарах херпес зостър миналия месец. Обривите са на ръката,вече с корички,мажа ги с пиоктанин след това перво с джинджира,не падаха люспите смених джинджирата с белия крем на Рачев от 7 дни паднаха 2-3 люспу и пак

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот petia.stancheva » 18 Май 2019, 08:02

Здравейте,имам нужда от вашата помощ и консултация.
Миналата седмица ми излезе херпес на устните.Изгорих го и вече е по добре,почти го няма.Притеснява ме повече този на носа.Явно съм го пренесла от устата.В началото на седмицата беше голямо мехурче.Спукасе и течеше.Падна част от кожичката и стана рана.Пазя мястото за да не го разпростаня другаде.Мажя със АЦИКЛОСТАД от 3 дена.
Какво е вашето мнение.Как да го почиствам и с нещо друго ли да го лекувам.Притеснена съм,излизат ми често на устните,но като на носа не ми се е случвало.Благодаря предварително.
ПРИКАЧВАМ ВИ СНИМКИ.
Прикачени файлове
херпес на носа 2.jpg
Снимка от сутринта - почистено
херпес на носа 2.jpg (25.22 KiB) Прегледано 379 пъти
херпес на носа 1.jpg
Снимка от вечерта - с крем
херпес на носа 1.jpg (40.53 KiB) Прегледано 379 пъти
petia.stancheva
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2018, 21:33

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Май 2019, 12:04

petia.stancheva написа:Здравейте,имам нужда от вашата помощ и консултация.
Миналата седмица ми излезе херпес на устните.Изгорих го и вече е по добре,почти го няма.Притеснява ме повече този на носа.Явно съм го пренесла от устата.В началото на седмицата беше голямо мехурче.Спукасе и течеше.Падна част от кожичката и стана рана.Пазя мястото за да не го разпростаня другаде.Мажя със АЦИКЛОСТАД от 3 дена.
Какво е вашето мнение.Как да го почиствам и с нещо друго ли да го лекувам.Притеснена съм,излизат ми често на устните,но като на носа не ми се е случвало.Благодаря предварително.
ПРИКАЧВАМ ВИ СНИМКИ.

Здравейте!

Ако не е преминало разраняването може да използвате дермазин или да посетите лекар.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот djoleva » 17 Юни 2019, 20:59

Здравейте. Миналият месец зет преболедуване от херпес зостер. Доста голяма площ, обхващаща дясното подребрие и част от гърба. Лекува се с Ацикловир, Витамини от група В и болкоуспокояващо. Обрива мина, има белег. Но и много силна болка на мястото на херпес. Живеят в чужбина, ходил е на лекар там. Какво да пие за постхерпесната болка. Там са му изписали нестероидни противовъзпалителни.
Благодаря Ви предварително.
djoleva
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Фев 2014, 12:58

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юни 2019, 11:02

djoleva написа:Здравейте. Миналият месец зет преболедуване от херпес зостер. Доста голяма площ, обхващаща дясното подребрие и част от гърба. Лекува се с Ацикловир, Витамини от група В и болкоуспокояващо. Обрива мина, има белег. Но и много силна болка на мястото на херпес. Живеят в чужбина, ходил е на лекар там. Какво да пие за постхерпесната болка. Там са му изписали нестероидни противовъзпалителни.
Благодаря Ви предварително.

Здравейте!

Може да взема нестероидните и витамини от група В за по-дълъг период от време!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот onqskonq » 07 Юли 2019, 15:49

Добър ден имам някакъв обрив от вътрешната страна на бедрата точно до тестисите. Ходих на кожен лекар и ми каза да ги мажа със БетазонТрио, и че са от жегите и от бельото което нося.Тогава бяха само от дясната страна. Мина цяла седмица, обрива ми излезе и от лявата страна на тестисите и по долната им част. Минали са 22 дни от както имах полов контакт без презерватив, (само фелацио) Други симптоми нямам, не стават на мехури и не боли а само сърби и пари. Долу ще пусна снимка, малко е гнусна съжелявам. Благодаря предварително на който се отзове.
Прикачени файлове
BeYoMAy - Imgur.jpg
BeYoMAy - Imgur.jpg (21.95 KiB) Прегледано 550 пъти
onqskonq
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2019, 15:46

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Юли 2019, 12:56

onqskonq написа:Добър ден имам някакъв обрив от вътрешната страна на бедрата точно до тестисите. Ходих на кожен лекар и ми каза да ги мажа със БетазонТрио, и че са от жегите и от бельото което нося.Тогава бяха само от дясната страна. Мина цяла седмица, обрива ми излезе и от лявата страна на тестисите и по долната им част. Минали са 22 дни от както имах полов контакт без презерватив, (само фелацио) Други симптоми нямам, не стават на мехури и не боли а само сърби и пари. Долу ще пусна снимка, малко е гнусна съжелявам. Благодаря предварително на който се отзове.

Здравейте!

Придържайте се към лечението, би трябвало да помогне. Ако обаче няма резултат направете контролна визита!

С уважение,
д-т Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот onqskonq » 09 Юли 2019, 10:34

Благодаря за отговора. Само искам да попитам това възможно ли е да е генитален херпес?
onqskonq
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2019, 15:46

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Юли 2019, 10:21

onqskonq написа:Благодаря за отговора. Само искам да попитам това възможно ли е да е генитален херпес?

Здравейте!

Поне това, което се вижда от снимките не мисля че се касае за херпес.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Лидия Станчева » 19 Юли 2019, 15:41

Здравейте! Много съм притеснена, дъщерями е бременна в четвъртият месец, но и се появи херпес зострес на гърба, моля ви, кажете имали опасност за бебето! В момента и правят малгама или каквото е там! Може ли да се маже със нещо? Благодаря предварително!
Лидия Станчева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Яну 2019, 16:08

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта