Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Мар 2014, 16:38

Тук може да зададете въпроси за вирусни обриви от херпес, варицела или друг вид шарки. Не се притеснявайте да задавате Вашите въпроси и заедно да намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лека

Мнениеот BravaPersona » 23 Май 2014, 18:39

Здравейте, детето ми е на 4 години и в момента е болно от варицела. Интересува ме вашето мнение относно къпането. С голямото ми дете в Англия лекарите препоръчваха чести бани, във водата слагахме и едни трици които в Бг ги няма. Когато им казах че в Бг не препоръчват къпане се спогледаха и подсмихнаха подигравателно. В Италия племенницата ми също я къпеха по 3-4 пъти по препоръка на педиатрите като накрая обливаха със смрадлика. Сега чета че и в Гърция и Америките децата ги къпят често. Защо в България не дават да ги къпем? Като попитах педиатърката тя ми каза" Ами ако искаш иди в Гърция да ви прегледат", не знам защо го прие така лично въпроса ми.
BravaPersona
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Мар 2014, 19:26

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лека

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Май 2014, 13:57

BravaPersona написа:Здравейте, детето ми е на 4 години и в момента е болно от варицела. Интересува ме вашето мнение относно къпането. С голямото ми дете в Англия лекарите препоръчваха чести бани, във водата слагахме и едни трици които в Бг ги няма. Когато им казах че в Бг не препоръчват къпане се спогледаха и подсмихнаха подигравателно. В Италия племенницата ми също я къпеха по 3-4 пъти по препоръка на педиатрите като накрая обливаха със смрадлика. Сега чета че и в Гърция и Америките децата ги къпят често. Защо в България не дават да ги къпем? Като попитах педиатърката тя ми каза" Ами ако искаш иди в Гърция да ви прегледат", не знам защо го прие така лично въпроса ми.

Здравейте, Brava Persona!

Къпането при варицела не се препоръчва, за да не се разпространява инфекция. Това важи до тогава, докато има мехурчета, защото секрета може да съдържа вирусни частици. Самите мехурчета също могат да са причина за заразяване с варицела. Много често мехурчетата стават на ранички, които се инфектират със стафилококи, стрептококи или други бактерии. Тези бактерии също се разпространяват при къпане и още повече при подсушаване. Поради тази причина ние лекарите в България не препоръчваме къпане. Иначе ако се прави правилно и се използват подходящи средства би могло да има изкъпване. За съжаление обаче никак не е лесно да се спазят всички условия, особено за малко деца!
Надявам се, че Ви бях полезна!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот vanylina » 17 Юли 2014, 22:23

Здравейте!
След прекаран херпес зостер миналия месец,обривът все още ме сърби и е синкаво-сив на цвят.Мазах го с мастилото(забравих му името),ацикловир крем и ДжинДжира алба актив,при завяхване на пъпчиците сърбежа беше доста силен и по всяко време.Последно го мазах с ментов спирт,но от него нямаше ефект.
В момента продължавам да го мажа с ДжинДжира алба,пак си сърби,но не така силно и почти само вечер.
Въпросите ми са два:правилно ли е да го мажа с последното за сърбежа и това петно ще избледнее ли с времето.Поясен се води при мен обхваща кръста,половината бедро и малко на корема-никак не е малко и е доста грозно.Има ли друго средство с което мога да мажа за да не остава белег?
Блгодаря Ви!
vanylina
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Юли 2014, 22:02

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Юли 2014, 12:52

vanylina написа:Здравейте!
След прекаран херпес зостер миналия месец,обривът все още ме сърби и е синкаво-сив на цвят.Мазах го с мастилото(забравих му името),ацикловир крем и ДжинДжира алба актив,при завяхване на пъпчиците сърбежа беше доста силен и по всяко време.Последно го мазах с ментов спирт,но от него нямаше ефект.
В момента продължавам да го мажа с ДжинДжира алба,пак си сърби,но не така силно и почти само вечер.
Въпросите ми са два:правилно ли е да го мажа с последното за сърбежа и това петно ще избледнее ли с времето.Поясен се води при мен обхваща кръста,половината бедро и малко на корема-никак не е малко и е доста грозно.Има ли друго средство с което мога да мажа за да не остава белег?
Блгодаря Ви!

Здравейте, vanylina!

Не мисля, че е правилно всичко, което сте използвала! Посещавала ли сте кожен лекар? Можете ли да приложите снимка, за да се ориентирам по-добре!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот vanylina » 22 Юли 2014, 23:55

:shock: :shock: :o ...............
След посещение на неотложния кабинет(събота вечер)бях препратена в инфекциозното отделение на града(Ст.Загора) от там ме поеха и лекуваха по този начин,не съм се лекувала от мрежата :? три пъти ходих до инфекциозното да ме "следят",казаха че всичко е нормално и ще се мъча доста време....За кожен лекар дори не е ставало дума...
Снимка нямам сега,но утре ще се постарая да направя и кача.
БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!
vanylina
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Юли 2014, 22:02

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Юли 2014, 11:38

vanylina написа::shock: :shock: :o ...............
След посещение на неотложния кабинет(събота вечер)бях препратена в инфекциозното отделение на града(Ст.Загора) от там ме поеха и лекуваха по този начин,не съм се лекувала от мрежата :? три пъти ходих до инфекциозното да ме "следят",казаха че всичко е нормално и ще се мъча доста време....За кожен лекар дори не е ставало дума...
Снимка нямам сега,но утре ще се постарая да направя и кача.
БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!

Здравейте, vanylina!

Да, ако можете приложете снимка, за да се ориентирам по-добре за състоянието Ви.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот mis » 23 Юли 2014, 16:19

Нуждая се от консултация, тъй като преди 7-8 дни ми се появи херпес на бедрото отзад, който вече завяхва. Въпросът ми е: безопасен ли е полов контакт, при използуване на презерватив и при защита на мястото на херпеса със стерилна превръзка? Предварително Ви благодаря и желая приятен ден!
mis
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юли 2014, 13:40

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Юли 2014, 11:23

mis написа:Нуждая се от консултация, тъй като преди 7-8 дни ми се появи херпес на бедрото отзад, който вече завяхва. Въпросът ми е: безопасен ли е полов контакт, при използуване на презерватив и при защита на мястото на херпеса със стерилна превръзка? Предварително Ви благодаря и желая приятен ден!

Здравейте, mis!

Голяма ли е площта, която е засегната от херпес и в близост ли е до половите органи? Има ли мехурчета все още?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Херпес, варицела и шарки онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот mis » 25 Юли 2014, 19:54

Здравейте отново! Херпесът е с диаметър около 1,5 см. Намира се на седалището от ляво, не е близо до полови органи. Няма мехурчета вече,спукаха се. Дори завяхват.Върху раната поставям стерилна превръзка ежедневно! Благодаря ви предварително!
mis
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юли 2014, 13:40

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта