Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Re: Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 11 Окт 2016, 09:43

keriq написа:Здравейте, искрено се надявам, че тук ще открия отговор за моето състояние. Живея в Германия и мога да си позволя преглед при всякакъв специалист и да си направя всяко едно изследване , но за съжаление това не ми помогна с нищо. Истината я намерих тук в пространството в ровене на медицински статии, форуми и т.н. 5 години беше ходене по мъките , 4 пъти влизах в болница да ме изследват за болести , коя от коя по-страшна, направиха ми почти всички възможни изследвания и накрая винаги ме изписваха със заключение , че нищо ми няма. Личният ми лекар вече вдигна ръце и се предаде. Принудих се сама да търся , вкарвах симптомите ,които имам и така от страница на страница стигнах до истината , в момента в който видях снимка на болен ,все едно се видях себе си. Установих , че е синдром на Кушинг и така и излезе. 2014 год. ме оперираха и ми отстраниха лявата надбъбречна жлеза. За 4 месеца се нормализирах напълно , резултатите бяха много добри и се успокоих напълно. Но 6 месеца след операцията се почувствах много зле, получих разстройство придружено с много силни болки , които предизвикваха повръщане. Странното беше , че когато повръщах , повръщах храната , която бях поела така ,както си беше , без онзи кисел вкус , просто вкус на храна. Седмица по-късно влязох пак в болница , защото нямах никакво подобрение. 12 дни бях в болницата , направиха ми гастроскопия, също така и колоноскопия, но както винаги всичко беше нормално, всъщност проблемът е бил в това , имунната ми система още не е била възстановена и трябваше да взема няколко ударни дози кортизол , който бях спряла. Както и да е след около месец всичко се нормализира. Но тогава вече започнаха другите проблеми , първоначално ми беше трудно преглъщането. Колкото и малка да беше храната , колкото и добре да беше сдъвкана просто не можех да я преглътна , засядаше на гърлото и направо ме задушаваше и при преминаването надолу беше придружено с адска болка, даже и глътка вода трудно преглъщах, личният лекар каза , че може да се дължи след гастроскопията и не е нещо тревожно. След около седмица отмина, но вече започна подуването , колкото и малко да хапвах, коремът ми се подуваше и чувствах огромна тежест, вече изяждам почти 3 пъти по-малко , от колкото преди, но е все същото. До сега беше само тежест и дискомфорт , но от известно време вече ми става зле , това се получава най-вече през нощта събуждам се като пияна , вие ми се свят и имам чувството ,че сърцето ще ми излезне, а и сякаш се събуждам от липса на въздух имам чувството ,че корема (или храната) ми притискат дробовете и сърцето. Вече започвам да си меря пулса при такива случаи и е винаги около 109-116. Сигурна съм ,че всичко е от храната , защото пробвах два дни хапвах към 12 на обяд по една филийка със някакъв колбас или кашкавал и един плод, след което не приемам повече никаква храна , само вода и спя нормално без проблем , но хапна ли малко към 18-19 часа и ми става пак зле. Говорих с моя доктор, но той ми каза ,че преди 1година са ми правени гастроскопията и колоноскопия и не трябва да имам никакви притеснения. Изписа ми Pantoprazol 40мг , трябвало да го пия 6 седмици и ако нямало ефект щял вече да види. Ефект няма никакъв от лекарството единственият начин да не ми е зле е като не се храня. Пиша в тази тема , защото доста от симптомите ги имам. Преди имах ужасни киселини , но от известно време изчезнаха , имам болки в гърба и от скоро се събуждам с храна в устата , просто се връща обратно , но това се случва само ако съм се хранила преди да си легна. Писах малко по-подробно, но не знам дали има връзка с хормоните и другото ми заболяване. Ще съм благодарна за всеки един отговор и най-вече да ме посъветвате към какъв специалист да се обърна


Здравейте,
възможно е да имате ГЕРБ - рефлуксна болест, без да имате хиатална херния.
Необходимо е извършването на рентгеново изследване на стомаха с контраст, при което ще се види дали връщате храна от стомаха в хранопровода.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот NeLyTka » 17 Апр 2017, 19:19

Здравейте, д-р Тушев. Писах ви и на друго място, но не знам дали стигна до вас. Малко встрани от темата съм : Баба ми, която е на 73 години си направи язва от нестероидни противовъзпалителни (Диклак). Хемоглобинът беше паднал до 50, но вече е стабилизирана, минаха 3 седмици, откакто язвата спря да кърви. Правиха и колоноскопия, всичко по дебелото черво е наред. Откриха и хиатална херния, която след време смятаме да оперираме, ако е наложително, след консултация със специалист в областта на лапароскопските операции. В момента хемоглобинът е 110. Искам да ви попитам, тъй като сега не трябва да приема диклак или друго от същата група, какво лекарство бихме могли да използваме за болката в ставите? От както не пие диклак почти се обездвижи, а не знаем какво да съобразим с язвата. Хирургът, който я диагностицира каза "аналгин', но уви той никак не работи :(
NeLyTka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Апр 2017, 19:17

Re: Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Elizos » 14 Юни 2020, 01:04

Здравейте. Забелязах, че пъпа ми е зачервен,има неприятна миризма и отделя някакъв секрет. Какво може да е? Как да го третирам?
Elizos
 
Мнения: 19
Регистриран на: 03 Юни 2020, 22:24

Предишна

Назад към Херния - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron