Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 02 Фев 2016, 21:53

Здравейте,

Бих искал да знам на колко сте години,защо няколко пъти са разбивани камъните и какъв е химическият състав на песъчинките след разбиването на камъните?
Каква е причината за образуване на камъните,урологичен проблем,нещо в обмяната на калции ,фосфор и т.н.?
Очаквам да ми пишете отново!

Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот di1 » 03 Фев 2016, 23:57

Здравейте д-р Милков,
на 49 години съм, няколко пъти- 4 по- точно през месец, защото имаше в левия и десния бъбрек, след първия път не успя да се разбие окончателно и слезе в уретера, затова втория път разбиването беше там.
3 път - в другия бъбрек, и след това отново в уретера... общо взето това е сагата. Бяха общо два камъка в двата бъбрека по около 0.5-0.8 мм. Състава на сегашните разбивания не мога да кажа, защото така и нищо не се появи за да се изследва.
Имам операция от преди 25 години в единия бъбрек - за премахване на камъче. Тогава беше фосфатно оксалатна литиаза.
През тези 25 години имах една криза и по естествен път се махна едно камъче. Не съм имала други проблеми и неразположения с бъбреците.
Причината за образуването на камъните я търся все още.
Мерила съм рН на урина доста време и се оказва, че поддържам по- кисела реакция, с това си го обяснявам.
лека вечер!
di1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Яну 2016, 23:38

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 09 Фев 2016, 20:37

Здравейте,
Не разбрах добре дали са ви разбивали камъни с размери около 5-6 мм?,
Изследвахте ли концентацията на калции и фосфор в урината,както и паратхормона?
Имате ли някаква аномалия на отделителната система?
Моля,пишете ми отново!

Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот di1 » 11 Фев 2016, 10:37

да, точно така, разбиваха по един камък във всеки бъбрек- единия с размери около 6 мм, другия около 7-8 мм
този, който беше по- голям беше в бъбрека, в следствие на което казаха че има хидронефроза, разбиваха. След това стигна някакво парче до уретера и разбиваха там. По- малкия също за две седимици от бъбрека слезе в уретера и него разбиваха два пъти. Надявам се да съм описала ясно.
Никой не ми е препоръчвал да изследвам калции, фосфор и тн - не не съм.
От всички снимки, ехографии до сега никой не е споменавал за аномалии на отделителната система, с изключение на може би стеснени пътища на единия бъбрек, предполага се в следствие на операцията преди много години.
благодаря Ви, Докторе!
di1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Яну 2016, 23:38

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 04 Мар 2016, 20:46

Здравейте ,

За да разберете защо образувате камъни и правите профилактика,трябва да си изследвате концентрацията на фосфор и калции в урината,да си изследвате обмяната на Калции и фосфорс изследване на паращитовиднитехормони.Ако нямате никаква обструкция и стабилизирате новото на Калции и Фосфор уринатанамявате шанса за ново образуване на камъни.
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот FramarModDanna » 22 Фев 2017, 12:55

След 12 март на вашите въпроси вече ще отговаря проф. д-р Боряна Делийска, д.м.н. Може да задавате вашите въпроси към Проф. Делийска и скоро ще получите необходимия ви отговор!

Повече за Проф. д-р Боряна Делийска и нейната практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!
FramarModDanna
 
Мнения: 174
Регистриран на: 20 Мар 2015, 16:48

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот bobyivanov » 15 Ное 2017, 15:41

Здравейте, Професоре,

Може въпроса ми да Ви се стори доста банален и глупав , но до сега никой от докторите, които ме преглеждат не могат да ми отговорят...

При измерване на кръвното налягане на лява и дясна ръка, коя стойност да се подлага на лечение по -
високата или по - ниската. На едната ръка показва с десет милиметра повече от другата ... Например на лявата 150 / 90 , а на дясната 138 / 80 ... :thankyouyellow:
Задавам така въпроса, защото при едното кръвно трябва да се пие лекарство , а при другото може и да не се пие . :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Предварително Ви благодаря за отговора :oops: ако въобще ме удостоите с такъв ... :sunshine: няма да се сърдя. :thankyouyellow:
bobyivanov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2017, 15:20

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 24 Ное 2017, 12:46

Здравейте, обичайно е да има малка разлика в кръвното налягане на двете ръце, но за сте сигурни дали да започвате лечение Ви препоръчвам да си направите 24 часово миниториране на стойностите на артериалното налягане-т.н. Холтер за артериално налягане. Той се поставя от кардиолог. Информацията ще бъде много по-пълна и точна. Поздрави
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот petkovb » 27 Ное 2017, 21:41

Може ли да попитам за възрастен човек на 74 г. с хипертония от 10 години, който не се лекува нито с лекарства нито с билки, а само с немного алкохол, защото не вярва на лекарите, който има отоци по краката, чувства слабост, ако падне, не може да стане сам и вече вдига кръвното 200 на 100, в какво състояние са му бъбреците? Каква му е прогнозата? В събота виках спешна помощ, но отказа да му бият инжекция за сваляне на кръвното.
petkovb
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2017, 21:27

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 04 Яну 2018, 14:34

Здравейте
Без изследване на серумен креатинин никой не може да определи как е бъбречната функция. За съжаление нито високото кръвно налягане, нито влошената бъбречна функция не дават съществени клинични оплаквания, докато не доведат до крайни нарушения в органите
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

ПредишнаСледваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта