Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 25 Мар 2015, 10:42

Тук можете да зададете своите въпроси свързани с различни състояния засягащи хипертония и бъбреци!
На вашите въпроси ще отговори Проф. д-р Боряна Делийска, д.м.н. - специалист нефролог!



Повече за Проф. д-р Боряна Делийска и нейната практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!

(Консултацията на проф. д-р Деийска продължава в темата на предишния лекар)
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Иванова 89 » 30 Сеп 2015, 18:11

Здравейте детето ми е на 7 месеца и при контролен преглед които се прави на 6 месеца ми казаха че има задържане на урина в левия бъбрек. Опасно ли е и какви мерки трябва да предприеме?
Иванова 89
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Авг 2015, 19:54

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 05 Окт 2015, 20:04

Здравейте,

Как точно установиха че има задържане на урина, с ехографско изследване?
Най добре е да се консултирате с детски нефролог,за да се уточни състоянието,може да има т.н. Рефлукс нефропатия?!
Как се развива детето и има ли нормално нарастване на теглото?
Изследвана ли е урината за инфекция?
Къде живеете?
Пишете ми отново,

Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Иванова 89 » 06 Окт 2015, 16:09

Здравейте отново останови се при преглед с ехограф на 6месечна възраст нали се полага направление за изследване на бъбреците при детски нефролог и по време на прегледа ни казаха че има задържане на урина в левия бъбрек. Изследване за кръв и урина бяхме пуснали преди да отидем на нефролог урината не излезе чиста, с масово бактерии но аз му взех проба като сложих памук в памперса му и личната лекарка каза че от това не е излязла чиста и не обърна повече внимание. За сега расте нормално на 7 месеца е и тежи 7.200кг
Иванова 89
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Авг 2015, 19:54

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 08 Окт 2015, 19:53

Здравейте,

Най редно е да се вземе стерилна урина от пикочният мехур с катетър или да се направи супрапубична аспирация,нещо съвсем безопасно.
Важно е да се установи какви са бактериите и към какъв антибиотик са чувствителни.
Инфекцията на пикочните пътища е сериозно състояние и налага лечение.не може да се изследва урина от памперси.Има специални торбички,които се поставят върху уретрата с цел събиране на урина ,но не е стерилна.
Потърсете добър детски нефролог и поискайте щателен преглед.

Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот 3stars » 25 Окт 2015, 10:12

Здравейте,дъщеря ми е на 8 г.На 5м. възраст и откриха двоен бъбрек,всеки от тях с отделна дренажна система.Нужно ли е спазване на диета и ограничаване на определени храни?Доцентката тогава не ми е казала нищо.Но скоро прочетах,че мляко,какао и шоколад не са подходящи за хора с подобни проблеми.Интересува ме също дали може да спортува и вдига тежко(имам предвид училищната чанта,която варира от 7 до 9кг)?Лекарите,в страната където живеем,я освободиха от физическо.благодаря.
3stars
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Окт 2015, 10:09

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 30 Окт 2015, 21:20

Здравейте,

Двойният бъбрек няма нужда от специална диета.
Теоретично би трябвало да избягва усилия,които могат да доведат до травма и увреждане на бъбрека.
Мисля,че дъщеря ви трябва да има нормален живот.
Естествено е при наличие на бъбречна инфекция да се лекува адекватно под наблюдение на нефролог.
Надявам се да съм бил полезен!

Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот rikadona » 21 Ное 2015, 17:56

Вредно ли е по дългосрочното използване на диуретика трифас ? Задържам много течности , особено от по солени продукти ...на 54 години съм в климактериум...Билкови и по леки диуретици не ми действат....ехография на бибреци ОК
rikadona
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Дек 2014, 12:11

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 24 Ное 2015, 20:03

Здравейте,
Колко е дозата на медикамента. 5-10 или повече мг.дневно.?
Следите ли си нивото на калия от време на време?
Хроничната употреба на диуретици има и нежелани станични ефекти.
Без клиничен преглед ми е трудно да преценя дали имате наистина индикация за хроничен прием на диуретик!
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Хипертония и бъбреци - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот di1 » 24 Яну 2016, 23:48

Здравейте докторе,
ще съм Ви благодарна за съвет относно прием на добавката ДОПЕЛХЕРЦ АКТИВ МАГНЕЗИЙ + КАЛЦИЙ + ВИТАМИН D3 + МЕД + МАНГАН ТАБЛ.
Имам преди доста години операция на единия бъбрек за премахване на камък, през лятото на 2015 имах няколко разбивания за премахване на камъни.
в същото време имам ритъмни нарушения - синусова тахикардия, случвало се е кръвното ми налягане да се вдигне до 150-90, но от няколко дни е учудващо ниско 100-70. Пия Метостад 2,5 мг. При ниско кръвно налягане се притеснявам да го приемам, но пък имах в тези дни аритмия.
въпроса ми е свързан с това, искам да приемам гореспоменатата добавка (заради съдържанието на магнезий и евентуалното му благоприятно въздействие на сърдечния ми ритъм), но бих искала да зная дали би се отразило на склонността ми да образувам камъни. Ще съм Ви безкрайно благодарна за отговор!
di1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Яну 2016, 23:38

Следваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта