Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот galya.rasheva » 19 Яну 2021, 15:36

Здравейте д-р Йорданова,от13г. съм с хипотиреоидизъм.В момента съм на 87мл.eutirox.Може ли да вземам thyrohelp. Благодаря Ви.
galya.rasheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2021, 15:20

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 20 Яну 2021, 01:22

galya.rasheva написа:Здравейте д-р Йорданова,от13г. съм с хипотиреоидизъм.В момента съм на 87мл.eutirox.Може ли да вземам thyrohelp. Благодаря Ви.

Уважаеми galya.rasheva,
можете да приемате и тирохелп, като си останете на терапия с определената Ви доза Еутирокс.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот АЛЕКСАНДЪР 79 » 07 Апр 2021, 07:25

Здравейте,имам наскоро при изследване откриха на жена ми леко ниски нива на Т3иТ4 и вит Д ,Ендокринолога и назначи да пие селен и Д за 3 месеца. TSH/TAT/MAT са в норма,въпроса ми е дали ако сега се ваксиниране за Ковид когато отиде за контролни изследваня накрая на периода ваксината няма да повлияе на изследванията на хормоните.Притеснението ми идва от това че ваксината взаимодейства с имунната с-ма и може да обърка нещата.Дали е по разумно да се изчака да мине периода на лечение и след това да се ваксинира от гредна точка на точност на резултатите!
Благодаря предварително.
Прикачени файлове
20210407_072333.jpg
20210407_072333.jpg (76.76 KiB) Прегледано 424 пъти
АЛЕКСАНДЪР 79
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2021, 21:23

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 08 Апр 2021, 07:24

АЛЕКСАНДЪР 79 написа:Здравейте,имам наскоро при изследване откриха на жена ми леко ниски нива на Т3иТ4 и вит Д ,Ендокринолога и назначи да пие селен и Д за 3 месеца. TSH/TAT/MAT са в норма,въпроса ми е дали ако сега се ваксиниране за Ковид когато отиде за контролни изследваня накрая на периода ваксината няма да повлияе на изследванията на хормоните.Притеснението ми идва от това че ваксината взаимодейства с имунната с-ма и може да обърка нещата.Дали е по разумно да се изчака да мине периода на лечение и след това да се ваксинира от гредна точка на точност на резултатите!
Благодаря предварително.

Уважаеми АЛЕКСАНДЪР 79,
жена Ви не е препоръчително да се ваксинира докато не се установи за какво се касае. Това няма нищо общо с имунната система, при ваксиниране се получава имунитет към съответния вирус или бактерия. Не е редно да се престъпи към ваксинация на човек, който има лабораторни данни за централен хипотиреоидизъм (ниско нормално ТСХ и понижени FT3 и FТ4). За радост в повечето случай се оказва лабораторна грешка, но ако е от редките случаи с този проблем е необходимо първо да се компенсира хормоналния дисбаланс.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Veses » 15 Апр 2021, 22:29

Здравейте , искам да попитам при какви стойности на антитела, може човек да забременее.
Възможна ли е остеопороза следствие на прием на л тироксин?
Veses
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Апр 2021, 22:07

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 17 Апр 2021, 10:16

Veses написа:Здравейте , искам да попитам при какви стойности на антитела, може човек да забременее.
Възможна ли е остеопороза следствие на прием на л тироксин?

Здравейте,
в организма на човек могат да се образуват много и различни видове антитела. Антитела се образуват среща с бактерии, вируси и други възприети от организма като чужди структури. Повечето антитела нямат никакво отношение към забременяването. Антитела, които имат отношение към репродуктивни проблеми са антиспермалните антитела, антиовариалните антитела и т.н. Тъй като пишете в тема хипотиреоидизъм, тиреоидит на Хашимото, ако въпроса Ви визира ТАТ и МАТ/anti-TPO, тогава ще отговоря - при всякаква стойност.
Л-тироксин използван като част от терапията при карцинома на щитовидната жлеза може да доведе до по-бърза загуба на кост. Ако се използва като заместително лечение, този риск го няма.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Mihail.M » 14 Юни 2021, 10:39

Здравейте! Имам въпрос относно приема на bacopa monnieri,Rhodiola/ Златен корен и Гинко билоба всички заедно. От около преди 12 години ми откриха хашимото, като не се знае от кога е развита болестта. Прочетох, че не е хубаво първите две да се приемат от хора с тази , болест, но също така пишеше ,че може да се посъветва с ендокринолог ,ако все пак човек иска да ги приема. Прочетох за свойствата на билките и в момента се нуждая от нещо подобно ,защото работя в областта на ИКТ и психическата натовареност е относително голяма. Ще съм много благодарен, ако някой ме посъветвя какво да приемам и какво не.
Mihail.M
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юни 2021, 10:15

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 15 Юни 2021, 18:48

Mihail.M написа:Здравейте! Имам въпрос относно приема на bacopa monnieri,Rhodiola/ Златен корен и Гинко билоба всички заедно. От около преди 12 години ми откриха хашимото, като не се знае от кога е развита болестта. Прочетох, че не е хубаво първите две да се приемат от хора с тази , болест, но също така пишеше ,че може да се посъветва с ендокринолог ,ако все пак човек иска да ги приема. Прочетох за свойствата на билките и в момента се нуждая от нещо подобно ,защото работя в областта на ИКТ и психическата натовареност е относително голяма. Ще съм много благодарен, ако някой ме посъветвя какво да приемам и какво не.

Уважаеми Mihail.M,
няма как да познавам ефекта на всички растения върху организма. Има лекари занимаващи се с билколечение и техните знания биха Ви били от полза за назначаване на терапия. Не мога да препоръчам прием на билки, за които има предупреждение, че не е уместно да се приемат при пациенти със заболяване на щитовидната жлеза или при автоимунно заболяване. Има много растения, които могат да се използват при психично натоварване, които нямат такова предупреждение.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот ЕTu » 08 Сеп 2021, 04:59

Здравейте др.Йорданова.Аз съм с хипофункция на щитовидната жлеза-хашимото.Въпросът ми е удачен ли е приема на витамините Alive,тъй като в листовката видях че съдържат йод(50мг.)Благодаря.
ЕTu
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Сеп 2021, 04:50

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 09 Сеп 2021, 07:22

ЕTu написа:Здравейте др.Йорданова.Аз съм с хипофункция на щитовидната жлеза-хашимото.Въпросът ми е удачен ли е приема на витамините Alive,тъй като в листовката видях че съдържат йод(50мг.)Благодаря.

Уважаеми ЕTu,
препоръчителният прием на йод с храната е 150 мкг. При желание за прием на мултивитамини съдържащи йод е необходимо да се съобрази другия прием на йод с храната. Не мисля, че има противопоказание да приемате конкретните витамини, все пак трябва да внимавате с начина си на хранене.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта