Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Надето88 » 25 Сеп 2021, 13:06

Здравейте, д-р Йорданова,

Аз съм на 22 години и от 1 година съм диагностицирана с Хашимото (МАТ=330 /0-34/) всички други хормони са ми в норма. Ходих на ендокринолог и той ми каза, просто да си пускам редовни изследвания и да следя хормоните. Въпроса ми е: Според Вас ще повлияе ли добре, ако започна да пия Тирохелп по 1 таблетка дневно? Или може ли да ми препоръчате други лекарства, които да спомагат функцията на жлезата
Искам да правя нещо по въпроса, а не просто да се примирявам...
Благодаря предварително за отговора!!
Надето88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Сеп 2021, 12:52

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 27 Сеп 2021, 17:40

Надето88 написа:Здравейте, д-р Йорданова,
Аз съм на 22 години и от 1 година съм диагностицирана с Хашимото (МАТ=330 /0-34/) всички други хормони са ми в норма. Ходих на ендокринолог и той ми каза, просто да си пускам редовни изследвания и да следя хормоните. Въпроса ми е: Според Вас ще повлияе ли добре, ако започна да пия Тирохелп по 1 таблетка дневно? Или може ли да ми препоръчате други лекарства, които да спомагат функцията на жлезата
Искам да правя нещо по въпроса, а не просто да се примирявам...
Благодаря предварително за отговора!!

Уважаеми Надето88,
може да приемате Тирохелп. Това, обаче няма да Ви излекува и ще се налага да проследявате хормони на 6-12 м. Това заболяване е автоимунно и към момента не е намерен начин за излекуването на такъв тип заболяване. Към момента наличието му не е свързано с неблагоприятни последици върху организма Ви и това може да остане така за дълъг период от време.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот nevenabo » 29 Апр 2022, 09:29

Имам авктоимунен тиреоидит с хипотиреоидизъм. Каква е подготовката за изследванията за проследяване на лечението, тоест мога ли да пия течности и ям и трябва ли да си и пия дозата?
nevenabo
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Яну 2016, 11:26

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 01 Май 2022, 12:16

nevenabo написа:Имам авктоимунен тиреоидит с хипотиреоидизъм. Каква е подготовката за изследванията за проследяване на лечението, тоест мога ли да пия течности и ям и трябва ли да си и пия дозата?

Уважаеми nevenabo,
твърде неясно е какво ще Ви изследват. Всеки пациент има различни изисквания към изследванията, които ще му се контролират. Предвид, че не е ясно какво точно ще Ви се изследва е препоръчително да не сте яли и да не сте си вземали заместителното лечение. Може да приемате вода. След като Ви вземат кръв, можете да си вземете хапчето.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот KalinaKoleva » 15 Май 2022, 13:55

Здравейте Д-р Йорданова, мога ли да приемам Фемовита за менопауза, защото прочетох че съдържа Соя и хмел. А аз съм с Хашимото от 3 години. Моля за мнение по въпроса. Както и становище, ако тази добавка не е подходяща, коя да приемам. На 49г съм. Благодаря.
KalinaKoleva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Май 2022, 13:49

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 16 Май 2022, 07:40

KalinaKoleva написа:Здравейте Д-р Йорданова, мога ли да приемам Фемовита за менопауза, защото прочетох че съдържа Соя и хмел. А аз съм с Хашимото от 3 години. Моля за мнение по въпроса. Както и становище, ако тази добавка не е подходяща, коя да приемам. На 49г съм. Благодаря.

Уважаема KalinaKoleva,
производителят на Фемовита не е написал, че е има противопоказание тази хранителна добавка да бъде приемана от пациенти с тиреоидит на Хашимото. Няма точно становище какви са рисковете от приемане на хранителни добавки с фитоестрогени при пациенти със заболяване на щитовидната жлеза. Преценката трябва да зависи дали приемът им е свързан с ползи при пациента.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Nikibgsss » 09 Юли 2022, 18:15

Здравейте др. Йорданова, с Хашимото съм от 15 години и преди седмица за пръв път ми излязоха кондиломи.Мога ли да пия изопринозин, биозин или кориолус?
Nikibgsss
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юли 2022, 17:35

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 10 Юли 2022, 10:13

Nikibgsss написа:Здравейте др. Йорданова, с Хашимото съм от 15 години и преди седмица за пръв път ми излязоха кондиломи.Мога ли да пия изопринозин, биозин или кориолус?

Уважаеми Nikibgsss,
от изброените имуностимулатори само в кратката характеристика на биозин има написано противопоказание за прием при автоимунни заболявания, каквото е и тиреоидитът на Хашимото. Производителите на изопринозин са написали като противопоказание - свръхчувствителност, подагра и повишена пик. киселина. От прегледаните от мен 6 хранителни добавки с кориолус, само един производител беше написал някакво противопоказание /прием на широкоспектърни антибиотици/, което не винаги означава, че липсват такива. Придържайте се към препоръките на лекаря назначил терапията.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот emiliahristova65 » 29 Юли 2022, 08:48

Здравейте! Имам множество възли на десен лоб.Tsh,T4,с в норма.имсм болки и стегнатост в краката, потене, нервност ,безсъние упорито. Паратхормона,88, какво да изследвам още? Не се чувствам добре.ръце, гръб, също скованост.Благодаря!
emiliahristova65
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Сеп 2017, 17:03

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 29 Юли 2022, 16:47

emiliahristova65 написа:Здравейте! Имам множество възли на десен лоб.Tsh,T4,с в норма.имсм болки и стегнатост в краката, потене, нервност ,безсъние упорито. Паратхормона,88, какво да изследвам още? Не се чувствам добре.ръце, гръб, също скованост.Благодаря!

Здравейте,
не споменавате какво е нивото на калция в кръвта, както и това на витамин D.
Само при наличие на високи нива на калций би имало връзка с някой от оплакванията с възлите в щитовидната жлеза.
Препоръчително е да посетите лекар за да се търсят причините за оплакванията Ви.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта