Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот emiliahristova65 » 30 Юли 2022, 14:20

Здравейте, калция ми общ е 2.36, вит Д 34. Има ли друг вид калций? Каква е причината за по висока Паратхормон?
emiliahristova65

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 30 Юли 2022, 16:59

emiliahristova65 написа:Здравейте, калция ми общ е 2.36, вит Д 34. Има ли друг вид калций? Каква е причината за по висока Паратхормон?

Здравейте,
освен общ калций, може да се провежда и изследване на йонизиран калций.
Вероятната причина за повишените нива на паратхормон се уточнява с провеждане на редица изследвания. Няма как да отговоря на въпроса Ви с толкова малко известни данни. Някой Ви е пуснал тези изследвания и ръководи диагностичния процес. Помолете го да Ви разясни какво е установило момента.
Dr Stella Yordanova

Мнениеот emiliahristova65 » 01 Авг 2022, 15:06

Здравейте, благодаря за отговора.въе връзка повишения ми парахормоотхормон,-88, пиша,че калция ми общ е 2,85, а ВитД е 34той ли е причината.за високата стойност.Мат Е в норма Благодаря
emiliahristova65

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 03 Авг 2022, 09:53

emiliahristova65 написа:Здравейте, благодаря за отговора.въе връзка повишения ми парахормоотхормон,-88, пиша,че калция ми общ е 2,85, а ВитД е 34той ли е причината.за високата стойност.Мат Е в норма Благодаря

Здравейте,
наличието на повишен паратхормон и повишен калций /втората стойност, която цитирате е над норма/ говори за първичен хиперпаратиреоидизъм. Най-често е свързан с малък доброкачествен тумор на паращитовидна жлеза/и. Изискват се допълнителни изследвания освен тези, които споменавате за да се уточни диагнозата.
Dr Stella Yordanova

Предишна

Назад към Ендокринология и болести на обмяната