Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот atanasova22 » 18 Ное 2014, 22:58

Благодаря Ви за отговора!
atanasova22
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Ное 2014, 23:39

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот reneta » 19 Ное 2014, 17:37

Здравейте д-р Йорданова!
И аз искам да Ви попитам на какво се дължи страшният ми косопад които не спира от месеци. Възможно ли е да е от високите ми антитела и ще спре ли?
Диагнозата ми е вероятен Тиреодит на Хашимото.Преди две години се почна косопад пуснах си изследване хормоните ми в норма само антителата ми бяха увеличени 390(7-35) и анемия пих желязо и селен. После забременях родих си децата по време на бременността и след това нямах проблеми , спрях да кърмя и няколко месеца след това се почна всичко на ново косопад, анемия. Пуснах си изследвания ТSH 1.05, ATA(MAT) 226. изписаха ми еутирокс 25 по половинка. Повторих изследванията след 45 дни както ми казаха и сега са TSH 1.21 и АТА(МАТ)206. Тези антитела спадат ли по някакъв начин, възможно ли е косопада ми да е от тях? Благодаря предварително!
reneta
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Ное 2014, 17:10

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 19 Ное 2014, 22:19

reneta написа:Здравейте д-р Йорданова!
И аз искам да Ви попитам на какво се дължи страшният ми косопад които не спира от месеци. Възможно ли е да е от високите ми антитела и ще спре ли?
Диагнозата ми е вероятен Тиреодит на Хашимото.Преди две години се почна косопад пуснах си изследване хормоните ми в норма само антителата ми бяха увеличени 390(7-35) и анемия пих желязо и селен. После забременях родих си децата по време на бременността и след това нямах проблеми , спрях да кърмя и няколко месеца след това се почна всичко на ново косопад, анемия. Пуснах си изследвания ТSH 1.05, ATA(MAT) 226. изписаха ми еутирокс 25 по половинка. Повторих изследванията след 45 дни както ми казаха и сега са TSH 1.21 и АТА(МАТ)206. Тези антитела спадат ли по някакъв начин, възможно ли е косопада ми да е от тях? Благодаря предварително!

Уважаема reneta,
Косопадът може да има много причини. Препоръчително е да посетите кожен лекар за да прецени какво е естеството му.
Повишеното ниво на МАТ в кръвта показват възможност да имате автоимунно заболяане на щитовидната жлеза. Възможно е съчетанието на няколко автоимунни заболявания при един човек, включително и такива с кожни прояви. Дали Вие страдате от някакво автоимунно заболяване и какво по точно трябва да се докаже. Всичко друго е предположения и не се отнася за Вас.
Има много хранителни добавки, които са насочени за хора с косопад. Можете да пробвате да приемате такава докато успеете да посетите специалист.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот reneta » 19 Ное 2014, 23:07

Благодаря много за бързият Ви отговор както с предния косопад така и с този посещавам кожен лекър пия витамини ампули всичко от 4 месеца. Така и не мога да си обясня от къде е този косопад дали е от високите антитела защото абсолютно всички други изследвания са ми в норма.
reneta
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Ное 2014, 17:10

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 20 Ное 2014, 19:28

reneta написа:Благодаря много за бързият Ви отговор както с предния косопад така и с този посещавам кожен лекър пия витамини ампули всичко от 4 месеца. Така и не мога да си обясня от къде е този косопад дали е от високите антитела защото абсолютно всички други изследвания са ми в норма.

Уважаема renetaр
Това, че са Ви установили повишни МАТ не означава, че това е причина за косопада. Точно тези антитела не са причината. Наличието им насочва за възможни причини.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот ivanka_bl » 08 Дек 2014, 01:36

Здравейте! Имам установен хипотиреоидизъм. Силно се надявам да ми помогнете и да ми отговорите на въпросите.
Ще започна по-отдалеч, за да мога да обясня максимално ясно. На 24ти май тази година, след земетресението, което ни разлюля, за мен животът се промени. До този момент пуших цигари и пиех кафета. На деня на земетресението, много се стреснах,. Живея на висок етаж. Само ден след земетресението, отивайки на гости на приятелка (която за щастие живее до Спешна Помощ в града ни), започна да ми става зле. Спярх да дишам, не знаех къде се намирам. Отидох в Спешния център, който за щастие беше до мен в този момент. Изтръпнаха ми краката и ръзете. Биха ми диазепам и се отпуснах за момент.
Вариантите бяха 2 -или изцяло нервен проблем, или понижена функция на щитовидната жлеза.
TSH-хормонът ми беше 5,75. Предписаха ми еутироск.
Но така или иначе мъките ми започнаха оттогава. Сякаш някой ме е стиснал за врата и не мога да дишам. Къде ли не ходих..изписаха ми антидепресант, тъй като казаха, че съм с паническо разстройство.
Пих еутирокса 2 месеца и го спрях. Ужасните вегетативни симптоми не ме напускат вече половин година.
Бихте ли ми помогнали и посъветвали нещо?
ivanka_bl
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:03

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 10 Дек 2014, 00:02

ivanka_bl написа:Здравейте! Имам установен хипотиреоидизъм. Силно се надявам да ми помогнете и да ми отговорите на въпросите.
Ще започна по-отдалеч, за да мога да обясня максимално ясно. На 24ти май тази година, след земетресението, което ни разлюля, за мен животът се промени. До този момент пуших цигари и пиех кафета. На деня на земетресението, много се стреснах,. Живея на висок етаж. Само ден след земетресението, отивайки на гости на приятелка (която за щастие живее до Спешна Помощ в града ни), започна да ми става зле. Спярх да дишам, не знаех къде се намирам. Отидох в Спешния център, който за щастие беше до мен в този момент. Изтръпнаха ми краката и ръзете. Биха ми диазепам и се отпуснах за момент.
Вариантите бяха 2 -или изцяло нервен проблем, или понижена функция на щитовидната жлеза.
TSH-хормонът ми беше 5,75. Предписаха ми еутироск.
Но така или иначе мъките ми започнаха оттогава. Сякаш някой ме е стиснал за врата и не мога да дишам. Къде ли не ходих..изписаха ми антидепресант, тъй като казаха, че съм с паническо разстройство.
Пих еутирокса 2 месеца и го спрях. Ужасните вегетативни симптоми не ме напускат вече половин година.
Бихте ли ми помогнали и посъветвали нещо?

Уважаема ivanka_bl,
Оплакванията е малко вероятно да са свързани със заболяване на щитовидната жлеза, но такава връзка не може да се изключи напълно. Заболяване на щитовидната жлеза може да забавя лечението на някои други болести.
Трябва да се направят подробни изследвания за да се уточни какво е заболяването на щитовидната жлеза. Посетете ендокринолог за да пусне хормонални изследвания и да осъществи ехография на щитовидна жлеза.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот schmeterling » 18 Яну 2015, 13:38

Имам установено Хашимото с хипотериодизъм преди няколко години , приемах си Л-тироксин 25 мг и се чувствах прекрасно , последните резултати бяха ТСХ - 3.11 , след като споделих на лекарката , че обмисляме в бъдеще бременост, тя ми изписа по-висока доза 50 мг, за да може хормона да се смъкне под 2 . След приема на по-високата доза обаче, усетих, че пулса ми е по-висок, обливаха ме горещи вълни, станах по-неспокойна и напрегната, сутрин се будих изпотена . Тогава направих нови изследвания и хормона беше в идеални граници 1,49. Въпроса ми е защо имам такива странични ефекти , ако хормона е в идеални граници ?
schmeterling
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Яну 2015, 13:27

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 20 Яну 2015, 19:27

schmeterling написа:Имам установено Хашимото с хипотериодизъм преди няколко години , приемах си Л-тироксин 25 мг и се чувствах прекрасно , последните резултати бяха ТСХ - 3.11 , след като споделих на лекарката , че обмисляме в бъдеще бременост, тя ми изписа по-висока доза 50 мг, за да може хормона да се смъкне под 2 . След приема на по-високата доза обаче, усетих, че пулса ми е по-висок, обливаха ме горещи вълни, станах по-неспокойна и напрегната, сутрин се будих изпотена . Тогава направих нови изследвания и хормона беше в идеални граници 1,49. Въпроса ми е защо имам такива странични ефекти , ако хормона е в идеални граници ?

Уважаема schmeterling,
При ТСХ 1,49 оплакванията Ви трудно могат да бъдат свързани с приема на медикамента. Все пак не мога да бъда категорична, защото не споменавате за какъв времеви интервал сте приемали по-високата доза преди да осъществите контролното хормонално изследване.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот D_1988 » 09 Фев 2015, 17:12

Здравейте,аз имам доказан лек хипотиреоидизъм от година и половина.Бях доста време на терапия с Л-тироксин 25мкг,след което забременях и нивата на ТСХ започнаха да се повишават и ендокринолога повиши и приема на ТСХ. Въпроса ми е-в момента съм в 33 г.седмица( 8-ми месец) и нивата на ТСХ са 4,61 при прием 75мкг Л-тироксин,с колко според вас трябва да увелича Л-тироксина ?
D_1988
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Фев 2015, 16:55

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта