Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 27 Апр 2016, 18:17

ladyfree1990 написа:Здравейте,имам множество камъни в жлъчката,а май е и прегъната и съм се навила (почти) за лапароскопска операция. Искам да попитам възможно ли е да ме боли жлъчката почти постоянно с тъпа болка горе вдясно и малко накъм средата горе вдясно,като понякога се мести малко накъм пъпа вдясно ( дано ме разбрахте ) ,а да нямам кризи или ме боли от друго? Страх ме е да не я извадя и накрая да се окаже ,че е от друго и пак да си ме боли. И другия ми въпрос е може ли след изваждането да образувам камъни в жлъчните пътища,тъй като това прочетох в едно интервю на гастроентероложка ,а хирурга ми каза,че това са глупости? Имам чувството ,че имунната ми система е отслабнала -мога ли да се оперирам сега?

Здравейте, тъй като е трудно да поставя диагноза по мейл, съвета ми е да дойдете на преглед, където да обсъдим всичко около Вашето заболяване. Часове се записват по телефона на регистратурата на МБАЛ Вита.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот s_ivelina » 26 Май 2017, 12:17

Здравейте,имам прегъната жлъчка и колити ентероколит,Пия Цинарикс чай Гастро,синя жлъчка куркума ,но корема ми все така подут,пазя и диета разделно хранене от 10 дена,но така не ми спада корема,не го чувствам толкова напрегнат и болезнен,намаляха и газовете,но си ми остана подутия корем.Моля Ви дайте ми съвет още какво мога да пия и да правя.Благодаря!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 02 Юни 2017, 13:35

ladyfree1990 написа:Здравейте,имам множество камъни в жлъчката,а май е и прегъната и съм се навила (почти) за лапароскопска операция. Искам да попитам възможно ли е да ме боли жлъчката почти постоянно с тъпа болка горе вдясно и малко накъм средата горе вдясно,като понякога се мести малко накъм пъпа вдясно ( дано ме разбрахте ) ,а да нямам кризи или ме боли от друго? Страх ме е да не я извадя и накрая да се окаже ,че е от друго и пак да си ме боли. И другия ми въпрос е може ли след изваждането да образувам камъни в жлъчните пътища,тъй като това прочетох в едно интервю на гастроентероложка ,а хирурга ми каза,че това са глупости? Имам чувството ,че имунната ми система е отслабнала -мога ли да се оперирам сега?

Здравейте,
нарушеното храносмилане и болките, най-вероятно се дължат на жлъчнокаменната болест.
Съвет дали да се подложите на операция, мога да дам, след като Ви прегледам.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот dulcesita » 20 Май 2018, 16:35

Здравейте, от около 7-8 месеца ме боли в дясно под реброто, като болката се мести около пъпа т.е някъде към 2 см надясно от пъпа. Болката е тъпа и търпима, наподобяваща като болката на далака след физическо натоварване. След преглед на ехограф ми казаха, че имам утайка в жлъчката и ми изписаха Ровахол. Пих ги 10 дена, но болката не изчезна. Пуснаха ми кръвни изследвания, имам песачинки в урината и тромбоцитите са ми завишени. Въпросите ми са следните: Болката, която описвам може ли наистина да е от жлъчката? И има ли връзка на завишените тромбоцити с жлъчката? Предварително благодаря.
dulcesita
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Май 2018, 16:20

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот BorislavaBoneva » 08 Дек 2018, 17:52

Здравейте оперираха ме от жлъчка на 12.11.18г до сега нямах оплаквания, но от снощи ме пробожда в областта на черния дроб и ме наболява около отворите за операцията. Болката не е постоянна. Пробожда ме 2-3 пъти и отминава, след известно време пак може да минат и 2-3 часа. Също така не е и на едно и също място. След като отмине пробождането не ме боли. Чувствам се добре, но тези пробождания ме притесняват. Спазвам диета все още и не съм я нарушавала.
BorislavaBoneva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2018, 17:44

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот ваня75 » 10 Мар 2020, 23:54

Здравейте
На 44 г в момента съм със голям камък в жлъчката, уголемена и възпалена жлъчка. Така съм от 6 дни
Въпросите ми са:
Ще ми се размине ли операцията
Или е препоръчителна след като се успокои възпалението за първи път се случва
Благодаря предварително
ваня75
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Юни 2013, 10:39

Предишна

Назад към Лапароскопска хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта