Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 26 Мар 2014, 22:54

Лапароскопската хирургия на жлъчния мехур премахва жлъчния мехур и камъни в жлъчката чрез няколко малки инцизии (разрези) в областта на корема.

Хирургичните заболявания на жлъчния мехур включват състояния като камъни в жлъчния мехур, възпаление на жлъчния мехур (холецистит), полипи на жлъчния мехур, рак на жлъчния мехур.

Лапароскопската холецистектомия е най-добрият, ефикасен и безопасен метод за лечение на камъни в жлъчката, причиняващи симптоми, както и при остро или хронично възпаление на жлъчния мехур. Възстановяване е много по-бързо и по-малко болезнено след лапароскопска операция, отколкото след отворена хирургична намеса.

Повече информация за хирургичните заболявания на жлъчния мехур, показанията противопоказанията, техниките на приложение може да намерите тук!

На Вашите въпроси ще отговаря: Д-р Росен Тушев



Повече информация за д-р Росен Тушев и практиката му може да научите от Справочник Фрамар или от сайта: http://www.rossentushev.com/
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот cveti27 » 19 Окт 2014, 20:35

Здравейте!Имам нужда от малко помощ.Бременна съм в края на 3 месец и при изследвания,всичко беше наред,само AST-31 i ALT-61.Алкохол пия само по поводи.Имам тежест понякога отдясно под ребрата от 5-6 години,но го отдавах на преумора.Сега съм решила да се храня здравословно(от 2 седмици го правя).Ям само зеленчуци и плодове,много лимони и мед и никаква храна след 18 часа.След 2 седмици съм решила пак да отида да дам кръв за черния дроб.Интересува ме, дали има някакъв риск за бебето.Гинеколожката ми каза,че няма,но аз съм много притеснена.Назначила ми е куп изследвания и за хепатит включително,но аз реших да опитам да сваля ензимите си с диета и ако не даде резултат да направя и останалите изследвания.
cveti27
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Окт 2014, 20:31

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 20 Окт 2014, 21:58

cveti27 написа:Здравейте!Имам нужда от малко помощ.Бременна съм в края на 3 месец и при изследвания,всичко беше наред,само AST-31 i ALT-61.Алкохол пия само по поводи.Имам тежест понякога отдясно под ребрата от 5-6 години,но го отдавах на преумора.Сега съм решила да се храня здравословно(от 2 седмици го правя).Ям само зеленчуци и плодове,много лимони и мед и никаква храна след 18 часа.След 2 седмици съм решила пак да отида да дам кръв за черния дроб.Интересува ме, дали има някакъв риск за бебето.Гинеколожката ми каза,че няма,но аз съм много притеснена.Назначила ми е куп изследвания и за хепатит включително,но аз реших да опитам да сваля ензимите си с диета и ако не даде резултат да направя и останалите изследвания.

Здравейте, темата тук е за заболявания на жлъчния мехур!
Заболяванията на черния дроб, когато не са строго хирургични(а вашето не е такова), са приоритет на гастроентерологията.
Поздрави и успех!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот Милла » 18 Фев 2015, 14:53

Здравейте.
Проблемът е в стеснени жлъчни канали.
Жлъчката е извадена.
Става въпрос за моят брат.
Пробваха да ги отпушат във ВМА,но така и нищо не направиха само дето бръкнаха и му казаха,че са пробвали да го отпушат,но нестанало. Казали му,че има тесни жлъчни тръби или нещо подобно и го изписаха.За средствата и нервите да не говорим.
Вече претърпя няколко операции камъни в бъбреци,жлъчка,перитонит преди това. Отслабна и е кълбо нерви от тази болка.
Та въпросът ми е :
Какво са тесни тръби на жлъчка и дали те се разширяват чрез стенд ( каквото и да е това което изчетох по тази тема... :) )?

Евентуална консултация.
Милла
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Фев 2015, 13:25

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 24 Фев 2015, 00:00

Милла написа:Здравейте.
Проблемът е в стеснени жлъчни канали.
Жлъчката е извадена.
Става въпрос за моят брат.
Пробваха да ги отпушат във ВМА,но така и нищо не направиха само дето бръкнаха и му казаха,че са пробвали да го отпушат,но нестанало. Казали му,че има тесни жлъчни тръби или нещо подобно и го изписаха.За средствата и нервите да не говорим.
Вече претърпя няколко операции камъни в бъбреци,жлъчка,перитонит преди това. Отслабна и е кълбо нерви от тази болка.
Та въпросът ми е :
Какво са тесни тръби на жлъчка и дали те се разширяват чрез стенд ( каквото и да е това което изчетох по тази тема... :) )?

Евентуална консултация.

Здравейте,
ако в гастроентерологията на ВМА не могат да поставят стент, то едва ли други ще могат.
Успех и късмет!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот Милла » 01 Мар 2015, 00:09

Dr Rosen Tushev написа:
Милла написа:Здравейте.
Проблемът е в стеснени жлъчни канали.
Жлъчката е извадена.
Става въпрос за моят брат.
Пробваха да ги отпушат във ВМА,но така и нищо не направиха само дето бръкнаха и му казаха,че са пробвали да го отпушат,но нестанало. Казали му,че има тесни жлъчни тръби или нещо подобно и го изписаха.За средствата и нервите да не говорим.
Вече претърпя няколко операции камъни в бъбреци,жлъчка,перитонит преди това. Отслабна и е кълбо нерви от тази болка.
Та въпросът ми е :
Какво са тесни тръби на жлъчка и дали те се разширяват чрез стенд ( каквото и да е това което изчетох по тази тема... :) )?

Евентуална консултация.

Здравейте,
ако в гастроентерологията на ВМА не могат да поставят стент, то едва ли други ще могат.
Успех и късмет!

Не са пробвали нито е говорено.Както и да е .Успех и на Вас.
Милла
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Фев 2015, 13:25

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 04 Мар 2015, 01:18

Милла написа:
Dr Rosen Tushev написа:
Милла написа:Здравейте.
Проблемът е в стеснени жлъчни канали.
Жлъчката е извадена.
Става въпрос за моят брат.
Пробваха да ги отпушат във ВМА,но така и нищо не направиха само дето бръкнаха и му казаха,че са пробвали да го отпушат,но нестанало. Казали му,че има тесни жлъчни тръби или нещо подобно и го изписаха.За средствата и нервите да не говорим.
Вече претърпя няколко операции камъни в бъбреци,жлъчка,перитонит преди това. Отслабна и е кълбо нерви от тази болка.
Та въпросът ми е :
Какво са тесни тръби на жлъчка и дали те се разширяват чрез стенд ( каквото и да е това което изчетох по тази тема... :) )?

Евентуална консултация.

Здравейте,
ако в гастроентерологията на ВМА не могат да поставят стент, то едва ли други ще могат.
Успех и късмет!

Не са пробвали нито е говорено.Както и да е .Успех и на Вас.

:)
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот mariq3 » 16 Мар 2016, 18:11

[zdraveite ot dve sedmizi imah bolki v korema pih motilium i neksim i bolkata prodaljava6e no be6e v dqsno bod rebroto otiva6ta kam krasta poiskah ehografiq na korem i rezultata e jl.mehur-dobreizobrazen s normalen obem,s hiperex.ravnomernolekost uplatnena stena bezedem v momenta svoboden lumen ot konkhr,s oskadno normalno aehogenno jl.sadarjimo ot nali4ie na fin jl. sediment s niska pl.bez ekstraintraxepatalna holestaza . kazaha mi 4e sam za oberaziq no bolkata e mnogo tapa i smqtam za mnogo kraina 6te vi bada blagodarna za va6eto mnenie

Редактирайте мнението си и пишете на български език!
mariq3
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2016, 17:53

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 22 Мар 2016, 16:45

mariq3 написа:[zdraveite ot dve sedmizi imah bolki v korema pih motilium i neksim i bolkata prodaljava6e no be6e v dqsno bod rebroto otiva6ta kam krasta poiskah ehografiq na korem i rezultata e jl.mehur-dobreizobrazen s normalen obem,s hiperex.ravnomernolekost uplatnena stena bezedem v momenta svoboden lumen ot konkhr,s oskadno normalno aehogenno jl.sadarjimo ot nali4ie na fin jl. sediment s niska pl.bez ekstraintraxepatalna holestaza . kazaha mi 4e sam za oberaziq no bolkata e mnogo tapa i smqtam za mnogo kraina 6te vi bada blagodarna za va6eto mnenie

Редактирайте мнението си и пишете на български език!

Моля, пишете на кирилица!
Мнение за операция не мога да дам от разстояние, необходим е преглед!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургични заболявания на жлъчния мехур - онлайн консултация

Мнениеот ladyfree1990 » 19 Апр 2016, 11:57

Здравейте,имам множество камъни в жлъчката,а май е и прегъната и съм се навила (почти) за лапароскопска операция. Искам да попитам възможно ли е да ме боли жлъчката почти постоянно с тъпа болка горе вдясно и малко накъм средата горе вдясно,като понякога се мести малко накъм пъпа вдясно ( дано ме разбрахте ) ,а да нямам кризи или ме боли от друго? Страх ме е да не я извадя и накрая да се окаже ,че е от друго и пак да си ме боли. И другия ми въпрос е може ли след изваждането да образувам камъни в жлъчните пътища,тъй като това прочетох в едно интервю на гастроентероложка ,а хирурга ми каза,че това са глупости? Имам чувството ,че имунната ми система е отслабнала -мога ли да се оперирам сега?
ladyfree1990
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Апр 2016, 11:47

Следваща

Назад към Лапароскопска хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта