Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот valeriya.valkanova » 02 Май 2016, 12:31

Здравейте д-р Янакиев,

Синът ми е на 1 година и 1 месец. Събуди се с кашлица и киха от време на време. Не кашля често, но когато го прави е суха и от време на време се чува хриптене от гърдите. В момента му давам проспан, инфлуцит и тонзилотрен. Въпросът ми е има ли по подходящ лек за кашлица и гърло? И също така, колко често мога да му давам тонзилотрен? Преди около месец пихме АБ заради гърлото и не знам защо тогава педиатърката не ни изписа точно тонзилотрена, който е за гърло а само инфлуцит?!

Благодаря Ви предварително
valeriya.valkanova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Май 2016, 12:23

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 02 Май 2016, 18:34

Здравейте Валерия,
Когато едно дете на 1 година кашля ,то трябва непременно да се прегледа от лекар.
Вие ще следите за три неща :
----общото състояние на детето
---дали има температура - значителна над 37,8 градуса
---дали има тежко дишане - свистене от белия дроб.
Това са признаци на усложнение.
Честотата на кашлицата не е от значение.
Може да продължите с Проспан, Тонзилотрен - 3 пъти по 1 табл. и добавете Антимонум тартарикум 9 сн - 3 пъти по 5 гран.
Добре ще се отрази на детето и инхалации с физиологичен разтвор.
Но нали не забравихте. Състоянието трябва да се следи от лекар.
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот valeriya.valkanova » 02 Май 2016, 20:47

Много Ви благодаря за бързия отговор!

Поздрави
valeriya.valkanova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Май 2016, 12:23

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Atanasovaa » 05 Май 2016, 13:03

Здравейте. Синът ми е на почти 7 месеца, от два дни със задна хрема, която му пречи да диша и да спи спокойно особено нощем. Търка си носа и очите. Това ни се случва за втори път в рамките на месец и половина и то след Пентаксим. Също сме с лек, но постоянен обрив от грапави безцветни пъпчици, както и зачервени такива, които се появяват и изчезват, съответно сме на никъде със захранването. Склонни сме към атопия за това си мисля, че хремата е на алергична основа, но този пут от секретите и покашля сухо. Какво мога да капя в носа, освен физ. разтвор, за да го облекча, ами обривите? Минали сме през Тобрекс, макситрол, от който се пооправи последния път, сребърна вода. Има ли нещо противоалергично, което да давам, за да се успокоят обривите и хремата, както и прокашлянето.Хомеопария давам единствено за зъбите:дентокинд, хамомила 15, както и Дормикинд за спокоен сън.
Atanasovaa
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Май 2016, 08:43

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 05 Май 2016, 13:52

Здравейте г-жа Атанасова,
Отговорете ми на следните въпроси :
---има ли запек бебето ?
---колко тежи ?
---на какво мляко сте ?
---колко зъбчета има в момента ?
---изследвали ли сте носен секрет?
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Atanasovaa » 05 Май 2016, 15:01

Преди няколко седмици бяхме с воднисти изхождания около 4-5 пъти дневно. Посетихме хастроентеролог и ни изписа хидрасек и смени пробиотика от Био Баланс на Лактифорт. От тогава насам се нормализираха нещата, даже се изхожда на 3-4 дни веднъж, но не е запечен. На 6 месеца и половина тежеше 7150, роден е 3690. Изцяло на кърма сме. Не сме захранени поради постоянните обриви, които прави. Гастроентеролог ни праща на тестове за алергия, което силно ме учуди т.к. сме много малки. Зъбчета ни мъчат от трети месец, 6 са оформени и 2, които сякаш всеки момент ще пробият, но ги чакаме вече месеци. Лапа ръце и е неспокоен. Редувам дентокинд и хамомила през час. Носен секрет не е изследван, а изрично попитах УНГ. Въпреки това назначи лечение без изследване. Сополките, които вадя веднъж дневно, т.к. същинския проблем е задна хрема и сополки отпред почти няма, са зеленикави на цвят, което ме притеснява.
Atanasovaa
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Май 2016, 08:43

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 05 Май 2016, 19:48

За секретите от нослето препоръчвам двата хомеопатични препарата:
--- Алиум цепа 9 сн - 2 пъти по 5 гранулки, разтворени в малко вода
---Хепар сулфур 15 сн - също 2 пъти по 5 гран.
Приемат се поотделно на разстояние от 20 минути.
За типа бебе, при което са изявени кожните обриви и е с тенденция към алергични прояви се насочвам към препарата Сулфур, който ще се приема като профилактична схема , но ще уточним допълнително в индивидуална консултация.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Atanasovaa » 06 Май 2016, 20:35

Много Ви благодаря за бързите отговори, ще започнем двата хомеопатични препрата за задната хрема, колко време обаче да ги приемаме. Знам, че хомеопатията действа с натрупване и за това питам. Благодаря предварително.
Atanasovaa
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Май 2016, 08:43

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 07 Май 2016, 06:33

За да има ефект трябва да се приемат поне 2 седмици.
Но на 2-3 ден трябва да проличи подобрението.
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот monika petrova » 08 Май 2016, 21:19

д-р Янакиев, имам дете на 3 години, което е постоянно сополиво. Един покрай нея да е с хрема и тя веднага прихваща. От сополките в нослето и идва кашлица, която е дразнеща и често повръща от напъни. Можем ли с хомеопатия да повлияем на състоянието и и как можем да вдигнем имунитета и? Ще се радвам на отговор.
monika petrova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Май 2016, 21:10

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта