Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 05 Яну 2018, 22:53

Здравейте Лия,
за стафилокока е добре да се приема препарата Стафилококцинум 15 сн - по 5 гран. седмично за един месец, след което направете изследване.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот valia.rumenova » 06 Яну 2018, 15:17

Здравейте Dr Mario Yanakiev . Пиша по повод синът ми, който боледува доста често. На 4 годинки е . Боледува предимно от ларингити и ангини.Вдига много висока температура която много трудно се повлиява от каквито и да е антиперетици. Преди около 2 години направи и един гърч.По повод боледуванията педиатърката ни прати на УНГ специалист.Установиха , че третата сливица е за махане.Преди 3 месеца оперираха детето.За лош Късмет детето се разболя преди около месец.Изолираха бактерия в гърлото, стафилококи ауреус. Предписаха му антибиотик по антибиограма. 10 дни прием 2 седмици след това направих нови изследвания. показаха отново същата бактерия.сега назначиха капки Унифлокс за 10 дни два пъти дневно по 4 капки в всяка ноздра, таблетки тонзилотрен и тантум верде..Не знам защо но имам чувството , че и това няма да помогне. Чета за хомеопатични продукти , но пише , че има схема по която да се приемат. Детето е с подути сливици, Жълто бели петна по тях, Няма оплаквания.Без температура. Езикът е обложен.Вие какво бихте препоръчали .
valia.rumenova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Яну 2018, 14:51

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 07 Яну 2018, 22:02

Здравейте valia.rumenova,
Както сама разбирате е трудно за толкова оплаквания при Вашето дете в рамките на един пост във форум да се определи терапия и профилактика.
това, което мога да Ви помогна е по-бързо да изчистите тези налепи. За целта нека да приема тази схема:
--- Хепар сулфур 15 сн - 3 пъти по 5 гран.
--- сироп д-р Марио Имунокидс - 2 пъти по 4 мл.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот rosi valcheva » 14 Яну 2018, 01:00

Здравейте, д-р М. Янакиев!
Лекувам децата си с хомеопатия вече 10 години и съм много доволна.
МОЛЯ ВИ, да ми кажете какви ХОМЕОПАТИЧНИ лекарства да давам на дъщеричката си за staphylococcus aureus в носа /тя е на 10год./. Не искам да изпие още един антилиотик.
Моля Ви за съвет!
Първият път и всички останали започват по един и същи начин - с хрема и сърбеж в ушете /няма кащлица, няма и температура/.
Започвам да й давам инфлуцид и цинабсин, в носа - солена вода с прополис и Ейфорбиум спрей /които винаги преди това са й помагали/, направиха й алерг. тест и й откриха алергия към микрокърлежи, викнах фирма и почистиха всички матраци, дивани и т.н./.
След седмица хремата й премина в синузит и затова вместо цинабсин продължих да й давам синупрет и геломиртол, а за ушите личната лекар. каза да я мажем с тридерм. Минаха 10 дни, не се беше оправила напълно, заведах я на УНГ и лекарката каза, че почти съм я излекувала, затова каза да продължа с ренитал и в носа с инфлуназал спрей. Оправи се за 4-5 дни и пак започна хрема. Изпрати ни да й направят микроб. изследване от носа и се изолира staphylococcus aureus. УНГ каза да включа гентамицин вижън в носа /10 дни/, след него бактробан в носа /пак за 10 дни/.
Но вместо да се оправи, тя се влоши и тогава лекарката й изписа за съжаление АБ - зинат, /който беше включен в антибиограмата/и за носа Ксилорин. Оправи се, но след 4 дни пак започна хрема, аз се усъмних, че може да не е изчезнала бактерията и й направихме изследване, което показва, че е още в носа, ако я заведа на лекарката ще й изпишат следващият АБ от антибиограмата, а аз не искам тя да пие АБ,
6 години не беше пила АБ, лекувам я сама само с хомеопатя и личната лекарка й изписва хомеоп. лекарства, защото знае, че аз държа на това, но сега изобщо незнам какво да й давам.
В момента все още е здрава, само сутрин като стане се е посъбрал малко секрет в носа, продължаваме промивки със солена вода с прополис в нея.
Купих й Стафилококцинум 15 CH, но незнам как да й го давам, а и какво още мога да й давам.
МОЛЯ ВИ за вашият съвет и помощ, за да си излекувам детенцето без още 1 АБ.
Извинявам се за дългият пост, но трябваше да ви обясня проведеното лечение.
Предварително Ви благодаря!
rosi valcheva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Яну 2018, 20:35

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 15 Яну 2018, 06:35

Здравейте роси,
първо искам да апелирам да водите редовно детето на преглед при Вашия лекар.
Препоръчвам следната схема за секретите от носа:
--- Стафилококцинум 15 сн - по 5 гран. един път на седмица.
--- Хепар сулфур 15 сн - 2 пъти по 5 гран. на ден.
Схемата е за един месец.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот rosi valcheva » 15 Яну 2018, 17:54

БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р. М. ЯНАКИЕВ!
Децата ги водя редовно на преглед при техните лекари, малката ми боледува по-често и има много добра лична лекарка, която е привърженик на лечението с хомеопатия, за което й Благодаря, затова казвам, че ги лекувам аз, имайки предвид, че първоначално каквото им давам аз, лекарката им го изписва същото /основно при настинка и вирусно забол. - инфлуцид, цинабсин и ейфорбиум спрей при хрема, тонзилотрен при болки в гърлото, хомеовокс при присипнал глас без болки, подсилващи за имунната система.../, затова първоначално започваме с тези комбинации в зависимост от оплакванията в съответната доза и честота на прием и се оправят много бързо, ако се появи кашлица им давам ен-ти-тус, тогава вече задължително са при лекарката, за да ги прислуша. Досега слава богу не са се разболявали сериозно /правят от време на време синузити, но не са пили АБ, малката е правила 2 пъти бронхит/. Сега дето я мъчи тази бактерия и ми се иска да изчезне без АБ.
Благодаря Ви много, докторе!
След това лечение ще й направим микробиол. изследване от носа и ще пиша!
Какво да й давам за сърбежа в ушите /какво мога да включа/? При проведените прегледи - при двама лекари УНГ не откриват нищо - нито гъбички, нито нещо друго.
В момента е здрава и носа й е чист /слагаме сол. вода с прополис в нея/, но я сърбят ушенцата.

Желая Ви лек и успешен ден!
rosi valcheva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Яну 2018, 20:35

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 17 Яну 2018, 08:05

Здравейте,
препоръчания от мен Хепар суллфур ще подобри сърбежа в ухото.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот rosi valcheva » 18 Яну 2018, 21:25

БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р. М. ЯНАКИЕВ!
rosi valcheva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Яну 2018, 20:35

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот svetoslava_k » 25 Яну 2018, 11:51

Здравейте, дъщеря ми е на 6 месеца и вече повече от 2 месеца има много неспокоен сън, буди се постоянно вечер с рев, понякога с часове не мога да я приспя пак, а се вижда че й се спи. Какво мога да направя за да спи спокойно?
svetoslava_k
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Яну 2018, 11:45

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 26 Яну 2018, 08:04

Здравейте,
Това неспокойствие може да се дължи както на никнене на зъбки, така и на емоции от деня.
Препоръчвам препарата Дормикинд - 3 пъти по 1 табл. за 20 дни - https://apteka.framar.bg/30010138/%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B4-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-150
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта