Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот mariya.atanasova1 » 09 Фев 2018, 17:02

Здравейте д-р Янакиев,
бих искала да попитам за професионалното в мнение доколко е ефективна хомеопатията при дете с алергия към акари , висока чувствителност 4 по кръвен тест..Досега детето ми е на 3.5 г. е боледувало от многократно от повтарящи се бронхиолите и пневмония, лекувано е с класическа медицина и инхалации, предната зима след консултация с алерголог е с диагноза алергична астма и е назначен Флекстит помпичка, Монтелукаст прахчета(Сингулар) и противоалергично Ксизал. Минала зима беше добре при това лечение, беше добре, тази зима не давам Флексотита , само прахчетата и противоалергично при нужда. Но безобидни сополи, които му се появяват от алергията предполагам много лесно слизат надолу в гърдите и прави влажни кашлици.Тогава само с инхалации.

Какво бихте ми препоръчали като профилактика за такова състояние?

Благодаря Ви предварително!

Мария Атанасова
mariya.atanasova1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Фев 2018, 16:47

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 10 Фев 2018, 08:16

Здравейте Мария,
Да, Хомеопатията може да облекчи тази нагласа на Вашето дете към алергии.
Ще се нуждаем от преглед и по-подробна консултация.
Хомеопатичният подход не се интересува толкова към какво е алергично Вашето дете, а по-скоро от неговия тип, сценария на боледуване и други особености.
След внимателния и подробен разговор ще се направи имуностимулираща схема - хомеопатични продукти и природен стимулатор като сиропа д-р Марио Имунокидс
Постепенно ще намалеят дозите на традиционните медикаменти и ще ги спрем ако състоянието на детето го позволява.
С уважение д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот mariya.atanasova1 » 12 Фев 2018, 13:52

Здравейте д-р Янакиев,
бих искала да попитам за професионалното в мнение доколко е ефективна хомеопатията при дете с алергия към акари , висока чувствителност 4 по кръвен тест..Досега детето ми е на 3.5 г. е боледувало от многократно от повтарящи се бронхиолите и пневмония, лекувано е с класическа медицина и инхалации, предната зима след консултация с алерголог е с диагноза алергична астма и е назначен Флекстит помпичка, Монтелукаст прахчета(Сингулар) и противоалергично Ксизал. Минала зима беше добре при това лечение, беше добре, тази зима не давам Флексотита , само прахчетата и противоалергично при нужда. Но безобидни сополи, които му се появяват от алергията предполагам много лесно слизат надолу в гърдите и прави влажни кашлици.Тогава само с инхалации.

Какво бихте ми препоръчали като профилактика за такова състояние?

Благодаря Ви предварително!

Мария Атанасова
mariya.atanasova1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Фев 2018, 16:47

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот CvetiVB » 01 Мар 2018, 18:36

Здравейте д-р Янакиев,
имам бебенце на 37дни ,на което нослето му хрипа и правя промивки с физиологичен разтвор. На няколко пъти изкара жълто-зелени сополи, но през повечето време ги шмърка навътре и като слезе надолу към гърлото този секрет почва да го дави. Какво мога да направя за да му помогна?
CvetiVB
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Мар 2018, 18:28

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот sener-hatice.osman » 07 Мар 2018, 16:19

Здравейте д-р Янакиев искам да давам имунокинд на детето си.тъй като много често боледув.той е на 3години.през есента му дадах 3 месеца(септември октомври ноември)от тогава насам не съм давала нищо за имунната система.кога трябва да почвам сега през март или трябва да чакам април за да му давам.благодаря
sener-hatice.osman
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2017, 16:55

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 07 Мар 2018, 17:55

Здравейте Цвети,
Достатъчно е да използвате капки Грипстоп.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 07 Мар 2018, 17:58

Здравейте sener-hatice.osman,
Препоръчвам Ви сиропа д-р Марио Имунокидс - 2 пъти по 3 мл. до края на май. Имам много положителни отзиви от майки с често боледуващи деца.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот CvetiVB » 09 Мар 2018, 15:44

Dr Mario Yanakiev написа:Здравейте Цвети,
Достатъчно е да използвате капки Грипстоп.
С уважение д-р МАРИО Янакиев



Здравейте, понеже мина време докато ми отговорите реших да пуснах носен секрет и се оказа ,че има Стафилококус ауреус, какво мога да му дам?
CvetiVB
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Мар 2018, 18:28

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 10 Мар 2018, 08:09

Здравейте Цвети,
няма нужда да се лекува този Стафилокок, а да се овладеят секретите.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Nadinka » 21 Мар 2018, 11:17

Здравейте, д-р Янакиев! Дъщеричката ми е на 5г. и 4м. Тежи 16кг., слабичка е, но пък изобщо не се спира, много е игрива. Често боледува от червено гърло, запушен нос, кашлица. В момента даже привършваме лечение с антибиотик Цифексим. Като също пихме Амбрекс, Еириус и Вентолин, защото гърдичките й свиреха, кашляше но не можеше да изкара секретите. Въпреки, че пихме антибиотик, вечер нослето й се запушва и диша през устата. Преди на почнем антибиотика 1месец съм давала Имунобор кидс актив, защото започнах нова работа и исках да е здравичка, за да не ми се налага да отсъствам. Моля Ви, за някакъв сироп за имунната система, както и ако Вие прецените някаква хомеопатия подходяща и подържаща за здравето й. Благодаря Ви!
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта