Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 23 Мар 2018, 07:16

Здравейте Nadinka,
Да, добре е да използвате следващите два месеца (до края на май) за да се повиши иунитета на детето.
Препоръчвам Ви сиропа д-р Марио Имунокидс - приема се 2 пъти по 4 мл.
--- сутрин Ликоподиум 5 сн - по 5 гран. - за апетита
--- вечер Пулсатила 30 сн - по 5 гран. - за типа дете
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Nadinka » 23 Мар 2018, 14:28

Dr Mario Yanakiev написа:Здравейте Nadinka,
Да, добре е да използвате следващите два месеца (до края на май) за да се повиши иунитета на детето.
Препоръчвам Ви сиропа д-р Марио Имунокидс - приема се 2 пъти по 4 мл.
--- сутрин Ликоподиум 5 сн - по 5 гран. - за апетита
--- вечер Пулсатила 30 сн - по 5 гран. - за типа дете
С уважение д-р МАРИО Янакиев


Здравейте отново, сиропа си го поръчах и вече втори ден приемаме от него. Благодаря Ви и за другите препоръки!
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Теодора.Каймаканова » 17 Апр 2018, 21:16

Здравейте д-р Янакиев.Имам бебе на 6 месеца , което денонощно почти не спи.През нощта се върти непрекъснато и е много неспокоен, давам му Хамомила Вулгарис и какво ли не още, но нищо няма ефект.Купих капките на др Бах за сън и пише, че може да се използват за бебета, но в листовката е описан прием, който едва ли се спазва за бебета-до 6 пъти в по 200мл. вода.Въпросът ми е как точно да ги давам, тъй като са в алкохолен разтвор?И може ли без вода, а директно в устата?
Теодора.Каймаканова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2018, 15:28

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 18 Апр 2018, 05:53

Здравейте Теодора,
Не смятам , че капките на Бах са удачни за Вашето бебе.
по-скоро Ви препоръчвам Дормикинд.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Теодора.Каймаканова » 18 Апр 2018, 10:00

Здравейте отново,
Благодаря за бързия отговор!
Не уточних че съм опитала[code][/code] с дормикинд и 5-6 вида успокоителни чайове, като ефектът беше нулев.През деня също много му се спи, но не успява да се “успи” , нервничи, често докато спи се обръща по корем, вдига си главата и се събужда...Бих ли му навредила ако използвам капките?
Теодора.Каймаканова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2018, 15:28

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 19 Апр 2018, 06:31

Здравейте Теодора,
Няма да навредят, просто разтворете 4 капки в малко вода.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Fifi 1 » 22 Апр 2018, 08:18

Здравейте, Д-р Янакиев!Синът ми е на три години и половина,от една седмица сме с хрема и кашлица,хремата на моменти е водниста на моменти е гъста жълто зеленикава.Водихме го на детски педиатър каза че гърлото е добре гърдите също.Има някакво изтъняване на дясното ушенце.Преди месец изкара и аз незнам какво,висока температура,хрема кашлица и му откриха че има възпаление на ушенцата като едното е с избомбена мембрана,никога не е боледувал от уши.Пусним го на градина ходи два дена и тръгнат сополите и кашлицата.Да кажа много е буен,много се изпотява,в главата ,гръбчето,крещи на моменти,всичко иска да става на неговото.Лекарката ни изписа хомеопатично лечение ,сироп за кашлица,капки за нос два вида,давам му и противоалергични капки за нос,но ефект не виждам.Хремата не е течаща само при издухване или като излезне навън и тръгват течни сополи и като се изпоти тръгват.Забелязах че на моменти му сълзят очите най вече навън особено при слънце,търка ги на моменти.Извинявам се за дългия пост,ще напиша и лечението на лекаря ако поискате.Моля за вашето медецинско мнение.Благодаря ви
Fifi 1
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Апр 2018, 07:44

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Fifi 1 » 22 Апр 2018, 08:32

Mercurius9ch,Pyrogenium9ch,Kalium muriaticum9ch,Calcarea carbonica9ch,Phytolacca decandra9ch всички по 10 гранули на ден в вода,Silicea9chпрез ден по 10 гранули в вода и всяка неделя Aviaire по 5 гранули в вода,капки виброцил 3-4пъти по три капки,след един час капки цилоксан 3 пъти по 2 капки,сироп флудитек 3пъти по 5 мл,капки фенистил 3пъти по 10 капки за пиене.Но неможе през седмица все да сме на капки,предния път пак бяхме със същите капки.Не ми харесва че немогат да установят какво е,решила съм и секрет да пусна от нослето.
Fifi 1
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Апр 2018, 07:44

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 22 Апр 2018, 20:59

Здравейте Fifi 1,
Терапията Ви е претрупана и самия детски организъм се обърква.
Задължително трябва да правите инхалации с физиологичен разтвор.
Препоръчвам Ви да впръсквате в нослето Силвер Скалер - 3 пъти оп 1 впр. и да давате през устата Хепар сулфур 15 сн - 3 пъти оп 5 гран.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Fifi 1 » 23 Апр 2018, 07:38

Здравейте, Д-рЯнакиев,благодаря ви за бързия отговор.Да продължавам ли с тази терапия,или само с тези които сте написали.И да ми кажете според вас какво му е на детенце.Възможно ли е тъй като не сме извадили още кътниците да се дължи хремата и кашлицата на това,защото снощи беше неспокоен и цяла нощ се въртя,тази нощ го слушам че и доста скърцаше със зъби,и това изпотяване има ли причина.Според вас каква е диагнозата.Имам инхалатор ще правим инхалации.Благодаря ви.Хубав ден и спорна седмица!
Fifi 1
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Апр 2018, 07:44

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта