Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Калина.Лефтерова » 10 Авг 2018, 17:32

Здравейте, д-р Янакиев. Имам дъщеря на годинка и един месец, която за пети път се сдобива с импетиго. Всеки път обхвата и раните са различни. Преди 2 дни отново се появи, като този път даже нямаше мехурчета, просто като следи от ужилено с коприва по крачетата и едно на пръстчето на ръката. Май месец имаше булозно импетиго под мишницата, което мазахме с пиоктанин и бактробан, фусидин. Успяхме да го излекуваме, но не спира да рецидивира. Интересното е, че след направената антибиограма май месец, се оказа, че бактерията е резистентна на фусидин и бактробан, но педиатъра каза да ги мажем. Ето, мажем всеки път и те не спират и не спират да се появяват отново........Сменихме 3 кожни лекаря, но отново сме със стафилококова инфекция. Вече съм отчаяна в опитите си да се отървем от това. Имам и син на 3 години и половина, но той нито веднъж не е боледувал от това. Благодаря ви!
Калина.Лефтерова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Авг 2018, 17:26

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 14 Авг 2018, 06:18

Здравейте Калина.Лефтерова,
Явно дъщеря Ви има силно намален имунитет и за това рецидивира тази бактериална инфекция на кожата.
Предлагам Ви тази схема за 2 месеца :
--- Сироп Д-рМарио Имунокидс - 2 пъти по 2,5 мл
--- Сулфур 30 сн - по 5 гран. на ден
--- Стафилококцинум 15 сн - по 5 гран. един път седмично.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот КирилЦонев » 27 Сеп 2018, 13:25

Здравейте, д-р Янакиев. Имам син на 3 години и 8 месеца. Август месец имаше тъмни кръгове под очите, бял език и вечер като заспи започва да хърка като възрастен човек. Секрет от носът не течеше, през деня не е запушен, но легне ли да спи, не може да диша през носа и се чува едно ужасяващо хъркане. Пуснахме гърлен секрет - Staphylococcus aureus 10/3 - 10/4 CFU/ml. Изписаха Цилоксан капки за нос и Клацид. Аз давах само капките за нос, защото според антибиограмата бактерията е резистентна на Клацид. Закрепихме положението, но преди две седмици отново същата ситуация. Този път изписаха Бактробан за нос. Мазахме десет дена и докато мазахме всичко беше наред. Сега отново езикът е бял, не може да диша през носа като легне, все още не хърка, но съм сигурен, че и това ще започне скоро. Не знам как да се отървем от тези стафилококи в гърлото, при все че и антибиотиците не помагат и знам, че с тях ще се въртим в един порочен кръг до безкрай.....А сега предстои да го пуснем и на детска градина, а там положението със стафилококите никак няма да се подобри! Благодаря Ви много! Вярвам силно, че вие ще ни помогнете!
КирилЦонев
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Сеп 2018, 13:14

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 28 Сеп 2018, 06:08

Здравейте Кирил,
Първо искам да Ви помоля да спрете да изследвате детето за еветуален причинител - микороорганизъм.
Той е моментно състояние на възпалението. Другият път може да бъде друг бактерий.
Причината е ясна - трета сливица ! Съчетана с посещение на детска градина, то резултатът ще бъде - постоянно болно дете от Димитровден до Великден.
Може да се направи профилактична хомеопатична схема. Много са окуражаващи резултатите със сиропа Д-р Марио Имунокидс плюс съответната хомеопатия.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Цонева » 17 Окт 2018, 00:09

Здравейте отново. Първо искам да ви благодаря, защото с ваша помощ и насоки, заведохме детето на УНГ и установиха трета сливица. Насърчават ни за операция, която искаме да избегнем. Ще се радвам да ни посочите профилактичната схема заедно със сиропът и как да го приемаме. Благодаря ви!
Цонева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Сеп 2018, 13:07

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 18 Окт 2018, 06:18

Здравейте отново,
Давайте сутрин Аграфис 5 сн по 5 гран. и вечер Калкарея фосфорика 30 сн - по 5 гран.
Целият курс на профилактика заедно със сиропа Д-р Марио Имунокидс е 3 месеца, като през първия се приемат всеки ден, а през втория и третия - всеки ден без събота и неделя.
Не се спират при болест.
Още един път - внимавайте с детската градина!
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот nadiabolyarova » 08 Ное 2018, 14:36

Здравейте д-р Янакиев. Синът ми е на 4г.4м и е с доказано наличие на Стафилококус аурeус. Прави почти всеки месец или два ангина или гнойна ангина. Носът му е запушен през 2-3 седмици, но без изтичане на секрет. Хърка доста често,когато спи и скърца със зъби.Секретът е заден, обикновено започва като белезникав, след няколко дни става гъст и зелен, започва отхрачващо кашляне, което се влошава нощно време и получава по няколко пристъпа на изключително задушаващо кашляне на нощ. Скоро след това следва зачервяване на гърлото, температура в рамките на 38.5- 39.3 и назначаването на поредния антибиотик. Посетихме УНГ специалист, който каза че им уголемена трета сливица, но за сега не се налга вадене. Опитвам се да овладея положението с хомеопатия като Belladonna, Mercurius, Hydrastis Candensis,Tonsilotren,Cinabsin....всичко е за кратко до следващото запушване на носа и последвало възпаление на гърлото. Лятото му пускахме и пълна кръвна картина с броене на лимфоцити, които се оказаха леко завишени, но проблемът е че има доста подути лимфни възли от двете страни под челюстта, както и два по малки като голямо грахово зърно на вратлето. Казаха ми ,че били от честите инфекции и щели да се приберат, но вече почти година нищо такова не се случва. Може ли да ми помогнете с изготвянето на хомеопатична схема и да ме посъветвате като цяло за лечението му без антибиотици, тъй като е вечно болен , а се е случвало да му изпишат 2 аб за по малко от месец. Благодаря Ви много предварително за времето и вниманието. Поздрави!
nadiabolyarova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Ное 2018, 14:11

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 09 Ное 2018, 06:51

Здравейте nadiabolyarova,
Не е проблем при сина Ви вечното изолиране на Стафилокок.
Детето има изразена трета сливица и в съчетание с детската градина ,честите болести са налице.
Предлагам Ви следната профилактична схема за 3 месеца :
--- СИРОП Д-р Марио Имунокидс - 2 пъти по 5 мл.
--- сутрин Аграфис 5 сн - по 5 гран.
--- вечер Калкарея фосфорика 30 сн - по 5 гран.
--- два пъти месечно - на 1 во и 15 о число - Туберкулинум 15 сн - по 5 гран.
С ,важение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот nadiabolyarova » 09 Ное 2018, 13:56

Много Ви благодаря за бързия отговор, д-р Янакиев. Сиропът Д-р Марио вече го купихме и веднага ще започнем предписаната от Вас схема. Искрени благодарности за помощта Ви. Поздрави!
nadiabolyarova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Ное 2018, 14:11

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот КирилЦонев » 28 Ное 2018, 15:41

Здравейте, д-р Янакиев! Пиша Ви във връзка със третата сливица на нашият син! Вече месец и половина прилагаме профилактичната хомеопатична схема, но нощното хъркане и дишането през устата не отминават! Преди седмица вдигна температура, която поддържаше четири дни, но като цяло не е боледувал от юни насам! Дори спряхме и детската градина с оглед да подпомогнем възстановяването на сливицата. Сменихме и климата - две седмици на планина, но нямаше особен резултат, сякаш моментно се позакрепиха нещата! Сега след температурата отново сливицата е възпалена и не може нито денем, нито нощем да диша през носа, хърка вечер, а през деня като се опита да диша през носа и започва да кашля. Междувременно пръскам физиологичен разтвор, клеева тинктура и сребърна вода в носа. Не зная вече как да подходя, като гледам как детето се мъчи да диша през носа!
КирилЦонев
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Сеп 2018, 13:14

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта