Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 29 Ное 2018, 07:07

Здравейте,
Добре е да направим преглед в кабинета, защото само по интернет стават недоразумения и терапията няма да е прецизна.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Цонева » 08 Фев 2019, 02:20

Здравейте, д-р Янакиев. Съжалявам, че не няма как да дойдем, за да осъществим преглед. При нас се случи следното: декември месец синът ми се разболя от пневмония, беше 14 дни на антибиотик, включително антибиотични капки за уши и нос! Пет дни след прилагане на лечението хъркането от носа изчезна. Детето започна да диша нормално без никакви проблеми. Капките за нос бяха Гентазон и ни ги предписаха за 5 дни. До тук добре, но след като приключи курсът на лечение, той отново започна да изпитва затруднение при дишане от носа. Започна пак похъркване нощем. Отново ни изписаха Гентазон за 10 дни.....резултат няма! Пак сме на изходна позиция. Попитах педиатъра дали да пуснем секрет от носа за изследвания, педиатърът каза, че няма нужда. Много ви моля, дайте ни съвет, защото това продължава повече от половин година вече и сме опитали всичко, а детето не спира да се мъчи.... :banghead: :yellow1:
Цонева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Сеп 2018, 13:07

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 08 Фев 2019, 07:17

ОК,
Нека да започне тази моя схема за редуциране на третата сливица за 2 месеца.
Съвместима е с други лекарства ако се налага да ги приема ...
Сутрин Аграфис 5 сн - по 5 гран.
---вечер Калкарея фосфорика 30 сн - по 5 гран. и разбира се сиропа Д-р Марио ИмуноКидс.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот ralitsa.dimitrova » 08 Фев 2019, 11:09

Здравейте д-р Янакиев!
Синът ми е на 2г и 9м. Ноември 2018г след упорита вискозна хрема и покашляне, пуснах носен секрет и изолираха Стафилококус Ауреус. Получи и болки в ухото. Назначиха Унифлокс капки в носа и ухото. На контролната антибиограма се изолираха отново Стафилококи + Стрептококус пневмоние. През това време вдигна 40гр температура, заедно със силни болки в корема с диария.Изписаха Бисептол,Литекс, Коликинд в последствие и капки за нос Коларгол. Всичко премина, 2 месеца не беше ходил на ясла, пуснах го за 3дни януари и пак кашлица и пак Стафилококус Ауреус В носа. Изписаха Зинат, дадох го от страх да не се повторят нещата от преди.
Сега е здрав и няма бактерии. Давам Коластра за имуностимулация. Мога ли за включа Стафилококцинум 15 сн за профилактика и ако да, в каква схема?
Благодаря предварително!
ralitsa.dimitrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:52

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 10 Фев 2019, 08:38

Здравейте Ралица,
Първо нека синът ви остане в къщи до края на февруари докато отшумят активните вируси.
Давайте му Стафилококцинум 15 сн - по 5 гран. един път на седмица и Калкарея фосфорика 30 сн - по 5 гран. всеки ден.
Много по-добър ефект за имунитета ще има от сиропа ИмуноКидс - 2 пъти по 3 мл.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот ralitsa.dimitrova » 14 Мар 2019, 17:14

Здравейте д-р Янакиев! Имам дъщеря на 1г. и 8м.В края на Януари месец и се появи хрема и кашлица която самолекувах със сироп Флавамед, капки за нос Грипстоп и цинапсин т.к. по това време и избиваше зъб.След около месец остана кашлицата само през ноща и сутрин, задна хрема и хъркане, невъзможност за спане по гръб и задушаване.Пуснах носен-гърлен секрет и кръвни изследвания- не излезе бактерия и кръвните са добре.При консултация с педиатър ни изписа за хрема ipeca 9ch и още 2 които не помня, но нямаше подобрение.Ходихме на УНГ - доц. ни насрочи изследване на ушите през месец Май със съмнение за 3-та сливица, каза да продължа до тогава с инхалацийте.Ще съм благодарна ако смятате, че е трета сливица да ме насочите какво бих могла да и давам и за какъв период от време.
Благодаря ви предварително!
Ралица Въткова
ralitsa.dimitrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:52

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 15 Мар 2019, 06:54

Здравейте Ралица,
да, В тази възраст т.нар. заден ринит преминава в диагнозата трета сливица.
Възпалението й се характеризира с постоянно запушен нос и секрети по задната част на гърлото, които причиняват кашлица.
Започнете тази профилактична схема, която ще Ви помогне:
---сироп Д-р Марио ИмуноКидс - 2 пъти по 3 мл.
---сутрин Аграфис 5 сн - по 5 гран.
---вечер Пулсатила 30 сн - по 5 гран.
Приема се поне 2 месеца.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Evianna » 13 Авг 2019, 13:12

Здравейте. Децата ми ( на 1 и половина и на 3 и половина години) имат стафилококи ауреус в носа ( масово количество)...бихте ли ми казали по колко гранули да давам от Стафилококцинум 15 CH ( ползвала съм го,но не помня дозировка та). БЛагодаря!
Evianna
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Авг 2019, 13:06

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 13 Авг 2019, 22:31

Здравейте,
Схемата на прием на Стафилококцинум 15 сн - е по 5 гран. един път седмично за 4 -ри седмици.
Ще се подсили ефекта ако приемат и имуностимулиращия сироп ИмуноКидс.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Desunka88 » 13 Сеп 2019, 22:58

Здравейте! Живеем в Белгия, дъщеря ми е на 2г и 7месеца,изписаха ми сироп Стодол,обаче аз не разбрах точно дозировката и преди час и дадох 13мл.Много се притеснявам да не и стане нещо...Тя е весела и играе..Какво да направя?Благодаря и лека вечер!
Desunka88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Сеп 2019, 22:54

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта