Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 08 Май 2016, 22:42

Здравейте Моника,
Явно ,че детето Ви има изразена трета сливица и при всяка инфекция тя се възпалява.
В зависимост от секретите изписваме различни видове хомеопатични препарати.
В началото , когато секретът е бистър и детето киха , то Алиум цепа 9 сн - 3 пъти по 5 гран. е средство на избор.
В по-късни етапи , когато позеленеят секретите и се сгъстят , то Хепър сулфур 15 сн и Калиум бихромикум 9 сн са добри медикаменти.
Когато има кашлица с позиви за повръщане - Ипека 9 сн - 3 пъти по 5 гран.
И сега за имуностимулацията.
Тя винаги е строго индивидуална.
За мен е от значение какво са казали Вашите лекуващи лекари - педиатър и УНГ за диагнозата на детето Ви.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот monika petrova » 09 Май 2016, 13:03

Здравейте, д-р Янакиев.
Благодаря за бързия и изчерпателен отговор!
Не сме водили детето на УНГ, но всеки път на педиатър. Последните пъти дори няма зачервено гърло, а поне седмица е със сополки и кашля.
За имунитета ни предписват сиропчета, като последното беше Имунобор кидс, него най-често и даваме.
Пишете: В по-късни етапи , когато позеленеят секретите и се сгъстят , то Хепър сулфур 15 сн и Калиум бихромикум 9 сн са добри медикаменти. Но пак дозировка 3 пъти по 5 гранули?
Поздрави!
monika petrova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Май 2016, 21:10

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 09 Май 2016, 17:43

Здравейте Моника,
Да ,дозировката на двата препарата е 3 пъти по 5 гран.
Имунобор кидс е сполучлив сироп за имунитета.
Предлагам Ви да го приемате до края на юни, след което 2 месеца почивка.
Задължително посетете море и планина по 10 дни.
Главната имунопрофилактика ще бъде създадена през месец септември, защото очаквам да се засилят болестите през зимата. За това трябва да предприемем мерки.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот w_esi » 18 Май 2016, 11:13

Здравейте, радвам се, че има някой като вас който да насочва майките с полезни съвети.
Искам да ви попитам моята дъщеря е на 3 г и 7 месеца, вчера като я взех от градина ми направи впечатление че езикът и е обложе- побелял и с не много приятен дъхр гърлото не е зачервено но ми си иска да и дам нещо с кото до предотвратя зачервяването и евентуална инфекция, струва ми се че има и лека секреция от носа която се стича назад. Мислех си да и дам Осцилококцинум и парагрип или Грип Хил.
Ще съм ви много благодарна ако ми дадете съвет. Благодаря ви предварително.
w_esi
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Май 2016, 10:54

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 18 Май 2016, 13:57

Здравейте w_esi,
Много е хубаво ,че искате да помогнете на детето си още в началото на заболяването , за да не се стигне до усложнения.
По вашето описание мога да заключа ,че се касае за начало на вирусна инфекция, ето защо мога да си позволя да Ви препоръчам :
---Меркуриус солубилис 9 сн - 3 пъти по 5 гран.
---Тонзилотрен - 3 пъти по 1 табл.
Тази схема се приема 1 седмица.
Следете за повишение на температурата , появата на кашлица и силно зачервяване на гърлото.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот w_esi » 18 Май 2016, 16:27

Много ви благодаря за бързата реакция от ваша страна. Ще следя всеки симптом и ако има нещо друго проявило се ще потърса Педиатъра ни, но искрено се надявам с ваша помощ да овладея положението.Благодаря.
w_esi
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Май 2016, 10:54

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Atanasovaa » 02 Юни 2016, 14:11

Здравейте, интересува ме има ли хомеопатичен вариант за повишаване на апетита. Бебето е на близо осем месеца, по принцип от самото начало сме трудни с храненето и наддаваме по малко. Основно на кърма сме заради алергии и бавно и късно захранвсне.От скоро съвсем отказа кърма и пюрета, дърпа се, разсейва се, стиска устни. Никога не проявява признаци на глад и желание да се храни. Притеснявам се да не се обезводни, т.к. като прави големи паузи дъхът му мирише на ацетон. Забелязвам и че урината по памперса му жълтее. Също много се поти напоследък, но го отдавам на жегата. Вода също отказва. Благодаря предварително.
Atanasovaa
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Май 2016, 08:43

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 02 Юни 2016, 15:45

Здравейте г-жа Атанасова,
Може да се помогне на бебето за да увеличим апетита му.
Но първо искам да знам :
---тегло при раждане
---темп на наддаване на килограми по месеци
---кога го захранихте първо и с какво
---на какво мляко сте били
С увежение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Atanasova90 » 02 Юни 2016, 20:38

Здравейте, д-р Янакиев,
Детето се роди 3690 гр.
Наддава както следва:
1месец - 850 гр.
2 месец - 830 гр.
3 месец - 540 гр.
4 месец - 660
5 месец - 440
6 месец - 360
Удвои си теглото от раждането на 7 месеца и половина.
Захраних първо на 4 месеца и половина с плодове ( круша, ябълка, слива и банан).
Продължихме и с зеленчуци, но след първия прием на Пентаксим се появиха обриви по лицето и спрях до 6ти месец по препоръка на гастроентеролог.
Изцяло сме на кърма.

На 6 месеца започнахме с безглутенови каши, но след втори прием на Пентаксим обривите пак се появиха и ни отложиха имунизациите с 6 месеца и препоръчаха бавно и постепенно захранване.

Към момента съм въвела тиквичка, пащърнак, ориз и плодовете от по-горе.

Детето няма желание да се храни. Не иска твърда храна, отказва кърма (освен храненето в 20 ч.), отказва и вода.

Притеснява ме да не е обезводнен.

Благодаря предварително.
Atanasova90
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Дек 2015, 20:37

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 03 Юни 2016, 06:14

Здравейте г-жа Атанасова,
Смятам ,че постепенно детето Ви ще започне да приема разнообразна храна.
Течностите може да ги приема и чрез сокчета.
За мен са много важни изследванията на детето ,които са направени на 6 месечна възраст.
И така , предлагам Ви следната комбинация за увеличение на апетита :
---Ликоподиум 5 сн - 5 гранули се разтварят в малко вода и се дават сутрин
---Силицея 30 сн - 5 гран. по същия начин се дават вечер.
---сироп Мултивитамол - по 2,5 мл. се приема между храненията.
След един месец ми пишете.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта