Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 14 Сеп 2019, 06:10

Здравейте, Стодалът е хомеопатичен препарат и не очаквам някакъв страничен ефект от по-голямата доза, а тя за Вашето дете е 3 пъти по 5 мл.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот kamburska » 04 Окт 2019, 13:33

Здравейте,
Искам да попитам, синът ми който е на 1г и 6м и е постоянно от бебе с уголемени сливици, направи 2 ангини лятото в рамките на 1 месец или е болен от някакви вирос, суполи, кашлица, ЛЛ ни препоръча да започнем прием на тонзилотрен 3х1 и имунобор кидс актив сироп 1 х 5 мл. Днес започнахме приемите, 4 дни след поставяне на последна ваксина, притеснявам се да не е проблем че е близък интервала на време с поставянето на ваксината. Въпроса ми е каква да е схемата на тонзилотрена и имунобора, колко време да ги приема, после каква да е почивката, после пак колко да ги приема? Могат ли едновременно да се дават?
Защото лл като питам ми казва различни неща в рамките на няколко дена.
kamburska
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Окт 2019, 13:19

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 05 Окт 2019, 05:45

Здравейте kamburska,
Не смятам, че Тонзилотрен и ИмуноБор са най-удачни за профилактика на Вашето дете.
За имунопрофилактиката - прочетете в нигата "Кодът на детския имунитет".
Препоръчвам сиропа Имунокидс и хомеопатичния Калкарея фосфорика 30 сн.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот nora.totina » 15 Ное 2019, 23:35

Здравейте,дъщеря ми е на 1г и 1м.От известно време много се върти докато спи и се буди по няколко пъти на нощ.От няколко дни е и много превъзбудена орез деня.Крещи когато нещо не и харесва.Хвърля играчки,тръшка се.Много трудно заспива през деня.Мога ли да и давам някакви капки или таблетки за да я успокоя малко.Предполагам че е от развитието на нервната система но по някой път доста изнервя и мен.Благодаря предварително
nora.totina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2019, 23:29

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 18 Ное 2019, 19:15

Здравейте nora.totina ,
Да, много от децата в тази възраст стават неспокойни.
Това се дължи на емоциите от деня и от бъдещо поникване на зъбче.
Предлагам Ви Дормикинд - 2 пъти по 1 табл., разтворена в малко вода.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот krisi.hristoskova » 22 Ное 2019, 22:15

Здравейте, детето ми е на 2 год.и 2 месеца. Ходи няколко пъти на ясла , но все се разболяваше с нещо вирусно и решихме да я спрем за зимния период. Миналата седмица започна хрема , кашлица и няколко пъти вдигна температура. Гърдите бяха чисти и направихме носен секрет и излезе Streptoccocus pneumonie. Изписаха ни Суметролим по антибиограма и Йалоклийн за десет дни, като днес е 3 ти ден. Давам за имунитета сироп от черен бъз и 3-4 капки прополис. Вече 11 ден е с хрема и продължава да кашля. Интересува ме опасна ли е тази бактерия и има ли шанс да слезе към белия дроб? Какво бихме ни препоръчали да приемаме.Благодаря Ви.
krisi.hristoskova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2019, 09:38

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 25 Ное 2019, 17:17

Здравейте Криси,
Изолирането на дадеа бактерия в носен секрет не е опасно и не трябва да се лекува с антибиотик.
Проблемът е яслата - пон 3 деца в групата има които са болни и са с антибиотик.
Препоръчвам за имунитета Имунокидс - 2 пъти по 3 мл.
Имунокидс
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот iva90 » 25 Ное 2019, 21:29

Здравейте. Дъщеря ми е на 2г и 1м. От една седмица е много нервна, само плаче, пищи, тръшка се, налага се и т. Н. Поникнаха и всички зъбки и не е от тях. Какво мога да и давам за успокоение. Само през деня е така. Нощно време си спи спокойно.
iva90
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Ное 2019, 20:09

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 26 Ное 2019, 18:59

Здравейте Ива,
Да, Има такива моменти на емоционална основа.
Препоръчвам Ки етюд - 2 пъти по 5 мл.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот iva90 » 02 Дек 2019, 18:03

Колко време може да се дава Ки Етюд на 2г дете?
iva90
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Ное 2019, 20:09

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта