Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, както и да се консултирате с детски психолог и психотерапевт. Ще получите съвет и професионален отговор от специалисти от различните области.
Д-р Марио Янакиев, Д-р Валери Велев, Красимира Харлова - психолог

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Dr Mario Yanakiev » 14 Авг 2020, 21:12

Здравейте, По-подходящо е Алиум цепа 9 сн - 3 пъти по 5 гран.
Прочетете повече в книгата "Кодът на Детския имунитет"
С уважение д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
Dr Mario Yanakiev

Мнениеот geri195837 » 26 Авг 2020, 12:01

Здравейте, доктор Янакиев! Имам детенце на 2 години и 5 месеца, от както е родена има проблем с очите( или по-скоро от 20тия ден). Секретиране, предизвикващо залепване на очите. След множество посещения при очни лекари имат различни мнения - запушени канали, не запушени канали, бактериална инфекция. Всеки път е правена антибиограма и съответно са и изкапани над 20 вида капки. Резултатът е моментен...сега вече от 7 месеца се проявява един път месечно, преди това имаше обилно секретиране, зачервяване, подуване. Бихте ли ми казали Аргентум Нитрикум 30 подходящ ли е за тази цел и как да го приема, за колко време? Силно се надявам, че това ще бъде ключът към здрави очи и че няма да се налага всеки месец да се слагат капки и да ходим навсякъде с чайове и тампони за промиване. Ще бъда много благодарна да ми отговорите :)
geri195837

Мнениеот Dr Mario Yanakiev » 27 Авг 2020, 05:40

Здравейте,
Явно,че детето има частично запушен слъзен канал и за това състояние има специални схеми.
Започнете да давате : Аргентум нитрикум 15 сн - 2 пъти по 5 гран. и Еуфразия 9 сн - 2 пъти по 5 гран. през устата-.
Тази схема е за преодоляване на конюнктивита.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
Dr Mario Yanakiev

Мнениеот d3ssssinka » 14 Сеп 2020, 14:00

Здравейте, д-р Янакиев
Синът ми е на 11 месеца и му предстои ваксина против морбили. Можете да ли да ми препоръчате как да давам Туя ОКЦИДЕНТАЛИС? В деня на ваксината, непосредствено преди нея ли се дава и колко? Благодаря предварително!
d3ssssinka

Мнениеот Dr Mario Yanakiev » 15 Сеп 2020, 05:51

Здравейте,
Обичайната схема на прием е - 3 дни преди ваксината - Туя 15 сн - по 5 гран. един път на ден, в деня и три дни след ваксината.
Препоръчвам след годинката имунопрофилактика с Имунокидс - 2 пъти по 2,5 мл.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Dr Mario Yanakiev

Предишна

Назад към Детски болести