Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 29 Окт 2020, 07:17

Здравейте, От моя опит съм стигнал до извода, че Туя е достатъчна. След ваксина е добре да се дава 10 дни - Туя 15 сн - по 5 гран. на ден.
Прочетете повече в Книгата "От Нула"
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Zeri » 24 Ное 2020, 11:28

Здравейте др Янакиев. Детето ми е на 2 месеца и 15 дни и "страдаме" от безсъние. Няма и 10 часа сън за денонощие. Педиатърката ни изписа 3 по 10 хамомила и дормикинд през 3 часа по 2 табл. Отделно приемаме и други средства, че сме и с много болезнени колики. Въпроса ми е може ли да се "предозира" с хомеопатия, тъй като гледам, че дозите са доста ударни. Благодаря предварително.
Zeri
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Ное 2020, 11:22

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 25 Ное 2020, 06:14

Здравейте, НЯМА НУЖДА ОТ ТОЛКОВА УДАРНИ ДОЗИ.
Хамомила 30 сн - достатъчно е един път на ден по 5 гран.
Дормикинд - 3 пъти по 1
Прочетете повече в книгите "От Нула" и "Кодът на детския имунитет"
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот valentina.stoichkova » 27 Ное 2020, 11:39

Здравейте!Искам да попитам за сребърната вода, по колко се слага в нослето при хрема и трябва ли да се разрежда с вода,а също и при инхалация как се използва?По колко мг се слага и разрежда ли се?При настинка по колко мг се дава за пиене и разрежда ли се?Детето е на 7г.Благодаря!
valentina.stoichkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2020, 11:26

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 01 Дек 2020, 20:56

Здравейте, Препоръчвам сребърна вода само за капки за нос - 3 пъти по 2 капки.
Не смятам,че са удачни инхалациите.
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот toseto_87@abv.bg » 03 Яну 2021, 23:50

Здравейте др. Янакиев! Синът ми е на 3г и половина и когато се разболее много трудно минава кашлицата му, обикновенно е суха , пристъпна като се обостря през нощта , задавя се, случвало се е и да повърне от нея. Няма усложнения, не слиза надолу, просто суха ларингитна, не е правил и спазми, лекуваме се само с хомеопатия и според мен тя предодвратява усложнения. Като бебе беше с атопичен дерматит , който овладяхме с хомеопатия и който не се е ороявявал вече почти 2години. Докторката казва, че е алергичен и затова по- бавно минава кашлицата. Не сме правили тестове за алергия. Моля за съвет как да скъсим времето на продължителността на кашлицата!
toseto_87@abv.bg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Яну 2021, 23:42

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 04 Яну 2021, 07:34

Здравейте, Категорично смятам, че детето няма алергия, а трета сливица, която като се възпали е причината за тази кашлица.
Ето една профилактична схема: сутрин Аграфис 5 сн - по 5 гран. вечер Калкарея фосфорика 30 сн - по 5 гран. и сироп ИмуноКидс - 2 пъти по 4 мл.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот toseto_87@abv.bg » 04 Яну 2021, 20:36

Много благодаря за бързия отговор! За какъв период от време да приемаме препаратите?
toseto_87@abv.bg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Яну 2021, 23:42

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 04 Яну 2021, 21:58

Поне 3 месеца се приемат.
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот ВероникаЯнчева » 04 Фев 2021, 08:45

Здравейте, синът ми е почти на година и половина, предстои му ваксина, какво мога да му давам? Също така за зъбите, в момента излизат кучешките и от месеци не сме спали, неспокоен е, будува нощем или става много рано, плаче. Давам дентокинд 3 по 2 и до скоро вечер Камилия, но няма голям ефект. Мога ли да давам chamomila vulgaris 15 и phytolacca decandra 9 и в каква схема? Може и друго да ми препоръчате. Благодаря!
ВероникаЯнчева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2021, 08:11

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта