Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот VelislavaD » 03 Фев 2024, 04:44

Здравейте.
Детето ми е на почти 4 години. Има Стафилококи в носа, установено след натривка. Има задна хрема от 3 месеца. След направен преглед при УНГ са изписани антибиотични капки, които ме искам да давам. Има увеличена трета сливица, затруднено дишане вечер, през деня не е много запушен носа, спокойни други сливици. Лесно боледува, вдига много висока температура при боледуване, по-сериозно. Предразположено към гъбички, слабо, много живо, активно, ящно, обича сладко. Не обича да се завива вечер, върти се, спи в различни пози. Много любознателно, много плачливо, когато ще се разболява става още по-нервно.
Правени са много промивки на носа с физиологичен разтвор. Слагани са капки с прополис и алое, сребърна вода, прополис и физиологичен разтвор, топлих краката, давам цинк, рибено масло, пробиотик, селен. Сега ще започна и витамин С, защото има и възпаление на пръстчето, което също от 2 месеца не минава. Давани са няколко хомеопатични, които не подействаха много, но последното повлия, сякаш. Пулсатила. Тъкмо си мисля, че ги овладявам тези сополи/хрема и пак почват. Скърца със зъби вечер, особено, когато има хрема, но и без нея се е случвало.
Как да ги преборя тези стафилококи без антибиотик, защото вече започна да ми писва и май ще ги пробвам, но съм в непрекъсната борба. Освен това бяхме ползвали крем за дупето, който имаше антибиотик и от него се обрина и се притеснявам да не получи пак реакция. Когато беше бума на задната хрема, а и заради пръстта пуснахме кръвни изследвания, които имаха високо СУЕ ( 100 от 12 референция), имаше и някой други изменени стойности, но не бяха с голяма разлика.
Благодаря.
VelislavaD
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Фев 2024, 04:27

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 03 Фев 2024, 07:55

Здравейте Велислава,
Няма никаква значение каква бактерия се изолира в носен и гърлен секрет.
Тя не е причината за честото боледуване.
Децата в тази възраст развиват трета сливица, в комбинация на непрекъснати контакти с болни деца, и се получава постоянно боледуване.
Прочетете повече в - https://www.d-rmario.com/%d0%b8%d0%b7%d ... %b5%d0%ba/
Може да съставим профилактична схема.
Вижте тук - https://sanitas.bg/
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 440
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот VelislavaD » 05 Фев 2024, 00:30

Благодаря за бързия отговор.
Ще разгледам нещата и ако ме интересува нещо повече, ще пиша отново.
Поздраве.:)
VelislavaD
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Фев 2024, 04:27

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Natalii_nik » 23 Фев 2024, 23:27

Здравейте. Искам да попитам, до колко е полезна пулсатилата и хамомилата за 7м бебе?
Natalii_nik
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Фев 2024, 23:25

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот AlisaParusheva » 15 Мар 2024, 12:27

Здравейте! Моля за съвет за детенце на 2г. и 7 месеца.
От почти половин година (откакто тръгна на ясла) е с постоянно запушен нос, без изтичащи секрети. Секрета е белезникав и гъст и се стича само назад към гърлото. Като стане от сън кашля, случвало се е даже да повърне от кашляне. Вечер спи с отворена уста. Похърква. Има лош дъх сутрин.
Напоследък много често прави и конюнктивити с гъсти жълти секрети, от които и залепват очите след сън.
Изпила е куп сиропи и доста видове капки за нос, включително антибиотични. Водихме я на УНГ и на алерголог - нищо притеснително според тях и според педиатъра. Пуснати са и изследвания за най-често срещани алергии - нищо.
Водих я на хомеопат два пъти - изписаха и coccus cacti, hydrastis canadensis, alium cepa, phytolaca decandra. От тях имаше подобрение за кратко, докато не се разболя малко по сериозно и след това сякаш спряха да действат.
В момента и давам шуслерови соли номер 3, 6 и 8. Вече десет дни, но не виждам ефект от тях.
Всеки ден правя промивки с назален душ с физиологичен разтвор.
Какво да пробвам да и дам, за да се отървем от секретите в носа и да предотвратим появата на конюнктивит?
Благодаря предварително!

Алиса Парушева
AlisaParusheva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Мар 2024, 12:12

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 24 Апр 2024, 06:12

Здравейте Алиса,
Преди да препоръчаме имунопрофилактична схема е важно да разберем - дали детето посещава ясла?
Може да съставим схема - пишете на този линк - https://sanitas.bg/onlajn-konsultatsiya-s-lekar/
Започнете да давате Имунокидс - https://www.d-rmario.com/product/imunokids/
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 440
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот AlisaParusheva » 24 Апр 2024, 22:54

Да, детето посещава ясла.
AlisaParusheva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Мар 2024, 12:12

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Karolin Stiil » 25 Апр 2024, 02:08

Здравейте,д-р Янакиев обръщам се към вас за съвет , по повод състоянието на сина ми . От почти четири години страда от среднощни кошмари/или нощен терор . В интервала между 1:00ч.и 3:00ч.почти всяка вечер изпада в състояние в което пищи,плаче,подскача в леглото,става,пада,движи се неконтролируемо или с отворени очи или със затворени . Не ни чува и разбира като му приказваме нито ни вижда макар да е с отворени очи в повечето случаи . Когато се опитаме да го докоснем и успокоим или говорим изпада в ужас и виковете и плача се усилва и се пази като уплашено зверче . Често боледува и има уголемена трета сливица от която трудно диша , а вечер хърка ужасно силно . Спи по корем с глава в страни с отворена уста, но в началото на съня се опитва да диша с носа макар , че е невъзможно и понякога все едно спира да диша , но след като отшуми кошмара се обръща настрани и диша с отворена уста.Често страда от ларингитна кашлица , пресъхване на гърлото и възпаление. От няколко години се опитваме да излекуваме стептококова инфекция и инфлуенца с антибиотици и антибиотични капки , но само временно и след това всичко се повтаря през студените месеци . Има доказана непоносимост или алергия към белтъка на кравето мляко, но си позволявам да му давам храни с обезмаслено сухо мляко или разреден таратор с нисък процент масленост от краве мляко, по препоръка на алерголога. Искам само да вметна, че кошмарите понякога се повтарят и потретват в една и съща вечер в интервала между 1-00ч. И 3:00ч. като тази вечер .Не сме посещавали психолог . Буйства,рита,и крещи по време на среднощните кошмари и с нищо не мога да го успокоя . След ,като отмине момента на агресия , става отива и се изпишква и пак ляга спокоен до следващия кошмар . На сутринта нищо не помни . През деня е спокоен ,но има лошия навик да си гризе ноктите, понякога си яде засъхналите секрети от носа. На 7 години е , а всичко започна когато стана на 3г.8 месеца. Понякога отвръща с агресивен тон , когато му обясняваме , че не е хубаво да прави определени неща .Разговаряме всеки път след такъв кошмар и го разпитвам какво е сънувал , но той нищо не помни . Обяснявам му , че няма нищо страшно , че чудовища не съществуват , че с баща му сме до него и не трябва да се страхува . Страхува се да не остане сам , да не остане и без приятели . Когато се събуди ме търси ,ако не съм в стаята до него и плаче .Моля ви за съвет !
Karolin Stiil
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Апр 2024, 01:18

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Karolin Stiil » 25 Апр 2024, 02:15

Искам да добавя , че след такива кошмари е винаги плувнал в пот , а след плача от хремата още повече се затруднява дишането му .Дъщеря ми , когато беше на две годинки и половина имаше такива кошмари , но при нея бързо отшумя за около две години .Тя също не помнеше нищо . Аз също съм имала такива епизоди , но повече са се проявявали в говорене и ходене на сън . И след това нищо не съм помнила . Последно ми се е случило , когато съм била на 13 години и след това всичко е отшумяло .Възможно ли е да е наследствено ?
Karolin Stiil
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Апр 2024, 01:18

Предишна

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта