Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Nadinka » 18 Окт 2016, 18:06

Здравейте, имам детенце момиченце на 4г. 14кг. Предната седмица започна да понакашля. Давах й инфлицид и тонзилотрен през два часа по 1 табл. Сутрин й давам 5мл Имуномикс, а вечер Еириус 2,5мл. Имаше леко подобрение и намалих инфлуцида и тонзилотрена 3*1. Днес взимайки я от детска градина миказаха, че като си е легнала е кашляла много. Мога ли пак да увелича таблетките на два часа. Мога ли да включа и проспан. Благодаря Ви предварително.
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 19 Окт 2016, 06:03

Здравейте надинка,
Детето има уголемена трета сливица и кашля от секретите, които се стичат по задна фарингиална стена.
Препоръчвам Ви следното :
---да спрете детето за една седмица за да оздравее напълно.
---за секретите - Калиум сулфурикум 15 сн - 3 пъти по 5 гран.
---за кашлицата Проспан - 3 пъти по 5 мл.
---добре е да се снабдите с инхалатор и да правите инхалации с физиологичен разтвор - http://www.d-rmario.com/?p=3873
---детето трябва да се следи от педиатър
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Ka6on4eto » 10 Дек 2016, 13:17

Здравейте д-р Янакиев.Става въпрос за мен и съпругът ми.Дъщеря ни изкара варицела преди две седмици,сега и ние с баща и сме с обриви от днес(аз съм бременна).Следящия бременността ми доктор,каза че не е опасно и че мога да приемам хомеопатия.Аз започнах прием на Инфлуцид 3 ×1 и Рус Токсикодендрон 9 CH 1×5 гранулки преди седмица.Правилно ли съм постъпила и как да продължа като вече имам обрив?Не знам дали се дължи на хомеопатията,но засега освен ,че виждам пъпките в огледалото се чувствам добре.Съпругът ми нищо не приема ,има температура и се чувства зле.Благодаря предварително
Ka6on4eto
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Дек 2016, 13:07

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 10 Дек 2016, 23:07

Здравейте,
За мен има значение в коя седмица на бременността сте.
Ще се доверим изцяло на вашия гинеколог, който ще следи както развитието на плода, така и ще назначи нужните изследвания.
Що се отнася до терапията - продължете я , само с една малка корекция - Рус токсикодендрон да бъде в разреждане 15 сн - приемайте го 3 пъти по 5 гран.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Ka6on4eto » 11 Дек 2016, 10:17

Здравейте и благодаря за бързия отговор.Ще коригирам приема още днес.Иначе съм в 29 седмица.
Ka6on4eto
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Дек 2016, 13:07

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Венера.Божинова » 19 Дек 2016, 16:35

здравейте, бебето ми е на 5 мес. наскоро и диагностицираха бронхит пневмония причинена от клебсиела предожиха ни лечение с антибиотици, което отказах. от няколко дни детето поддържа темп. 37,6-37,7... какво да дам..
Венера.Божинова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2016, 00:23

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 20 Дек 2016, 07:24

Здравейте Венера,
най-вероятно диагнозата на Вашето дете е Бронхиолит.
Много е важно как е изолирана тази бактерия - Клебсиела.
По принцип ако тя е изолирана от храчка - то има основание да се лекува с антибиотик.
Ако е от носен или гърлен секрет, то не мога да бъда категоричен.
В случай за терапията на Вашето дете имат значение :
---общото състояние
---кашлица и /или тежко дишане
---температурата
Мнението на Вашия лекар ,който следи състоянието на детето е най-важно.
Аз мога да Ви помогна след това за изготвяне на имунопрофилактична схема.
С уважение д-р МАРИО Янакие
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Венера.Божинова » 20 Дек 2016, 11:54

здравейте! благодаря за бързия отговор! клебиела е изолирана в урината като състоянието на детенцето е задоволително. пока6ля понякога рядко от скоро пови6ава температура до към 3.6-7......... проблема ни е трудното изхождане и болки в коремчето, за това и тръгнахме по изследвания..като цяло е спокойна и весела.. давам и само пробиотик.
Венера.Божинова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2016, 00:23

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 21 Дек 2016, 19:48

Както описвате случая не стана в началото ясно къде е изолирана Клебсиелата.
Ще се нуждаете от по-детайлен преглед и изследвания.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот gerry.lova » 23 Дек 2016, 05:28

Здравейте д-р Янакиев,
Бебето ми е на почти 11 месеца. От почти 7 от които има проблем със съня. От няколко дни стана съвсем непоносимо - отказва с писъци биберон през нощта, търси цяла нощ да бъде кърмен, мята ръчички и крачета, и бута ушички. Според педиатъра ни са зъби. На мен ми е изключително трудно, а предполагам и на бебчо с това неспане и будене по десетина и нагоре пъти. Захранен е с всичко, има си апетит, излиза всеки ден на разходка в парка, водичка пие също. Може ли да препоръчате някакво лечение за спокоен сън?
gerry.lova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Дек 2016, 05:19

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта