Храни за столетници - как с хранене да живеем по-дълго

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Кои са храните, които ни правят столетници според вас?

Мнениеот Mon_ton » 04 Фев 2015, 16:41

Като прочета заглавието и все в главата ми излизат морски дарове! :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кои са храните, които ни правят столетници според вас?

Мнениеот Anka » 04 Фев 2015, 16:50

Mon_ton написа:Като прочета заглавието и все в главата ми излизат морски дарове! :)

Да, те са много полезни, но дали са достатъчни... обаче то и гаранции няма, всеки живее колкото му е писано! :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кои са храните, които ни правят столетници според вас?

Мнениеот Slavena » 04 Фев 2015, 17:53

зеленчуците, но аз не ги обичам много, надявам се на късмета ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кои са храните, които ни правят столетници според вас?

Мнениеот Локумът » 05 Фев 2015, 10:06

Чесъна е голяма работа, за мен той е най-полезният зеленчук, като го комбинираме и с добри зеленолистни и става чудесно :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои са храните, които ни правят столетници според вас?

Мнениеот Pipilota » 05 Фев 2015, 11:06

Кой каквото иска да казва, но според мен гаранция за нищо няма, пък ако ще и да пасем. Разбира се от друга страна не трябва и да злоупотребяваме с храната :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои са храните, които ни правят столетници според вас?

Мнениеот mix_twix » 05 Фев 2015, 11:12

Pipilota написа:Кой каквото иска да казва, но според мен гаранция за нищо няма, пък ако ще и да пасем. Разбира се от друга страна не трябва и да злоупотребяваме с храната :)

И това го има, колкото и салам да набиваме в комбинация с броколи, чесън и зехтин, саламът със сигурност ще развали цялото чудо. Затова трябва и да се внимава с яденето, а колко ще се живее и колко здрави ще бъдем има думата Онзи горе. :roll:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Кои са храните, които ни правят столетници според вас?

Мнениеот silver933 » 11 Фев 2015, 18:11

Аз залагам на морската храна, особено ако сам си си ги хванал :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кои са храните, които ни правят столетници според вас?

Мнениеот Kaya » 11 Фев 2015, 18:17

silver933 написа:Аз залагам на морската храна, особено ако сам си си ги хванал :)

Да и аз си мисля, че тя ще е голяма работа, както и пълнозърнестите храни, а като се сетим едно време колко труд са полагали да направят храната си бяла, ние сега се връщаме към миналото :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои са храните, които ни правят столетници според вас?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Фев 2015, 16:52

Мисля, че не са много храните, които ни унищожават така че останалите биха помогнали да сме вековници :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Една от тайните на дълголетието

Мнениеот apostoloff » 29 Сеп 2015, 15:25

РАЗХОДКАТА

Санджай Шарма, професор-кардиолог в Лондон, твърди, че леките упражнения могат да намалят наполовина риска от инфаркт при хората на възраст между 50 и 60 години.

Според изследванията на редица учени, всекидневната разходка от около 25 мин. е в състояние да удължи живота на практикуващите я до 7 години. Според проучванията редовните разходки намаляват наполовина риска от кончина при инфаркт!

Упражненията ни дават между 3 и 7 допълнителни години живот. Става дума за истински антидепресант, който увеличава когнитивната функция и може да забави появата на деменция.

Учените съветват, ако разполагаме с време, да се разхождаме, а не да чакаме градския транспорт.

Изследването за ползата от всекидневната разходка е било направено от екип на Заарландския университет в Германия. В програмата били включени хора, които не са правили упражнения, но се намирали в добро здраве.

Всичко това показва, че когато хората се упражняват редовно, те могат дори да забавят процеса на стареене. Учените допълват, че ние не сме в състояние да спрем остаряването, но можем да забавим времето, за което ще остареем.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
**************************

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net
apostoloff
 
Мнения: 69
Регистриран на: 09 Сеп 2012, 04:38
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта