Не мога да заспя - хранителни добавки и трикове за добър сън

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот niya_mazova » 30 Дек 2016, 15:10

За мелатонина съм чувала, другите две не ги знам. Като ми е трудно да заспя, започвам да чета и много бързо после се унасям :smile: . Това с душа също ми помага, нито се прегрявам, нито се изпотявам. Особено сега зимата много ми действа :grin: .
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как се постига качествен сън?

Мнениеот fawla » 18 Окт 2018, 12:36

Много е важно също така да не се прекалява с количеството сън, обикновено сънуваме, ако спим по-дълго време, това пък от своя страна може да докара някои неразположения. Също така алкохола действа супер много и отново докарва до сънища, изнервяне, кошмари и неспокойство. Добре е да не се гледат страшни неща по телевизията, когато стане време за спане, защото това също влияе на съня. Много често пък хората се престоплят и спят на много горещо, затварят прозорците, а времето все още позволява да се спи сп о-плътна завивка, но на отворен прозорец, това дава по-приятно усещане по време на сън, защото когато на човек не му е горещо, не се върти толкова и не шава, а точно се отпуска. Това важи и за децата.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как се постига качествен сън?

Мнениеот Frac » 19 Окт 2018, 08:23

Пия по една ракия и си лягам :grin: Честно казано и без ракия ляга и умирам, изтощена от работния ден, емоции и лични преживявания, така че...
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как се постига качествен сън?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Окт 2018, 09:56

Frac написа:Пия по една ракия и си лягам :grin: Честно казано и без ракия ляга и умирам, изтощена от работния ден, емоции и лични преживявания, така че...

Знаеш ли колко ме напряга това с ракията! Защото го виждам в ежедневието си, родителите ми не могат да си легнат без ракия, аз знам, че ти се шегуваш, но това е сериозен проблем за толкова много българи.Яко се пие.. яко ракия.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се постига качествен сън?

Мнениеот IvanovA_Stef » 02 Ное 2018, 15:54

Доколкото помня от разни статии по темата, най-качественият сън се постига с навременното лягане. Тоест ако легнеш в 1 ч след полунощ и спиш до 10 ч сутринта не е толкова здравословно, колкото ако си легнеш в 10 ч и станеш в 7-8 ч сутринта. Просто организмът се изключва най-добре в определен часови диапазон.
Друго важно нещо е да няма телевизор в спалнята и да има плътни завеси.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Как се постига качествен сън?

Мнениеот sky_100 » 13 Ное 2018, 11:26

Единственото което категорично си спазвам е никаква телевизия вечерта. По цял ден се зомбирам с това и онова - не ми трябва и телевизия, съвсем да кукувам нощем :shock:
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Как се постига качествен сън?

Мнениеот Genesis22 » 13 Ное 2018, 22:11

Преди имах проблем със съня, заради тревожност и ПА. Пробвах да пия мелатонин, но на другия ден също ми се спеше доста. Единственото решение ми беше спорт и да си ангажиран целия ден. Като си легна да не мисля за проблемите си, а да изключа всякакви мисли. Е до някъде и хапчетата ми помогнаха, тъй като пия Ципралекс.
Genesis22
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Ное 2018, 03:37

Re: Как се постига качествен сън?

Мнениеот Бистра » 30 Яну 2019, 16:48

Аз спя най-добре, когато си легна навреме, когато ми е изцяло затъмнено и хладно. Другото няма значение.
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Re: Как се постига качествен сън?

Мнениеот Dalia » 30 Яну 2019, 19:08

Който знае рецепта да я каже и на мен :sad: Пълноценен сън не помня от кога не съм имала. Все нещо ми пречи, все нещо мисля, я луната ми свети... Събира ми се да спя по 4 ч на денонощие.. То понеделник, вторник иди дойди ама към сряда четвъртък вече тотално ми падат батериите... Изморена съм а сън не идва и не идва...
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Как се постига качествен сън?

Мнениеот Good girl » 05 Фев 2019, 11:35

При мен най-важното условие е да няма светлина. Абсурд е да заспя в противен случай.
Иначе, преди лягане пия един успокояващ чай, купуван от био магазин. Води се за хубав сън.
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта