Не мога да заспя - хранителни добавки и трикове за добър сън

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как се постига качествен сън?

Мнениеот Ivi&Sasho » 20 Фев 2019, 16:00

Още не съм постигнала такова нещо като качествен сън. Все лягам по никое време, пуля се, овце броя. Много трудно заспивам, а половинката вече спи десети сън за това време. Ужасно е. Известно подобрение има през почивните дни, но през делничните явно напрежението си казва думата и трудно затварям очи.
Ivi&Sasho
 
Мнения: 48
Регистриран на: 20 Фев 2019, 13:06

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот emiliahristova65 » 11 Авг 2019, 14:38

zdraveite! molq da mi otgovorite na vaprosa.imam jelqzo 7.7.,pri referentni stoinosti 9-28.izpisaha mi Ferro -folgama Neo, po 1 na den. Polu4ih diariq , vzemam Smekta 3 pati po 1 , no ne se opravqm. polu4ih i obriv po nqkoi 4asti na tqloto, -grad , ramene.imam zatrudneno dishane . tolkova li e nisko jelqzoto , 4e dishaneto da e ot tova?beliq drob e 4ist, imam i postoqnno glavozamaivane.Hemoglobina e 126.drugite pokazateli na PKK sa dobre.kade da tarsq pri4inata za dishaneto i kato ne moga da ponasqm tabletkite kakvo da pravq i izsledvam?Doktora e v otpuska, koito mi izpisa feroto.Mnogo blagodarq , izvinete za latinicata.
emiliahristova65
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Сеп 2017, 17:03

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот FramarMedia » 11 Авг 2019, 22:35

emiliahristova65 написа:zdraveite! molq da mi otgovorite na vaprosa.imam jelqzo 7.7.,pri referentni stoinosti 9-28.izpisaha mi Ferro -folgama Neo, po 1 na den. Polu4ih diariq , vzemam Smekta 3 pati po 1 , no ne se opravqm. polu4ih i obriv po nqkoi 4asti na tqloto, -grad , ramene.imam zatrudneno dishane . tolkova li e nisko jelqzoto , 4e dishaneto da e ot tova?beliq drob e 4ist, imam i postoqnno glavozamaivane.Hemoglobina e 126.drugite pokazateli na PKK sa dobre.kade da tarsq pri4inata za dishaneto i kato ne moga da ponasqm tabletkite kakvo da pravq i izsledvam?Doktora e v otpuska, koito mi izpisa feroto.Mnogo blagodarq , izvinete za latinicata.

Здравейте,
би трябвало да се консултирате с лекуващ/личен лекар.
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот emiliahristova65 » 12 Авг 2019, 13:45

Blagodarq, no nisto ne mi otgovorihte, prosto si obihte nomera..
emiliahristova65
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Сеп 2017, 17:03

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот Adhoc » 12 Авг 2019, 15:50

Нямам проблеми, всяка вечер по една чаша топла вода с мед. Всичко е 6!
Adhoc
 
Мнения: 67
Регистриран на: 26 Фев 2018, 14:07

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот FramarMedia » 12 Авг 2019, 15:52

emiliahristova65 написа:Blagodarq, no nisto ne mi otgovorihte, prosto si obihte nomera..

Здравейте,
в случая - само лекар може да прецени какво да направите. Не е добра идея да чакате да ви отговорим ние тук.
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот Nikoletta » 12 Авг 2019, 15:59

Помня, че това беше една добавка, която я рекламираше ЛИЛИ ИВАНОВА. Леле, какви спомени...
Nikoletta
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Юни 2019, 20:10

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот Nikoletta » 12 Авг 2019, 16:00

FramarMedia написа:
emiliahristova65 написа:Blagodarq, no nisto ne mi otgovorihte, prosto si obihte nomera..

Здравейте,
в случая - само лекар може да прецени какво да направите. Не е добра идея да чакате да ви отговорим ние тук.

Правилно, не е разумно да правите импровизации.
Nikoletta
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Юни 2019, 20:10

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот vessys » 12 Авг 2019, 18:06

На мен много ми помага чай от лайка 1 час преди сън.
Veni, vidi, vici
Аватар
vessys
 
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Авг 2019, 17:45

Добавка за подобряване на съня

Мнениеот nedqlkow » 11 Авг 2023, 09:50

Здравейте,
преди всичко, да започна с най-важната информация. Мъж, на 30 години, с тегло около 90 килограма, средно активен, работещ офисна работа.

От известно време имам проблем с качеството на съня, който доведе до намаляване на часовете сън, съответно умора през деня. Ситуацията се изявява не толкова в самото заспиване, в този аспект бих казал, че проблеми сравнително рядко се наблюдават, колкото във факта, че след първоначалното заспиване(около 22, най-късно 23 часа), обикновено се събуждам за тоалетна около 3 и заспиването след това е трудно, много често не успявам да заспя отново поне 2-3 часа, тоест около 5-6 или с други думи успявам да взема не повече от 3-4 часа сън на денонощие.

Какво съм предприел до момента, за съжаление без особен ефект:

- Пробвал съм популярните добавки за сън като Сладки сънища(таблетки и прахчета), NovaNight с близък до нулев ефект, отново продължавам да се събуждам в горе долу същия момент и продължавам да не успявам да заспя след това.
- Старая се да вечерям рано(преди 19ч.) и да не правя тежки вечери, пия течности, нямам открити никакви хронични заболявания, болки, работата ми не е по-стресова от всяка друга.
- Старая се 1 час преди лягане да не използвам телефон/компютър, а когато това се наложи, винаги активирам night mode, за да се намали синята светлина.
- Закупих си по-твърд матрак(такъв ми е най-удобен).
- Протетрявам редовно помещението, в което спя, а когато времето го позволява, оставям открехнат прозорец/врата.
- Помещението разполага с BlackOut щори, които осигуряват перфектна тъмнина и тишина.

Ще се радвам, ако някой би могъл да ми препоръча хранителна добавка, която да не води към пристрастяване и която да ми помогне да повиша качеството си на сън и най-вече заспиването след първоначалното събуждане. Благодаря!
nedqlkow
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Авг 2023, 09:39

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта