Не мога да заспя - хранителни добавки и трикове за добър сън

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Добавка за подобряване на съня

Мнениеот ТатянаЗахариева » 12 Авг 2023, 21:59

Заспиване-23ч.Вечер ограничете течностите.Преглед на простата ,пикочния мехур и бъбреци.
ТатянаЗахариева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Авг 2023, 21:53

Re: Добавка за подобряване на съня

Мнениеот Jane Jane » 18 Авг 2023, 18:34

Здравейте nedqlkow,
Опитайте с Ремостабил, хранителна добавка /френска/, и също чай от маточина и червен риган, но за по-дълъг период.
Желая здраве и пълноценен сън!
Jane Jane
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Авг 2023, 18:23

Re: Добавка за подобряване на съня

Мнениеот AnaNikolova » 25 Авг 2023, 02:23

Здравейте!
Искам да отбележа, че събуждането системно посред нощ в определен час, съответства на евентуален проблем в даден орган. Проверете таблица за часовите зони и органите/ системите, на които отговарят. Може би едно пречистване на черния дроб ще промени нещата. От хомеопатичните препарати примерно Nux vomica отговаря симптоматично на събуждания в този час, както и подпомага стомашната дейност. 5гр потенция 5сх могат да помогнат при събуждане.
Събуждане по това време също може да е причинено от болка и тъга, гняв, разочарование, които терзаят душата. Тук се касае вече за ,,душевна интоксикация".
Преди сън може да се помисли за предразполагане на нервната с-ма: чаша чай (капсула) от маточина или аминокиселини, подпомагащи съня: Габа, L-Триптофан, L-теанин и др.
Успех! Сладки сънища!
AnaNikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Авг 2023, 18:03

Re: Добавка за подобряване на съня

Мнениеот IskraStefanova » 25 Авг 2023, 14:30

Понякога имам проблем с трудно заспиване, въртя се часове след лягане. Прочетох за хормона мелатонин, който подпомагал заспиването. Реших да пробвам и купих от аптека мелатонин спрей (не на д-р Тайс, който рекламират, а на българска фирма, струваше около 10 лева през юни т.г.). Според мен има ефект. До половин час след приема заспивам и не се събуждам до сутринта.
IskraStefanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Авг 2023, 14:20

Re: Добавка за подобряване на съня

Мнениеот SlavyankaBojanina » 12 Сеп 2023, 10:41

Здравейте! Моят син, който е на 33г. също има такъв проблем от известно време. Ляга си към 23ч. и после се събужда. Работата му е натоварена IT специалист. Взимаше някакви успокоителни като например глог, мента, валериана. Пиеше по 2 кафета(еспресо) на ден, доста силнички и спря следобедното кафе и му се отрази добре.
Аз също имам този проблем , особено се проявява при пълнолуние или в дни с магнитни бури. Когато се случи това ползвам хомеопатичен продукт Неурексан - 2таблетки под езика и заспивам.
SlavyankaBojanina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Сеп 2023, 10:27

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта