Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот alexche » 19 Авг 2014, 17:48

alexche написа:
Dr Galina Kisyovа написа:
alexche написа:Здравейте. Имам момченце на 3 месеца. От самото раждане е с хрема , която продължава и до сега . От началото издаваше наподобяващи хъркане звуци. Педиатърката му изписа фуциталмик. След лечението с него тези странни хъркащи звуци изчезнаха. Аз също така си ги обяснявам може би и с това , че почиствах нослето с ръчен аспиратор за нос и не успявах да го изчистя хубаво. Откакто си взех BabyVac няма проблем с тези "звуци" . Но сополите си се образуват .Бели и гъсти, понякога и като ластици, много трудно ги издърпвам. Иначе детето няма проблем с дишането. Диша си през нослето, като спинка не хърка, храни се доволно (има страхотен апетит). Взехме секрет от нослето , но няма нищо . От позната педиатърка пък разбрах, че може да му се образува 3-та сливица и за това да има хрема, но е твърде рано да се каже дали това е причината. В крайна сметка съвета на личната педиатърка на бебо и на моята позната е да почиствам нослето редовно с физиологичен разтвор и само това. Но мен ме притеснява тази хрема. Носим си я от раждането вече 3 месеца ! Според вас на какво може да се дължи и какви други мерки евентуално мога да предприема?
И последен въпрос....Възможно ли е да прави някаква алергична реакция към нещо и от там да идва хремата? Татко му е алергичен към полени. Баба му и дядо също имат някакви алергии към разни тревички. Благодаря ви предварително .


Здравейте,
освен хремата, детенцето ви има ли други симптоми- кашлица, обриви, нестабилни изхождания, повръщане? Вие да сте били болна по време на бременността? Нормално или със секцио е роден? На термин ли е роден? Колко килограма?Наддава ли добре на тегло?


Обриви имаше само 1я месец. Повръщаше пак през 1-я . Постепенно почна да намалява. Сега връща по-малко с оригването(и то рядко) и много рядко примерно 1 час след ядене пак да върне, но определено не е повръщане , а се стича мъничко от устичката. Няма кашлица . Изхожданията му са 1 или 2 пъти на ден в момента с нормална консистенция и цвят. По време на бременноста ми откриха E.Coli . Това беше в 7-я месец мисля. Пила съм зинат , но не успяхме да премахнем бактерията. Родих нормално 1 ден след термин: епизиотомия + вакуум (беше си направил 2 възела на пъпната връв и не можеше да излезе). Съответно му предадох бактерията. Имаше я в ушен секрет. Лекуваха го с антибиотци 8 дни в Майчин дом и ни изписаха като клинично здрави. Роди се мъничък : 2,800 кг 51 см. Може би заради възлите. Нямам си на идея, но иначе наддава много добре.

1месец: 56 см 4,200
2 месец: 61см 5,300
3 месец: 63см 6,390

Отделно съм и с хроничен пиелонефрит . Прекарах и една настинка по време на бременноста.



Пропуснала съм да спомена, че по време на бременността бях с хидронефроза и на 2-та бъбрека, както и че в 9-ти месец ми откриха гъбички,които доколкото помня, лекувахме с Нистатин.
alexche
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Авг 2014, 20:46

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 28 Авг 2014, 00:58

Пропуснала съм да спомена, че по време на бременността бях с хидронефроза и на 2-та бъбрека, както и че в 9-ти месец ми откриха гъбички,които доколкото помня, лекувахме с Нистатин.[/quote]

След като вашето дете няма други симптоми, най-вероятно се касае за инфекция, която си има от раждането. Добре е няколко пъти да се вземат микробиологично изследвания. Почиствайте всеки ден нослето с физиологичен разтвор и помпичката. Ако е необходимо лекувашия му лекар ще му назначи и кръвни изследвания и антибиотично лечение.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот daniela nedelcheva » 05 Сеп 2014, 12:54

Здравейте,иска да попитам дали е възможно приемането на хомеопатични лекарства с антибиотик? Детенцето ми е на 2г. и 6 м. и в момента е сподути сливи и ангина така ми каза педиатъра и със силни суполи,приемаме Клацид от вчера. Може ли да приемаме и таблетки за смучене тонзилутрен и имаме кашлица влажна ,все едно иска да отхрачи,но тя е много рядко.Благодаря!!
daniela nedelcheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Сеп 2014, 12:44

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 06 Сеп 2014, 14:17

daniela nedelcheva написа:Здравейте,иска да попитам дали е възможно приемането на хомеопатични лекарства с антибиотик? Детенцето ми е на 2г. и 6 м. и в момента е сподути сливи и ангина така ми каза педиатъра и със силни суполи,приемаме Клацид от вчера. Може ли да приемаме и таблетки за смучене тонзилутрен и имаме кашлица влажна ,все едно иска да отхрачи,но тя е много рядко.Благодаря!!


Здравейте,
може да давате едновременно антибиотика и тонзилотрен.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 17 Сеп 2014, 17:45

Препоръчайте ми нещо за сополки,те са направо като водичка и текат от нослето..ще съм ви благодарна!всичко добро!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 23 Сеп 2014, 18:31

s_ivelina написа:Препоръчайте ми нещо за сополки,те са направо като водичка и текат от нослето..ще съм ви благодарна!всичко добро!


Здравейте,
може да продължите с Виброцил капки.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 24 Сеп 2014, 12:54

вече 7 ден пием сиропите.тя все още е с малка хрема и днес от нослето вади по твърди секрети.но си има хремичка.колко дена да продължим лечението с Виброцил.Благодаря!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 02 Окт 2014, 12:29

s_ivelina написа:вече 7 ден пием сиропите.тя все още е с малка хрема и днес от нослето вади по твърди секрети.но си има хремичка.колко дена да продължим лечението с Виброцил.Благодаря!


Здравейте,
по-добре да почиствате нослето със спрей с физиологичен разтвор.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот анита1979 » 11 Окт 2014, 22:34

Здравейте, имам син на почти пет години. Много често се разболява от хрема, отначало секретите са воднисти от после вече стават жълто зелени и понякога продължава дълго време. Педиатърът ни в такива случаи ни предписва капки за нос(тези които са за очи) или Бактробан, временно се оправяме и после при смяна на топло студено време или течение, пак сме в същото състояние. Пролетта ходихме на уши нос гърло и ни казаха че имаме трета сливица но не е за вадене. Всъщност откакто ползваме хомеопатия по-лесно преодоляваме хремата, но остава леко запушен нос и хъркане докато спи и в момента сме с леко запушен нос, диша с отворена уста и имам чувството че има секрет в гърлото което го мъчи. Пръскам му периодично солена вода в носа. Освен това му давам сулфур йодатум 15 2 по 5 гр. на ден,беше ни го предписала лекар хомеопат тази пролет, след лечение на хрема и беше казала че го предписва заради третата сливица. Какво бихте ме посъветвали
анита1979
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Окт 2014, 22:03

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Окт 2014, 07:03

анита1979 написа:Здравейте, имам син на почти пет години. Много често се разболява от хрема, отначало секретите са воднисти от после вече стават жълто зелени и понякога продължава дълго време. Педиатърът ни в такива случаи ни предписва капки за нос(тези които са за очи) или Бактробан, временно се оправяме и после при смяна на топло студено време или течение, пак сме в същото състояние. Пролетта ходихме на уши нос гърло и ни казаха че имаме трета сливица но не е за вадене. Всъщност откакто ползваме хомеопатия по-лесно преодоляваме хремата, но остава леко запушен нос и хъркане докато спи и в момента сме с леко запушен нос, диша с отворена уста и имам чувството че има секрет в гърлото което го мъчи. Пръскам му периодично солена вода в носа. Освен това му давам сулфур йодатум 15 2 по 5 гр. на ден,беше ни го предписала лекар хомеопат тази пролет, след лечение на хрема и беше казала че го предписва заради третата сливица. Какво бихте ме посъветвали


Здравейте,
добре е да се вземе носен и гърлен секрет, за да се изключи носителство на резистентна бактерия, която може да е причинител на честите инфекции. За третата сливица бих ви препоръчала да му давате Аериус сироп по 2.5 мл за 1 месец и Лимфомиозот табл. 3 по 1 таблетка за 3 месеца. За хремата може да капите Аркол Сребърна вода.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта