Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот plamena03 » 28 Окт 2014, 12:47

Здравейте д-р Кисьова! Дъщеря ми е с хрема от месец. В нослето изолираха мораксела. Имаше и проблем с ушичките - остър отит. Започнах лечение с изварен компрес,клеева тинктура,септилин сироп,еуфорбиум капки и цинабсин. Детето е в добро общо състояние. Ушичките минават сополите все още са гъсти и лепкави,но много намаляха. Хъркането и запушването по време на сън си остана ( засега) Изписаха и антибиотик Зинат,който не ми се иска да давам засега. Вие как мислите? Бихме ли се справили с бактерията ако засилим имунитета или антибиотика е неизбежен? Детето е на 2 годинки. Няма кашлица и температура. Гърдичките са чисти. Проблема е само с ушите и гъсти секрети в носа.
plamena03
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Окт 2014, 12:32

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот katrin.donkova » 28 Окт 2014, 15:21

Здравейте! Дъщеря ми е на 4 месеца и е установена стафилококова инфекция и в момента е настинала. Пробвахме какво ли не.. В момента сме на хомеопатични капки, които се приемат през устата и стеримар. Въпроса ми е мога ли да правя промивки със сребърна вода или не е препоръчително. Отчаяна съм вече. Моля за помощ :(
katrin.donkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Окт 2014, 15:17

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Ное 2014, 23:00

plamena03 написа:Здравейте д-р Кисьова! Дъщеря ми е с хрема от месец. В нослето изолираха мораксела. Имаше и проблем с ушичките - остър отит. Започнах лечение с изварен компрес,клеева тинктура,септилин сироп,еуфорбиум капки и цинабсин. Детето е в добро общо състояние. Ушичките минават сополите все още са гъсти и лепкави,но много намаляха. Хъркането и запушването по време на сън си остана ( засега) Изписаха и антибиотик Зинат,който не ми се иска да давам засега. Вие как мислите? Бихме ли се справили с бактерията ако засилим имунитета или антибиотика е неизбежен? Детето е на 2 годинки. Няма кашлица и температура. Гърдичките са чисти. Проблема е само с ушите и гъсти секрети в носа.


Здравейте,
ако детето е в добро общо състояние и няма остър отит, а в момента има само хрема може да се опита локално лечение с антибиотични капки в носа по антибиограма, която е дадена от микробиологичната лаборатория.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Ное 2014, 23:01

katrin.donkova написа:Здравейте! Дъщеря ми е на 4 месеца и е установена стафилококова инфекция и в момента е настинала. Пробвахме какво ли не.. В момента сме на хомеопатични капки, които се приемат през устата и стеримар. Въпроса ми е мога ли да правя промивки със сребърна вода или не е препоръчително. Отчаяна съм вече. Моля за помощ :(


Здравейте,
не е препоръчително да и правите промивка. Добре е лечението да се направи по антибиограма.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот hris1981 » 14 Ное 2014, 13:48

Здравейте! Дъщеричката ми е почти на 6 г.Беше прихванала някакъв вирус от градината и след около две седмици уж се оправи,но след известно време забелязах,че вечер нослето и се запушва и сутрин като го издухаме секретите са жълто зелени,след това през деня няма нищо.
Тази събота забелязах едното и оченце,че е зачервено и по-точно на бялата част на окото много силно се виждат кръвоносните съдчета. След това текна и носа и започна да киха,като секретите отново са зелени.Личната каза ,че отдава това на някакъв вирус и предписа капки Макситрол в очите и в носа,отделно Инфлуцид и витамини.Вече 4 дена минаха,секретите се избистрят,оченцето е малко по-добре,но още виждам кръвоносните съдчета.Колко време да продължаваме с капките?

Миналата година по това време бяхме прихванали Мораксела от градината,голямо количество и тогава пи доста време антибиотик.Може ли и сега да се касае за нещо подобно?
hris1981
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Ное 2014, 13:36

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Ное 2014, 17:36

hris1981 написа:Здравейте! Дъщеричката ми е почти на 6 г.Беше прихванала някакъв вирус от градината и след около две седмици уж се оправи,но след известно време забелязах,че вечер нослето и се запушва и сутрин като го издухаме секретите са жълто зелени,след това през деня няма нищо.
Тази събота забелязах едното и оченце,че е зачервено и по-точно на бялата част на окото много силно се виждат кръвоносните съдчета. След това текна и носа и започна да киха,като секретите отново са зелени.Личната каза ,че отдава това на някакъв вирус и предписа капки Макситрол в очите и в носа,отделно Инфлуцид и витамини.Вече 4 дена минаха,секретите се избистрят,оченцето е малко по-добре,но още виждам кръвоносните съдчета.Колко време да продължаваме с капките?

Миналата година по това време бяхме прихванали Мораксела от градината,голямо количество и тогава пи доста време антибиотик.Може ли и сега да се касае за нещо подобно?


Здравейте,
възпалението на конюнктивите ще се подобри постепенно, това че виждате кръвоностните съдове повече от обичайно е от инфекцията. Слагайте капките в очите 7 дни, в носа може да ги продължите до 10 дни. Ако до тогава не се изчистят съвсем секретите и не станат съвсем прозрачни се консултирайте отново с вашия лекуващ лекар, тъй като в този случай може да се наложо да ви изпише и антибиотик през устата.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот petq rakova » 26 Ное 2014, 10:18

Добър ден д-р Кисьова,
Моля Ви да ни помогнете.! Имам дъщеря на месец и половина.От 7 - 8 дни ни е запушено нослето и не може да диша. Започнах да впръсквам Стеримар ,но без резултат.Тя само плачеше,защото не можеше да диша.Отидохме да и вземат носен секрет и се останови,че има Стафилококи ауреус 100 000 cfu/ml. Докато чакахме резултатите ходихме на УНГ и два пъти и теглиха сополите,които първият път бяха около 2 кубика,а втория около 1 кубик.Теглихме сополите,защото те бяха назад,нослето ни беше чисто.От както имаме резултатите започнах ме лечение с капки за очи Левофлоксаан 5 мг. три пъти дневно по 3 капки във всяка ноздра.Моята молба е Вие да ми предпишете някакво хомеопатично лечение,защото смятам,че е много по–добро.Благодаря Ви предварително!Забравих да спомена ,че правим промивка в нослето с физиологичен разствор /вече 7 дни/ преди очните капки / вече 5 дни/ и все още ни се запушва нослето и ни е трудно дишането.
petq rakova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Ное 2014, 10:02

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 05 Дек 2014, 12:23

petq rakova написа:Добър ден д-р Кисьова,
Моля Ви да ни помогнете.! Имам дъщеря на месец и половина.От 7 - 8 дни ни е запушено нослето и не може да диша. Започнах да впръсквам Стеримар ,но без резултат.Тя само плачеше,защото не можеше да диша.Отидохме да и вземат носен секрет и се останови,че има Стафилококи ауреус 100 000 cfu/ml. Докато чакахме резултатите ходихме на УНГ и два пъти и теглиха сополите,които първият път бяха около 2 кубика,а втория около 1 кубик.Теглихме сополите,защото те бяха назад,нослето ни беше чисто.От както имаме резултатите започнах ме лечение с капки за очи Левофлоксаан 5 мг. три пъти дневно по 3 капки във всяка ноздра.Моята молба е Вие да ми предпишете някакво хомеопатично лечение,защото смятам,че е много по–добро.Благодаря Ви предварително!Забравих да спомена ,че правим промивка в нослето с физиологичен разствор /вече 7 дни/ преди очните капки / вече 5 дни/ и все още ни се запушва нослето и ни е трудно дишането.


Здравейте,
лечението на стафилококовата инфекция в носа изисква време и предвид възрастта и състоянието на бебето ви, не мисля, че на този етап е показано хомеопатично лечение. Необходимо е освен да пръскате стеримар и всекидневно да почиствате нослето на бебето с помпичка.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Милица » 17 Дек 2014, 01:56

Здравейте, искам само да попитам дали Бисептол е антибиотик или не е и ако не е, какво точно е? Понеже в листовката на лекарството пише, че е антибиотик, но педиатърката твърди, че не е! Благодаря ви предварително!
Милица
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Дек 2014, 01:29

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 19 Дек 2014, 13:09

Милица написа:Здравейте, искам само да попитам дали Бисептол е антибиотик или не е и ако не е, какво точно е? Понеже в листовката на лекарството пише, че е антибиотик, но педиатърката твърди, че не е! Благодаря ви предварително!


Здравейте,
Бисептолът наистина не е антибиотик, той спада към друга група медикаменти, наречени химиотерапевтици, които имат по-различно действие от групата на антибиотиците.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта