Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Хрис » 13 Яну 2015, 00:49

Здравейте ,имам син на 6 м.преди месец и половина започна да накашля,киха и имаше сополки,но не до там,че да не може да яде/спи.Капах физ.разтвор и някак си симптомите отшумяха,но започна едно хъркане,което се засили и стана постоянно.Взехме посявка от носа и се оказа стафилококи,педиатъра ни изписа капки Тобрекс,капах 5 дена по 3- ти на ден.След 10 дена пак взехме посявка и се оказа,че са още живи.Сега капя капки от гентамицин,адреналин,термална вода 7 дена по 4- ти на ден .Въпроса ми е ,понеже имаме задължителни ваксини могат ли да бъдат поставени на този етап? Капките приключват в сряда,а ни викат на ваксина в понеделник,без да сме дали секрет след тези капки? Няма други симптоми и хъркането не се чува още след 1- те капки.Ако не са изчезнали отново,трябва ли да третирам с нещо или да ги ''оставя''Благодаря ви предварително,но съм притеснена заради ваксината !
Хрис
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Яну 2015, 00:36

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Яну 2015, 22:59

Хрис написа:Здравейте ,имам син на 6 м.преди месец и половина започна да накашля,киха и имаше сополки,но не до там,че да не може да яде/спи.Капах физ.разтвор и някак си симптомите отшумяха,но започна едно хъркане,което се засили и стана постоянно.Взехме посявка от носа и се оказа стафилококи,педиатъра ни изписа капки Тобрекс,капах 5 дена по 3- ти на ден.След 10 дена пак взехме посявка и се оказа,че са още живи.Сега капя капки от гентамицин,адреналин,термална вода 7 дена по 4- ти на ден .Въпроса ми е ,понеже имаме задължителни ваксини могат ли да бъдат поставени на този етап? Капките приключват в сряда,а ни викат на ваксина в понеделник,без да сме дали секрет след тези капки? Няма други симптоми и хъркането не се чува още след 1- те капки.Ако не са изчезнали отново,трябва ли да третирам с нещо или да ги ''оставя''Благодаря ви предварително,но съм притеснена заради ваксината !


Здравейте,
не бих могла да изкажа мнение дали трябва да се отложи ваксината на детето без да имам възможност да го прегледам и да преценя клиничното му състояние. Това трябва да прецени лекаря, който наблюдава детето. Приложението на капките също зависи от получените микробиологични изследвания на носен секрет и от клиничното състояние на детето след приключване на лечението.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Хрис » 14 Яну 2015, 11:03

Dr Galina Kisyovа написа:
Хрис написа:Здравейте ,имам син на 6 м.преди месец и половина започна да накашля,киха и имаше сополки,но не до там,че да не може да яде/спи.Капах физ.разтвор и някак си симптомите отшумяха,но започна едно хъркане,което се засили и стана постоянно.Взехме посявка от носа и се оказа стафилококи,педиатъра ни изписа капки Тобрекс,капах 5 дена по 3- ти на ден.След 10 дена пак взехме посявка и се оказа,че са още живи.Сега капя капки от гентамицин,адреналин,термална вода 7 дена по 4- ти на ден .Въпроса ми е ,понеже имаме задължителни ваксини могат ли да бъдат поставени на този етап? Капките приключват в сряда,а ни викат на ваксина в понеделник,без да сме дали секрет след тези капки? Няма други симптоми и хъркането не се чува още след 1- те капки.Ако не са изчезнали отново,трябва ли да третирам с нещо или да ги ''оставя''Благодаря ви предварително,но съм притеснена заради ваксината !


Здравейте,
не бих могла да изкажа мнение дали трябва да се отложи ваксината на детето без да имам възможност да го прегледам и да преценя клиничното му състояние. Това трябва да прецени лекаря, който наблюдава детето. Приложението на капките също зависи от получените микробиологични изследвания на носен секрет и от клиничното състояние на детето след приключване на лечението.

Поздрави,
д-р Кисьова

Благодаря ви,д-р Кисьова.Разбирам,че детето трябва да е здраво,за да се постави ваксина.А предвид,че няма кашлица,сополи,зачервено гърло,играе,яде,употребата на тези капки противопоказна ли е за поставяне на ваксина? Моя педиатър твърди,че това е локален антибиотик и няма как да попречи да се постави ваксина.
Хрис
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Яну 2015, 00:36

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Яну 2015, 11:11

Благодаря ви,д-р Кисьова.Разбирам,че детето трябва да е здраво,за да се постави ваксина.А предвид,че няма кашлица,сополи,зачервено гърло,играе,яде,употребата на тези капки противопоказна ли е за поставяне на ваксина? Моя педиатър твърди,че това е локален антибиотик и няма как да попречи да се постави ваксина.[/quote]

Здравейте,
доколкото разбирам вие ще приключите с поставянето на капките в сряда, а за ваксинацията ви викат в понеделник. Ако детето няма никакви клинични симптоми и е здраво, вашия лекар след преглед ще може да постави ваксината.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот aetostrans » 30 Яну 2015, 10:20

Здравейте, имам дъщеричка на 10м, когато беше на 6м и сложиха последния синфлорикс/31,07,2014/ и 2-3 седмици/началото на септември/ след това се започна една хрема, запушено носле, много рядко със сополи, диша основно през усата. Пи клацид, но след време пак същото. особено когато я кърмя /или пие АМ/ много хърка и се чува как нослето е задръснето. Иначе си яде, вечно е усмихната и добре.
Пуснахме носен серет преди месец и се оказа, че има стрептококи пнеумоние..... Пи 12 дена Зинат - до онзи ден /27,01,2015г./ Пуснахме отново секрет-няма стрептококи, но разбрах, че трябва да са минали поне 14 дена след края на АБ, така, че към края на февруари пак ще пуснем носен секрет. Та въпросът ми е - от ваксината ли се е разболяла от тези стрептококи? Как да съм сигурна, че ако и сложа слдващите ваксини няма да се случи нещо още по-лошо? :(
aetostrans
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Яну 2015, 01:17

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 02 Фев 2015, 18:27

aetostrans написа:Здравейте, имам дъщеричка на 10м, когато беше на 6м и сложиха последния синфлорикс/31,07,2014/ и 2-3 седмици/началото на септември/ след това се започна една хрема, запушено носле, много рядко със сополи, диша основно през усата. Пи клацид, но след време пак същото. особено когато я кърмя /или пие АМ/ много хърка и се чува как нослето е задръснето. Иначе си яде, вечно е усмихната и добре.
Пуснахме носен серет преди месец и се оказа, че има стрептококи пнеумоние..... Пи 12 дена Зинат - до онзи ден /27,01,2015г./ Пуснахме отново секрет-няма стрептококи, но разбрах, че трябва да са минали поне 14 дена след края на АБ, така, че към края на февруари пак ще пуснем носен секрет. Та въпросът ми е - от ваксината ли се е разболяла от тези стрептококи? Как да съм сигурна, че ако и сложа слдващите ваксини няма да се случи нещо още по-лошо? :(


Здравейте,
хремата на вашето дете и изолираните стрептококи не се дължат на приложението на ваксината. Препоръчвам ви да си сложите и следващата ваксина.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот aetostrans » 03 Фев 2015, 22:53

Д-р Кисьова, много Ви благодаря за отговора! Толкова ми е нужно да чуя, че не е от ваксината, защото съм ужасно раздвоена и уплашена да не се случи нещо при следваща ваксина. Наистина ли мислите, че толкова скоро след Синфлорикса е хванала тези стрептококи от въздуха? :( И да попитам още нещо - ако все пак реша да и слагаме следващите ваксини - колко време трябва да изчакаме след приема на АБ /пихме го до 27-ми. януари? Благодаря Ви!
aetostrans
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Яну 2015, 01:17

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 06 Фев 2015, 23:20

aetostrans написа:Д-р Кисьова, много Ви благодаря за отговора! Толкова ми е нужно да чуя, че не е от ваксината, защото съм ужасно раздвоена и уплашена да не се случи нещо при следваща ваксина. Наистина ли мислите, че толкова скоро след Синфлорикса е хванала тези стрептококи от въздуха? :( И да попитам още нещо - ако все пак реша да и слагаме следващите ваксини - колко време трябва да изчакаме след приема на АБ /пихме го до 27-ми. януари? Благодаря Ви!


Здравейте,
следващата ваксина бихте могли да поставите 2-3 седмици след преболедуването, ако детето е здраво.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот stakova » 10 Фев 2015, 12:17

Здравейте д-р Кисьова,

В началото на януари дъщеря ми имаше леко жълтеникав сопол, след направена посявка излезе, че се изолора Moraxella catarrhalis в носа. Докато обаче излезе посявката и антибиограмата сопола ни почти спря и след консултация с нашата педиатърка, тя ни предписа Ciloxan - coll, но само ако се задълбочи хремата, но скоро след това дори и хърхоренето на нослето изчезна. Правихме консултация и с още един педиатър и той също каза, че няма нужда от никакво лечение след като няма никакви симптоми вече, дори каза, че може да се самоизчисти бактерията. По мое усмотрение взех секрет от носа преди няколко дни и все още имаме бактерията, дори този път пише , че МАСОВО се изолира бактерията. Двете посявки са правени в различни лаборатории и незнам дали тази дума МАСОВО във втората лаборатория има връзка с това дали има повече от бактерията или не. Въпроса ми е трябвали да се предприема някакво лечение след като нямаме никакви симптоми и удачно ли е да се постави ваксина при наличието на тази бактерия. Питам за ваксината, защото както съм писала в раздела на АЛЕРГИИ имаме хранителни алергии, а скоро и на братовчедка ми детето направи уртикария след последния четвърти прием на Пентаксим, а на нея са й казали, че било в следствие на неизлекувана стафилококова инфекция.

Благодаря за отговора
Силвия
stakova
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Окт 2014, 14:50

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 10 Фев 2015, 19:39

stakova написа:Здравейте д-р Кисьова,

В началото на януари дъщеря ми имаше леко жълтеникав сопол, след направена посявка излезе, че се изолора Moraxella catarrhalis в носа. Докато обаче излезе посявката и антибиограмата сопола ни почти спря и след консултация с нашата педиатърка, тя ни предписа Ciloxan - coll, но само ако се задълбочи хремата, но скоро след това дори и хърхоренето на нослето изчезна. Правихме консултация и с още един педиатър и той също каза, че няма нужда от никакво лечение след като няма никакви симптоми вече, дори каза, че може да се самоизчисти бактерията. По мое усмотрение взех секрет от носа преди няколко дни и все още имаме бактерията, дори този път пише , че МАСОВО се изолира бактерията. Двете посявки са правени в различни лаборатории и незнам дали тази дума МАСОВО във втората лаборатория има връзка с това дали има повече от бактерията или не. Въпроса ми е трябвали да се предприема някакво лечение след като нямаме никакви симптоми и удачно ли е да се постави ваксина при наличието на тази бактерия. Питам за ваксината, защото както съм писала в раздела на АЛЕРГИИ имаме хранителни алергии, а скоро и на братовчедка ми детето направи уртикария след последния четвърти прием на Пентаксим, а на нея са й казали, че било в следствие на неизлекувана стафилококова инфекция.

Благодаря за отговора
Силвия


Здравейте,
колко е голямо детето ви? Има ли сега някакъв секрет от нослето? Кога ще му се слага ваксина?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта