Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот kukitkata » 12 Май 2015, 10:04

Здравейте, никъде не открих тема точно с моите проблеми и затова си позволявам да пиша тук и предварително се извинявам ако въпросите ми не са на място.
Детето ми е на 2 г., от септември месец посещава детско заведение и започна много да боледува. Октомври месец изкара пневмония и лежахме в болница, като след това 3 месеца не е посещавал детско заведение, но имаше остатъчна кашлица и секрети в носа без да е болен. До този момент кашлицата почти не е спирала, като през това време няколко пъти е боледувал леко и сме лекували с хомеопатия. Педиатърката ме съветва да сложа ваксина Пневнмо 23, но аз се притеснявам, че се припокрива със Синфлорикс и освен това, миналата седмица му пуснахме посявка от гърлен и носов секрет и се изолираха пневмококи. В момента не ги лекуваме по препоръка на педиатърката.
Може ли да ме посъветвате дали е подходящо да сложим Пневмо 23? Трябва ли първо да лекуваме пновмококите?
kukitkata
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Май 2015, 09:46

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 15 Май 2015, 09:57

kukitkata написа:Здравейте, никъде не открих тема точно с моите проблеми и затова си позволявам да пиша тук и предварително се извинявам ако въпросите ми не са на място.
Детето ми е на 2 г., от септември месец посещава детско заведение и започна много да боледува. Октомври месец изкара пневмония и лежахме в болница, като след това 3 месеца не е посещавал детско заведение, но имаше остатъчна кашлица и секрети в носа без да е болен. До този момент кашлицата почти не е спирала, като през това време няколко пъти е боледувал леко и сме лекували с хомеопатия. Педиатърката ме съветва да сложа ваксина Пневнмо 23, но аз се притеснявам, че се припокрива със Синфлорикс и освен това, миналата седмица му пуснахме посявка от гърлен и носов секрет и се изолираха пневмококи. В момента не ги лекуваме по препоръка на педиатърката.
Може ли да ме посъветвате дали е подходящо да сложим Пневмо 23? Трябва ли първо да лекуваме пновмококите?


Здравейте,
сложили ли сте всички ваксини със Синфлорикс. И от носния и от гърления секрет ли изолирахте пневмококите.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот kukitkata » 15 Май 2015, 16:57

Dr Galina Kisyovа написа:
kukitkata написа:Здравейте, никъде не открих тема точно с моите проблеми и затова си позволявам да пиша тук и предварително се извинявам ако въпросите ми не са на място.
Детето ми е на 2 г., от септември месец посещава детско заведение и започна много да боледува. Октомври месец изкара пневмония и лежахме в болница, като след това 3 месеца не е посещавал детско заведение, но имаше остатъчна кашлица и секрети в носа без да е болен. До този момент кашлицата почти не е спирала, като през това време няколко пъти е боледувал леко и сме лекували с хомеопатия. Педиатърката ме съветва да сложа ваксина Пневнмо 23, но аз се притеснявам, че се припокрива със Синфлорикс и освен това, миналата седмица му пуснахме посявка от гърлен и носов секрет и се изолираха пневмококи. В момента не ги лекуваме по препоръка на педиатърката.
Може ли да ме посъветвате дали е подходящо да сложим Пневмо 23? Трябва ли първо да лекуваме пновмококите?


Здравейте,
сложили ли сте всички ваксини със Синфлорикс. И от носния и от гърления секрет ли изолирахте пневмококите.

Поздрави,
д-р Кисьова

Благодаря Ви за включването.
Да, сложили сме всички ваксини, които са в националния календар, в това число и Синфлорикс.
Пневмококите се изолират само в носния секрет. Гърленият е чист.
kukitkata
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Май 2015, 09:46

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Май 2015, 21:58

kukitkata написа:
Dr Galina Kisyovа написа:
kukitkata написа:Здравейте, никъде не открих тема точно с моите проблеми и затова си позволявам да пиша тук и предварително се извинявам ако въпросите ми не са на място.
Детето ми е на 2 г., от септември месец посещава детско заведение и започна много да боледува. Октомври месец изкара пневмония и лежахме в болница, като след това 3 месеца не е посещавал детско заведение, но имаше остатъчна кашлица и секрети в носа без да е болен. До този момент кашлицата почти не е спирала, като през това време няколко пъти е боледувал леко и сме лекували с хомеопатия. Педиатърката ме съветва да сложа ваксина Пневнмо 23, но аз се притеснявам, че се припокрива със Синфлорикс и освен това, миналата седмица му пуснахме посявка от гърлен и носов секрет и се изолираха пневмококи. В момента не ги лекуваме по препоръка на педиатърката.
Може ли да ме посъветвате дали е подходящо да сложим Пневмо 23? Трябва ли първо да лекуваме пновмококите?


Здравейте,
сложили ли сте всички ваксини със Синфлорикс. И от носния и от гърления секрет ли изолирахте пневмококите.

Поздрави,
д-р Кисьова

Благодаря Ви за включването.
Да, сложили сме всички ваксини, които са в националния календар, в това число и Синфлорикс.
Пневмококите се изолират само в носния секрет. Гърленият е чист.


Здравейте,
според мен не е необходимо да слагате пневмо 23, по-добре е да заведете детето на детски пулмолог, за да уточни причината за продължителната кашлица. Би могло да се проведете локално лечение с антибиотични капки за нос.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот gergana.valkanova » 07 Мар 2016, 21:35

Здравейте мога ли да давам имунобор на дете на 8 месеца
gergana.valkanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Мар 2016, 21:33

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот cvetelina.peeva » 17 Мар 2016, 00:48

Здравейте , имам бебенце на 7 месеца от както се е родил има секрети в нослето , които до преди 3 месеца първото ни разболяване бяха сухи , след това станаха прозрачни или бели но без да са течащи.педиатърката ни изписа виброцил когато беше болен но до ден днешен тези секрети неизчезват.да се консултирам ли с унг и какво да му капвам за да му се изчисти нослето. Благодаря ви предварително
cvetelina.peeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Мар 2016, 00:26

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот ilifi » 06 Апр 2016, 09:53

Здравейте ! Дъщеря ми е на 3 г.и половина и от около половин година постоянно е с хрема, която престава за десетина дни. Посещава детска градина, като заради хремата често е вкъщи, но излекуването на хремата като че ли не се влияе особено от изолираната среда в дома. Многократно сме правили носен секрет и всеки път е чист. Водих я и на УНГ, който не откри друг проблем освен обилната носна секреция (гъсти и жълти) и изписа ксилометазолин + антибиотични капки + кортикостероидни едновременно 3 пъти на ден през 5 мин.едни от други. Ксилометазолиновите препарати до сега не са имали ефект при нейната хрема, но ги приложих заедно с антибиотичните капки. Кортикостероидът не го дадох. Имаше ефект. Проблемът е, че след 10ина дни без хрема, отново започна. Последната хрема е от 10 март и не е спирала. Този път отново по предписание на лекар ни бе изписана въпросната тройна комбинация и я приложих заедно с кортикостероида. Днес е 5 ден и не виждам съществено подобрение. В допълнение във връзка с наследствеността да спомена, че аз, баща ми и баба ми винаги сме били с течащи носове през зимния сезон. На мен самата са ми махали трета сливица като дете, а впоследствие направих хроничен синузит. Смятате ли, че може да се късае за алергичен ринит, при условие, че сополите не са бистри, а гъсти и почти винаги жълти, даже и зеленикави понякога. Разбрах, че има и кръвен тест за инхалаторни алергени, който може да се направи на дете на тази възраст. Моля за вашето мнение. Благодаря ви за отделеното време !
ilifi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2016, 09:36

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот maria.petrova » 25 Апр 2016, 12:23

Здравейте д-р Кисьова, Дъщеря ни е на 1 г и 9 м. Преди десетина дни имаше конюнктивит, който излекувахме с промивки с лайка и капки Тобрадекс. От тогава започна и едно по-учестено дишане през носа.В последствие дишането се нормализира като честота, но започна да диша основно през устата и доста шумно- като задъхване. В редките случаи когато диша през носа ( когато се храни) е шумно, хъркщо, като че ли има секрети назад. А няма - нито сополи, нито секрети назад в гърлото. Промивам с Маример и след това издърпвам, но излиза само водичката, която съм пръснала. Има единични закашляния през деня 3-4 пъти за целия ден. Освен това, когато спи диша през носа, малко по-шумно е, но не изглежда да се затруднява- спокойна е. От 4 ни по съвет на педиатър пръскам капки Грипстоп, но засега няма никакво подобрение. Моля за Вашия съвет.
maria.petrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Апр 2016, 12:04

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 26 Апр 2016, 16:49

Благодаря Ви за включването.
Да, сложили сме всички ваксини, които са в националния календар, в това число и Синфлорикс.
Пневмококите се изолират само в носния секрет. Гърленият е чист.[/quote]

Здравейте,
не е необходимо да слагате друга ваксина, след като сте слагали Синфлорикс. Ако се наложи да прилагате антибиотик е добре да се съобрази с антибиограмата.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 26 Апр 2016, 16:52

gergana.valkanova написа:Здравейте мога ли да давам имунобор на дете на 8 месеца


Здравейте,
да би могло, но след консултация от Педиатър.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта