Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 26 Апр 2016, 16:54

cvetelina.peeva написа:Здравейте , имам бебенце на 7 месеца от както се е родил има секрети в нослето , които до преди 3 месеца първото ни разболяване бяха сухи , след това станаха прозрачни или бели но без да са течащи.педиатърката ни изписа виброцил когато беше болен но до ден днешен тези секрети неизчезват.да се консултирам ли с унг и какво да му капвам за да му се изчисти нослето. Благодаря ви предварително


Здравейте,
добре е да направите един курс с бактробан назален гел три пъти дневно за 10 дни. Ако след това секрецията продължи се консултирайте с Педиатър.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 26 Апр 2016, 17:02

ilifi написа:Здравейте ! Дъщеря ми е на 3 г.и половина и от около половин година постоянно е с хрема, която престава за десетина дни. Посещава детска градина, като заради хремата често е вкъщи, но излекуването на хремата като че ли не се влияе особено от изолираната среда в дома. Многократно сме правили носен секрет и всеки път е чист. Водих я и на УНГ, който не откри друг проблем освен обилната носна секреция (гъсти и жълти) и изписа ксилометазолин + антибиотични капки + кортикостероидни едновременно 3 пъти на ден през 5 мин.едни от други. Ксилометазолиновите препарати до сега не са имали ефект при нейната хрема, но ги приложих заедно с антибиотичните капки. Кортикостероидът не го дадох. Имаше ефект. Проблемът е, че след 10ина дни без хрема, отново започна. Последната хрема е от 10 март и не е спирала. Този път отново по предписание на лекар ни бе изписана въпросната тройна комбинация и я приложих заедно с кортикостероида. Днес е 5 ден и не виждам съществено подобрение. В допълнение във връзка с наследствеността да спомена, че аз, баща ми и баба ми винаги сме били с течащи носове през зимния сезон. На мен самата са ми махали трета сливица като дете, а впоследствие направих хроничен синузит. Смятате ли, че може да се късае за алергичен ринит, при условие, че сополите не са бистри, а гъсти и почти винаги жълти, даже и зеленикави понякога. Разбрах, че има и кръвен тест за инхалаторни алергени, който може да се направи на дете на тази възраст. Моля за вашето мнение. Благодаря ви за отделеното време !


Здравейте,
ако при детето ви изключват наличието на уголемена трета сливица е възможно да се касае и за алергичен ринит. Бих ви препоръчала да направите един курс от 10 дни с Бактробан назален гел три пъти дневно и да давате за период от поне три седмици Ксизал 2х5 капки. Има детски панел за специфични имуноглобулини Е, който включва и инхалаторни алергени. Може да посетите лаборатория Synevo, ако имате въвъ вашия град или друга лаборатория, в която вземат тези изследвания от венозна кръв на детето.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 26 Апр 2016, 17:04

maria.petrova написа:Здравейте д-р Кисьова, Дъщеря ни е на 1 г и 9 м. Преди десетина дни имаше конюнктивит, който излекувахме с промивки с лайка и капки Тобрадекс. От тогава започна и едно по-учестено дишане през носа.В последствие дишането се нормализира като честота, но започна да диша основно през устата и доста шумно- като задъхване. В редките случаи когато диша през носа ( когато се храни) е шумно, хъркщо, като че ли има секрети назад. А няма - нито сополи, нито секрети назад в гърлото. Промивам с Маример и след това издърпвам, но излиза само водичката, която съм пръснала. Има единични закашляния през деня 3-4 пъти за целия ден. Освен това, когато спи диша през носа, малко по-шумно е, но не изглежда да се затруднява- спокойна е. От 4 ни по съвет на педиатър пръскам капки Грипстоп, но засега няма никакво подобрение. Моля за Вашия съвет.


Здравейте,
давайте и цинабсин таблетки 3х1 таблетка и ако до два дни капките грипстоп не помогнат отидете на нова консултация при вашия педиатър.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Донка митева » 10 Фев 2017, 16:05

Здравейте!На какъв специалист мога да заведа детето си,което много често боледува и най-големият му проблем идва от носа му.Той е на 3 години и посещава детска градина.Миналия месец направи гнойна ангина,а преди една седмица скарлатина.Лечението на скарлатина приключи,но в момента пак му се запушва носа,киха често и казва че го сърби окото и носа.Преди гнойна та ангина му взеха секрет и имаше стрептококи пневмония.Ако мога също да питам след колко време след скарлатина се правят изследвания и какви точно!!Благодаря предварително!
Донка митева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2017, 15:51

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 01 Апр 2017, 21:51

Донка митева написа:Здравейте!На какъв специалист мога да заведа детето си,което много често боледува и най-големият му проблем идва от носа му.Той е на 3 години и посещава детска градина.Миналия месец направи гнойна ангина,а преди една седмица скарлатина.Лечението на скарлатина приключи,но в момента пак му се запушва носа,киха често и казва че го сърби окото и носа.Преди гнойна та ангина му взеха секрет и имаше стрептококи пневмония.Ако мога също да питам след колко време след скарлатина се правят изследвания и какви точно!!Благодаря предварително!


Здравейте,
добре е да го заведете на УНГ специалист. Добре е една седмица след приключването на лечението да вземете контролен гърлен секрет и урина. При необходимост по назначение на вашия лекуващ лекар може да се вземе и АST (антистрептолизинов титър).

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Антоанета.Георгиева » 09 Апр 2017, 19:45

Здраввейте!Дъщеря ми има упорита хрема и ни предписаха антибиотик "Цефаклор"250мг/5мл по 2 деления на 8 часа.Самия ант вътре е с мерителна лъжичка и 2 деления всъщност са 5 мл,но в упътването пище че от този грамаж се дава 5мл на деца над 5 години.Свързах се със сестрата на моя лекар и каза да давам 5 мл щом е с мерителна лъжичка а не със спринцовка.И аз така го давах по 5 мл на 8 часа от 3 дена,но днес се наложи да взема 2 опаковка от друга аптека и там са написали да давам 2мл.Въпроса ми е ако съм привишила дозата 3 дена какво да правя,дъщеря ми е добре няма някакви странични реакции.Дъщеря ми е на 2 години и половина.
Антоанета.Георгиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2017, 19:29

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 09 Май 2017, 07:35

Здравейте!
Отдавна ползвам вашите съвети и винаги сте ми помагали,за което Ви благодаря много.Детето ми е на 3г 5м и тръгнахме на градинка,моля Ви кажете ми дайте ми съвет,откакто тръгна на градината два дена ходи и 15 дена е болна,често започва с задна хрема и стига до бронхити ,до Панцев Виброцил и сиропи.В момента пак е с хрема,бистри сополи ,затруднено дишане,дайте ми съвет какво да й дам нещо профилактично за нослето ,за имунната,този Виброцил мисля,че вече спря да й помага.мисля сега да включа Инфлуцид,дайте ми съвет,Много ви благодаря! Хубав ден! Виждам се в чудо с нея! Това често боледуване ме изтощава и не можем да ходим на градинка! :???:
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Хрема при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Юли 2017, 17:03

s_ivelina написа:Здравейте!
Отдавна ползвам вашите съвети и винаги сте ми помагали,за което Ви благодаря много.Детето ми е на 3г 5м и тръгнахме на градинка,моля Ви кажете ми дайте ми съвет,откакто тръгна на градината два дена ходи и 15 дена е болна,често започва с задна хрема и стига до бронхити ,до Панцев Виброцил и сиропи.В момента пак е с хрема,бистри сополи ,затруднено дишане,дайте ми съвет какво да й дам нещо профилактично за нослето ,за имунната,този Виброцил мисля,че вече спря да й помага.мисля сега да включа Инфлуцид,дайте ми съвет,Много ви благодаря! Хубав ден! Виждам се в чудо с нея! Това често боледуване ме изтощава и не можем да ходим на градинка! :???:

Здравейте,
Бих ви препоръчала да давате три месеца Самбукус.
Поздрави,
Д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта