Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с болести на ушите, носа и гърлото (УНГ), да споделяте мнения и да получите съвет.

Запушен нос и уши

Мнениеот Emo.Dancheff » 14 Авг 2019, 08:55

Здравейте докторе, на 37 години съм, от близо 4 месеца се появи един проблем , който е свързан със запушване на носа(по-скоро едната ноздра) най-изразяващ се след ставане от сън, съответно, която ноздра е запушена и ухото от същата страна също е запушено. През деня се оправя, като понякога се премества запушването в другата ноздра и пак ухото се запушва. Един ден като си чистих ухото с клечка за уши и бръкнах малко по-навътре и го нараних и самото ухо се запуши и си остана запушено през целия ден, докато не посетих специалист по УНГ , който ми изчисти ухото с дезинфектант и взе секрет, който го предадох в лаборатория. Установиха бактерията "клебсиела" и гъбичката "кандида". Доктора ми изписа Макситрол, който си го капах и в ушите и в носа, на вторичния преглед той каза, че уж се е било изчистило всичко. Отидох да дам втори път секрет от ушите, като този път лаборантката ми нарани другото ухо и то кръвна доста. От резултатите няма видими бактерии (ПОСЯВКИТЕ ОСТАНАХА СТЕРИЛНИ), това беше резултата, но носа ми продължава да се запушва от време на време и ушите, като понякога дори се усеща като налягане в главата. Нямам главоболия в слепоочията(понякога имам в тила, но не винаги), но е дразнещо това налягане, като стягане е. Преди месец започна да ми тече и кръв от едната ноздра при напъване особено или при издухване на носа. Аз преди много години имах слаби капиляри и си текваше дори и когато спях и сутринта по възглавницата имаше следи от кръв, не знам дали пак не са се активизирали, когато се образува изсъхнал секрет и като искам да го махна и шурва кръв. Някакво мнение да ми кажете или дали сте се сблъсквали с такъв проблем ще Ви бъда благодарен. Хубав ден Ви пожелавам.
Emo.Dancheff
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Авг 2019, 08:39

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 15 Авг 2019, 15:14

Здравейте!
Проблемът Ви възможно да идва от състоянито на лигавицата на носа.
Запушването на носа може да бъде предизвикано от много причини--девиация на носната преграда,хипертрофия на лигавицата на носа,кардиологични и ендокрини проблеми.
Причината на кръвоизливите(епистаксис) от носа също така възможно да е причинен от изсъхване на лигавицата и образуване на корички,които при издухване да травмират лигавицата.
При риноскопия може да разбере причината на това състояние и да се назначи терапия.
Поздрави и лек и успешен ден!!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот razmu » 22 Сеп 2019, 09:54

Здравейте ! Преди около 4 години претърпях операция заради счупване на носа, която трябваше да поправи пораженията, но за жалост от тогава насам не мога да дишам нормално през носа. През цялото време има частично запушване, което затруднява много моето дишане. Лятото ми е доста трудно да дишам в топлите дни със запушен нос и съответно зимата или през по-студените дни се запушва също и е изключително неприятно. Единствените капки за нос, които ми помагат са Ксилометалозил, но аз съм наясно, че не мога да ги ползвам системно, защото са изключително вредни. След известно време смятам да отида на специалист, който съответно ще ми насрочи операция за оперативно чупене и наместване, доколкото ми е известно, понеже и преди съм ходил при специалист. Въпросът ми е дали можете да ми препоръчате някакъв друг метод, който да работи за отпушването на носа в моя случай или някакви други по-безобидни капки, които да имат подобен ефект, докато се подложа на въпросната операция ?
razmu
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Сеп 2019, 09:47

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 25 Сеп 2019, 10:48

Здравейте!
Всичко зависи от причината на запушването на носа.
Девиацията на носната преграда и нейната степен. Тя може да е причината на хипертрофия или атрофия на лигавицата на носа.
Без да знаем колко е проходимоста на носните ходове не можем да приценим какви методи да се приложат.
Постояно исползване на Ксилометазолин са причината на развитие на медикаментозен ринит.
Опитайте с хипертоничен раствор на морска вода.
Поздрави и лек ден!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот borchena » 30 Сеп 2019, 19:41

ОТ borchena
Здравейте!На 27 септември си сложих ваксина инфлувак. На 29 септември бях болна - хрема , пресипналост, болки в гърлото, главоболие.Това реакция от ваксината ли е, или е друг тип настинка?Ако е така, ваксината ще действа ли при грипна вълна, или е опорочена?
borchena
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Сеп 2019, 19:16

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 01 Окт 2019, 13:49

Здравейте!
Възможно да е била реакция от вакцината.
Но трябва да знаете че вакцината от грип не е универсална.
Тя ще действа само на определен вид -тип от вируси.
За повече информация обърнете се към личния ви лекар.
Поздрави и лек ден!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот vanya_an89 » 27 Ное 2019, 21:22

Здравейте, синът ми е на 6 години и след дълга хрема със зеленикави сополи, лекувана с Гентазон, направихме изследване за носен и гърлен секрет. Изолира се стафилокок ауреус и гърлото и мараксела в носа. Лекуващият лекар унг каза, че щом детето няма кашлица, температура или други симптоми не е нужно да пие антибиотик. Изписа само капки за нос Цилоксан и стафилококцинима за гърлото. След лечението ще повторим изследванията.
Въпросът ми е тези бактерии могат ли да бъдат излекувани без антибиотик само с това лечение?
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 29 Ное 2019, 22:59

Здравейте!
Зависи от количеството на бактериалната инфекция.Микробното цисло.
Също и от състоянието на имуната система.Този баланс е от значение за да може да се реши исползването на локални антибиотични средства ще са достатъчни.
Поздрави!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот AneliyaPetrova » 12 Апр 2020, 22:56

Здравейте, моля за съдействие. От 1г имам запушен нос. Всякакви спрейове, капки и хапчета са ми преписвалу без особен ефект. Имам изкривена преграда, синузита и алергии. Интересно че към 4,5 ч всяка сутрин се събуждам и кихам, след което изтича доста секрет. Главата ми тежи боли, очите ми тежат. Нямам бактерия или инфекции. Секретна е прозрачен, ако не издухам започвам да кашлям. Може ли насоки или препоръка.
AneliyaPetrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2020, 22:53

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот PlamenaIordanova » 27 Юли 2020, 14:44

Здравейте! От около 5 месеца носа ми се запушва. След микробиологично изследване откриха инфекция от Стафилокок. Пих Сефпотек. Не се оправи. После пих Левокса. Отново няма ефект. Използвам Назик спрей за отпушване, но знам че е вредно и не мога да продължавам така. Какво друго мога да направя, за да се оправи?
PlamenaIordanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юли 2020, 14:37

ПредишнаСледваща

Назад към Уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта