Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с болести на ушите, носа и гърлото (УНГ), да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 04 Авг 2020, 15:32

Здравейте!
За съжаление не е ясно колко е искривена носната преграда и какви алергени предеизвикват това състояние?Има ли терапия назначена от алерголог?
По клиничната картина описана от вас по скоро става въпрос за алергично състояние.А секрета запушва носа и ви дразни от което се събуждате.
Обърнете се към алерголог и УНГ за дв ви назначат терапия и режим която ще спазвате.
Поздрави и лек ден !
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 17 Авг 2020, 22:13

Здравейте!
Трябва да повторите носния секрет и да се обърнете към алерголог да ви тества за алергия.
Възможно да сте прекалили с капките за нос или бактериалната инфекция да е предизвикала алергична реакция.
Поздрави и лек ден!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот ВероникаДимитрова » 27 Сеп 2020, 14:49

Здравейте! След болезнено PCR пробовземане през месец юли загубих обонянието си и ми се запуши носа за 20 дни, но въобще не ми хрумна, че може да е от теста и реших, че е коронавирус, въпреки, че се случи няколко часа след теста, които се оказа отрицателен. След 5 дни отидох на нов ПСР, които също беше отрицателен. Оказа се, че не е коронавирус. И 15 дни след втория тест нещото горе в носа се отпуши и обонянието се завърна. Миналата седмица на 17-ти се наложи да се тествам отново, тъй като трябва да се грижа за възрастната ми баба. Тестът беше негативен, но пак го взеха много болезнено. И съответно отново съм без обоняние. Тествах се няколко дни по-късно за всеки случай и отново беше негативен. Моля помогнете!
ВероникаДимитрова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Сеп 2020, 14:38

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 02 Окт 2020, 14:41

Здравейте!
Трябва задължително да се консултирате със УНГ специалист за да може да се види защо при взимане на теста се получава болка и запушване на носа как -то и губене на обоняние.
Само визулно , при прегледа може да се ,може да се разбере причината и връзката в зависимост от състоянието на лигавицата и т.н.
Хипоосмията -губене на обоняние може да бъде ПРЕДИЗВИКАНА ОТ МНОГО ПРИЧИНИ!!!!
Поздрави и лек ден !
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот miroslav.borisov » 30 Окт 2020, 16:21

Здравейте,
от миналата година имах проблем със синузит. Ходих на преглед и ми изписаха Синупрет. В началото ми помагаше, но след това ефекта намаля. Състоянието ми не е толкова сериозно - възпалява се само от време на време, най-често със захлаждане на времето. Наскоро реших да пробвам народна медицина - капки от дива краставица. Без да искам капнах повече, отколкото трябва в едната ноздра и носа ми се разрани. Получиха се рани и отвътре и отвън на носа, които са доста болезнени. Можете ли да ми дадете съвет, дали да третирам раните с нещо или да ги оставя да заздравеят сами?
Благодаря!
miroslav.borisov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2020, 16:03

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот rigre » 03 Ное 2020, 11:29

Здравейте,колко продължително може да се пие Синулан Форте?
rigre
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Ное 2020, 11:16

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот rigre » 09 Ное 2020, 11:06

rigre написа:Здравейте,колко продължително може да се пие Синулан Форте?
rigre
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Ное 2020, 11:16

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот СимонаГП » 25 Ное 2020, 21:40

Здравейте, преди почти 2г.паднах в банята и си ударих силно главата странично от ляво в стената.Няколко месеца бях с болки в главата и обиколих всякакви доктори, скенер и тн.От тогава обаче щом дойде есента главоболието се завръща боли ме главно от ляво, отзад тила и отпред челото.Получавам парене в очите, болки в синусите и цялостен дискомфорт.Също така съм замаяна и имам световъртеж.Принципно имам и полип от същата лява страна при започване на веждата в тази област.
Въпросът ми е възможно ли е това главоболие и тези симптоми да се дължат на полипа и синузит или пак да ходя при невролог.
Благодаря предварително!
СимонаГП
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Ное 2020, 21:28

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Tiburon » 14 Дек 2020, 11:26

Здравейте във момента със вкъщи тъй като със положителен пср тест имам пълна загуба на вкус и обоняние от ковид това ми е 12 ден носа ми е напълно запушен немога да дишам изобщо през него.при мен е хронично и през годините когато настинах или прекарвах грип ми се случваше но сега е много по продължително.какво бих могъл да направя .аз със под карантина
Tiburon
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Дек 2020, 10:06

Предишна

Назад към Уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron