Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с болести на ушите, носа и гърлото (УНГ), да споделяте мнения и да получите съвет.

Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 14 Дек 2018, 11:20

В тази тема на здравния форум може да откриете мнения и зададете вашите въпроси, свързани с хрема и настинка, ринит и синузит. Тук може да получите консултация и съвет за симптоми, диагностика, лечение и превенция на тези състояния. На вашите въпроси отговаря проф.д-р Анжелика Димитрова.

Ринитът представлява възпаление на лигавицата на носа и носната кухина, а синузитът - възпаление на околоносните кухини (синуси). Ринитът, синузитът и настинката могат да причинят сходни симптоми: запушен нос и хрема, намалено или липсващо обоняние, дразнене в носа, болка в синусите, главоболие, дразнене в гърлото, сълзене на очите, общ дискомфорт и неразположение.
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Иван.Петров » 30 Дек 2018, 00:08

Здравейте!
Боледувам много често от синузит и възпалено гърло.Никога не минават без антибиотик.Може ли да ми препоръчате нещо за стимулиране на имунитета в гърлото и носа?
Благодаря предварително!
Иван.Петров
 
Мнения: 14
Регистриран на: 26 Юни 2018, 22:13

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот maria.bojinova » 08 Яну 2019, 23:07

Имам алергичен ринит и полипи в носа,изписаха ми нео-ринактив-назален спрей,но го няма в аптечната мрежа,може ли да ми препоръчате заместител,освен това нямам обоняние и само ампула флостерон ме отпушва,благодаря!
maria.bojinova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Яну 2019, 23:00

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 09 Яну 2019, 20:16

Иван.Петров написа:Здравейте!
Боледувам много често от синузит и възпалено гърло.Никога не минават без антибиотик.Може ли да ми препоръчате нещо за стимулиране на имунитета в гърлото и носа?
Благодаря предварително!


Здравейте, Иван.Петров!

Предлагаме голямо разнообразие от продукти, стимулиращи имунната система и показани при чести заболявания на горни дихателни пътища, например:
РЕСПИГАРД капс. * 10
БИОЗИН ОРАЛ спрей 30 мл.
БИОЗИН табл. 400 мг. * 30
ИМУНОТРОФИНА течност 200 мл.
ФАРИНОСТИМ табл. * 40
ИМУНОБОР БРОНХО капс. * 30
ТОНЗИЛИК сироп 200 мл.
САМБУКУС сироп 120 мл. NATURE`S WAY
ПРОПС ИМУНО СИРОП 100 мл.
ГЪРЛО И СИНУСИ капсули * 15 УЕБЪР НАТУРАЛС

Пълният списък с предлаганите от нас продукти може да разгледате тук: Хранителни добавки за имунитет при възрастни

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 09 Яну 2019, 22:03

maria.bojinova написа:Имам алергичен ринит и полипи в носа,изписаха ми нео-ринактив-назален спрей,но го няма в аптечната мрежа,може ли да ми препоръчате заместител,освен това нямам обоняние и само ампула флостерон ме отпушва,благодаря!


Здравейте, maria.bojinova!

Към този момент не се предлага аналогичен назален спрей със същата активна съставка.
Консултирайте се с лекуващия си лекар за подходящ във Вашия случай заместител.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот ChrisKam » 04 Фев 2019, 00:02

Здравейте,
на 30 години съм и от около 10тина години страдам от доста силно мигренозно главоболие. Болките са концентрирани в очните ябълки и когато са в пика си са съпроводени от гадене и повръщане. Правих си преди години ЯМР, но не откриха причина, прегледа на очите няколко пъти показа перфектни резултати включително и очното налягане. Наскоро случайно открихме два големи гранулома в коста на горната челюст под синусите. Оперирах се, за да се изчистят. Възможно е това да е първоизточника. Но дали мога да очаквам ако това е била причината кризите да отшумеят или ще се наложи да лекувам допълнително за изчистване на синусите?
ChrisKam
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Фев 2019, 23:57

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Fury » 04 Фев 2019, 15:07

Здравейте, след направена рентгенова снимка се потвърди подозрението, че имам синузит. И по-точно пансинуит. Болката беше ужасна, всеки, който е имал синузит знае за какво става дума.
Искам да попитам дали има начин да се предпазя от повторно разболяване и възпаление? Чувала съм, че синузитът често повтаря и потретва, а после може да се превърне в хроничен. Какви превантивни мерки мога да взимам?
Благодаря предварително!
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 06 Фев 2019, 18:41

Fury написа:Здравейте, след направена рентгенова снимка се потвърди подозрението, че имам синузит. И по-точно пансинуит. Болката беше ужасна, всеки, който е имал синузит знае за какво става дума.
Искам да попитам дали има начин да се предпазя от повторно разболяване и възпаление? Чувала съм, че синузитът често повтаря и потретва, а после може да се превърне в хроничен. Какви превантивни мерки мога да взимам?
Благодаря предварително!

Здравейте Fury!
Зависи от произхода на риносинузита. Бактериален,одонтогенен,вирусен или алергичен.
Има ли промени в лигавицата на носа или изкривена носна преграда?
Превенцията е в основавта на произхода.
Може да използвате назален душ с хипертоничен или изотоничен солев разтвор, укрепвайте имуната си система.
Поздрави!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Kim » 25 Юли 2019, 08:25

Здравейте, от известно време усещам тежест и дискомфорт в левия максиларен синус. Сякаш напипвам и нещо като уплътнение или подутина. Специалист УНГ ли трябва да посетя?
Какви изследвания ще препоръчате?
Много ми е притеснено да не се окаже нещо сериозно. Моля за съвет и насока.
Поздрави!
Kim
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юли 2019, 07:01

Re: Хрема, ринит и синузит - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Dimitrova » 25 Юли 2019, 14:30

Здравейте!
Трябва да се обърнете към стоматолог и УНГ специалист.
Да се направи рентгенография на околоносните синуси по приценка на специалиста.
Поздрави и лек ден!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Следваща

Назад към Уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта