Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 19 Авг 2018, 06:35

Здравейте Veronika88hristova,
не е добре да се приема този сироп целогодишно.
Трябва да се правят почивки.
Предлагам Ви сиропа Д-р Марио Имунокидс, който съдържа също плодове на черен бъз, но и други много полезни съставки. през изминалата година съм доволен от неговия ефект защото повишава имунитета, намаля последствията от възпалена трета сливица и увеличава апетита след хранене.
Най-добрата схема е - да се приема през първия месец всеки ден, а през следващите - всеки ден без събота и неделя.
С уважение Д.-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот Radi Hris » 02 Ное 2018, 21:25

Здравейте, синът ми е на 3 години. От април ходи на градина. Преди да започне да ходи на градина не беше пил антибиотик. Юли месец бяхме в болница с остър бронхит. Сега пак е с бронхит само че не сме в болница. Въпроса ми е такъв от средата на месеца давам респивакс възможно ли е да се е разболял от него? Много четох преди да започна да му давам нещо и се спрях на него давала съм на големия ми син той пък ми правеше пневмонии много често и респивакса много му помогна. А преди да тръгне на градина от март съм давала имунобор сироп, биозин, инфлуцид 3 месеца, рибно масло. Въпреки това зададе ли се вирус не ни пропуска. Четох за респивакса че след прием деца са се разболявали сериозно.
Radi Hris
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Ное 2018, 21:06

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 03 Ное 2018, 08:08

Здравейте Radi Hris,
Смятам, че детето не се е разболяло от Респивакс.
В момента за този бронхит към Вашата терапия добавете и Антимонум тартарикум 15 сн - 3 пъти по 5 гран.
Добър ефект ще има след оздравяване да започнете сиропа Д-р Марио Имунокидс.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот Milena_A » 29 Ное 2018, 15:07

Здравейте! Бих искала да попитам колко време без прекъсване мога да давам Имунокол Перфект течна коластра на бебе на 8 месеца и колко трябва да е паузата?
Milena_A
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Ное 2018, 14:08

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 30 Ное 2018, 07:13

Здравейте милена,
Този препарат може да давате до февруари.
Схемата, по която се приема е - пие се всеки ден, без събота и неделя.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот Milena_A » 30 Ное 2018, 11:35

Аз го давам от октомври. Да продължавам ли до Февруари?
Milena_A
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Ное 2018, 14:08

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 30 Ное 2018, 19:36

Да, може да го давате до февруари...
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49


Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот Ivenchenceto » 12 Дек 2018, 11:37

Здравейте. Дъщеря ми е на 1г и 2м и от много малка си суче палеца. Моля ви дайте ми съвет с какво да я оттуча, с какво мога да я намажа за тази възраст?
Ivenchenceto
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Юни 2018, 13:06

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот Невена91 » 12 Дек 2018, 19:08

Здравейте, д-р Янакиев,
Дъщеря ми е на 3м., в нослето си има сухи сополки,които почистваме с физиологичен р-р и аспирираме. Тъй като проблемът със запушване на нослето продължава,направихме изследване и се оказа бактерия S.aureus. Установиха й и лека форма на рахит.Педиатърката ни изписа шуслерови соли 3 и 6 (по 4таблетки от всяка,разтворени във вода по 50мл., които да изпива през деня,като ги редувам след всяко хранене) и Вигантол по 2 капки на ден. Видях в упътването на солите,че препоръчителната дневна доза за деца под 1год е 1 таблетка, максимум 2 пъти дневно. Бихте ли ме посъветвали дали да следвам нейните препоръки?
Другото,коеото буди притеснение у нас, е че акото на малката често е рядко, понякога е в зелен оттенът и има слуз. Тъй като е кърмено бебе, спрях млечните продукти.. мисля,че подобрение има- поне слузта намаля..
Утре ни предстои поставяне на втора доза ротавирусна ваксина и пентаксим.
Да ги поставяме ли?
Благодаря Ви предварително за отговора.
Невена91
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Дек 2018, 18:29

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта