Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 04 Юни 2020, 06:10

Здравейте, Няма никакъв проблем да се постави сега ваксината.
За по-леко протичане - давайте на детето Туя 15 сн - по 5 гран. на ден - 5 дни преди ваксината.
Прочетете повече в Книгата " От Нула"
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 441
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот danieldegu » 31 Авг 2020, 00:33

Какви профилактични изследвания бихте препоръчали за момче на 17 години? Благодаря Ви предварително!
danieldegu
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Авг 2020, 01:31

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 01 Сеп 2020, 20:56

Здравейте, А има ли някакви оплаквания?
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 441
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот yana_777 » 02 Сеп 2020, 10:18

Dr Mario Yanakiev написа:Здравейте, Няма никакъв проблем да се постави сега ваксината.
За по-леко протичане - давайте на детето Туя 15 сн - по 5 гран. на ден - 5 дни преди ваксината.
Прочетете повече в Книгата " От Нула"
С уважение Д-р Марио Янакиев


Здравейте, И аз имам подобен въпрос. Прибрахме се от чужбина и малко се разминаваха имунизациите. За да мога да ги пусна на ясла и градина първо ни сложиха БЦЖ и синфлорикс. Сега доста закъснвме с другите имунизации. Дъщеря ми е на 2,7 месеца късно ли е да се сложи Пентаксим? Също тъкмо и направих втори прием на ПХВ, третия прием след месец ли трябва да е или след 6 месеца? И относно синфлорикса - тя има две дози трябва ли да се слага и трета след като вече е над 2 години? Благодаря предварително
yana_777
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Сеп 2020, 09:52

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 02 Сеп 2020, 17:54

Здравейте, Ще остане с 2 Синфлорикса.
Трябва да се постави Пентаксим.
Идеалният интервал на поставяне на ваксини е 1 месец.
прочетете повече в Книгата "От Нула"
С уважение Д-р марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 441
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот boiana » 03 Сеп 2020, 00:29

Здравейте, искам да попитам дали е проблем да дам Бронховаксом непосредствено преди или по време на хранене, тъй като забелязвам за втори път, че синът ми го заболява корем няколко часа след приема?
boiana
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2020, 14:40

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 03 Сеп 2020, 06:21

Здравейте, Давайте го непосредствено след хранене, за да се елиминира страничния ефект на дразнене на Бронховаксона.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 441
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот Станислава.Иванова » 09 Мар 2021, 19:00

Здравейте, детето ми е на 2г и 6месеца започнах да и давам витамини WellBaby. Исках да ви попитам през, колко дни да правя почивка и по време на почивката трябва ли да подсилвам имунитета с нещо друго, като например витамин ц за деца на ампули? :)
Станислава.Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Май 2019, 09:26

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 09 Мар 2021, 21:49

Здравейте, Идвете неща нямат пряко отношение към имунитета.
Препоръчвам сиропа ИмуноКидс - 2 пъти по 3 мл. Приема се 3 месеца. През първия месец се пие всеки ден, а през втория и третия - всеки ден, без събота и неделя.
вижте повече схеми за профилактика и терапия в "Кодът на детския имунитет"
С увважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 441
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Ваксини и имунизации

Мнениеот MNM » 06 Апр 2021, 21:48

Здравейте,
Въпросът ми е следният, разчитам на отговор от имунолог.
Преди 43 дни ми поставиха първа доза ваксина срещу COVID 19 на Astra Zeneca,нямам оплаквания.След колко дни най-рано мога да стартирам курс с ваксина срещу хепатит А и Б Twinrix? Да изчакам ли със старта на тази ваксинация, до известно време след втората доза от COVID ваксината т.е още 1 месец като ми сложат и втората доза срещу COVID? Четох,че Twinrix за възрастни се слага 0,30 ден и 6 месец, та дали може първата Twinrix да е между двете ваксини за Ковид 19 по-среда на интервяла от 70 дни за Астра Зенека ( AZ-1 43 дни Тwinrix още 30 дни и AZ-2 на 70 ден )? Другият важен, за мен въпрос като нераждала жена над 32 години, е: Колко месеца след последната трета доза Twinrix, трябва да се изчака с опитите за бебе? Повлиява ли се ембрионалното развитие и имунитета на плод заченат скоро след края на имунизация на майката, предвид че сега ваксинират бебетата скоро след раждането им, срещу хепатит Б?
Има набори преди 1992г. които не сме ваксинирани като деца в България, след първият им курс ваксини срещу Хепатит А и Б,като възрастни подлежат ли на ремунизация и кога? За кои професии е препоръчително да се ваксинират срещу Хепатит,за лаборанти например изисква ли се? Какво друго трябва да съблюдават жените в детеродна възраст при ваксиниране с различни ваксини, в случая Twinrix и и срещу COvid 19? Ваксината срещу тетанус,която ще ми слагат на 35 години пречи ли на планове за забременяване? Благодаря, предварително за отговорите!
MNM
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Апр 2021, 19:34

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта