Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 08 Фев 2018, 16:22

Задавайте вашите въпроси, свързани с имунопрофилактиката на вашите деца. На въпросите ви отговаря д-р Марио Янакиев, специалист по педиатрия и хомеопатия.

Повече информация за д-р Марио Янакиев можете да намерите в справочник Фрамар

"ОТ НУЛА " д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот Marina&Martin » 02 Мар 2018, 16:32

Здравейте искам да попитам дали тези хапчета коластра на аква сор могат да се дават на деца под една годинка.
Marina&Martin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Мар 2018, 16:28

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 08 Мар 2018, 07:29

Здравейте,
по принцип могат, но има много препарати под формата сироп, които съдържат Колсатра - напр. Имунокол перфект.
Не се лъжете само по рекламата, а се консултирайте с Вашия лекар за най-подходящото лекарство.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот Viktor.Ivanov » 13 Мар 2018, 22:08

Интересна тема е подхваната. Вярно ли е, че няма как да се съхранят качествата на коластрата - тоест, тя е супер, когато е свежа. След обработка - нищо съществено?
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 14 Мар 2018, 06:08

Здравейте Виктор,
По принцип коластрата съдържа най-много антитела в прясно състояние. Но не съм запознат с технологиите на производството на препарати от нея.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот damni » 19 Юни 2018, 19:51

здравейте , искам да попитам за вашето мнение за ротавирусната ваксина. бихте ли я препоръчали за бебчетата и какжи могат да са последствията от нея
damni
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юни 2018, 19:45

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 20 Юни 2018, 07:14

Здравейте ,
Аз съм твърдо ЗА тази ваксина. Направил съм стотици и не съм срещал страничен ефект.
Таза ваксина е предназначена срещу тежки диарии, които са опасни за децата до 5 годишна възраст.
Повече за ваксините прочетете в Книгата "От Нула"
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот ЛияСтоилова » 27 Юни 2018, 18:24

Здравейте д-р Янакиев,детето ми е ежемесечно боледуващо-3г./гърло,кашлица,сополи/,при последния гърлен и назофарингален секрет има moraxella catarrhalis,ще пием клацид 10 дни и в края на приема сме на море.Въпросът ми е дали е правилното лечение и какво да взема до и по време на морето,за да не го разболем отново там?Благодаря ви!
ЛияСтоилова
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Авг 2017, 15:08

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот DrMarioYanakiev » 28 Юни 2018, 06:43

Здравейте Лия,
Много пъти съм коентирал във форумите, че не е важно какъв бактерий изолираме от гърлото при едно кашлящо дете. Не трябва да го лекуваме с антибиотик.
Друга е причината - най-вероятно възпалена трета сливица.
В този случай трябва да се подсушат секретите.
На Вашия въпрос - за профилактика Ви препоръчвам да давате на детето стимулиращия сироп Д-р Марио Имунокидс и Калиум сулфурикум 9 сн - 3 пъти по 5 гран.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Имунопрофилактика - онлайн консултация със специалист детски болести

Мнениеот Veronika88hristova » 16 Авг 2018, 08:42

Здравейте! Може ли да се дава целогодишно сиропа САМБУКУС НИГРА ЗА ДЕЦА на дете на възраст 1г. и 11месеца? Благодаря ви!
Veronika88hristova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Авг 2018, 08:38

Следваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта