Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Яну 2016, 12:19

Биляна Ефтимова написа:Здравейте,
Искам да попитам колко време мога да давам Имунокол перфект на детето ми, което е на 1год и 3 мес.?Препоръчаха ми и Имуномикс-могат ли да се взимат едновременно?


Здравейте,
добре е да давате само един от двата продукта. Може да давате Имунокол перфект 2 месеца без прекъсване, след което да давате Имуномикс 20 дни и 10 дни да направите почивка, след това още един курс от 20 дни с Имуномикс.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Яну 2016, 12:55

Simona93 написа:Здравейте д-р Кисьова,дъщеря ми е на година и 2 месеца, но много често боледува.В момента пие имунокол сироп.два пъти по 2, 5 мл.Пие го от 4 дена така, но на листовката пише по 5 мл за деца от 0 до 3 г.Моля кажете ми каква трябва да е дозировката и по колко пъти на ден, колко време може да го пие и колко да почива? Благодаря Ви!


Здравейте,
може да и давате Имунокол сироп 1х5 мл за 2-3 месеца без прекъсване, след което да направите почивка 1 месец.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Яну 2016, 13:17

adi_ani написа:Здравейте, доктор Кисьова, моят син е на 4 месеца и тежи 7800, 67 см. След редовната месечна консултация ни завишиха капките витамин D на 4 капки и ни изписаха сироп калциев глюконат 2х2,5 мл на ден и педиатърт каза да го приема цял месец.Опасявам се от предозиране с калции, не е ли висока тази доза? На самата опаковка на сиропа пише че е за деца от 7 месеца, мога ли да навредя на детето ?


Здравейте,
изследвания правени ли са на вашето дете за ниво на калции, фосфор и алкална фосфатаза в кръвта?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот veronikacolova » 09 Яну 2016, 11:50

Искам да попитам,дали мога да давам имунобор кидс на синът ми който е на 1 годинка.Защото таткото се разболя и дали мога да го предпазя малкия с този сироп. :roll:
veronikacolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Яну 2016, 11:40

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Аnjela 45 » 12 Яну 2016, 14:30

Здравейте, д-р Кисьова!
Благодаря Ви за съвета - синът ми 13 г, изкара курса на лечение от 8 седмици х 2 таблетки дневно имунобор бронхо, както ме посъветвахте преди време, след което направих пауза от 10 дни. Сега започнах да му давам имунобор кидс капсули 2 х 1 таблетка дневно. Въпроса ми е колко време да продължи курса на лечение с имунобор кидс табл. и по каква схема. Само да уточня, че синът ми често боледува от двустранни вирусни пневмонии и искам да го предпазя сега през зимния сезон. Предварително Ви благодаря за отговора!
Хубав ден!
Аnjela 45
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Ное 2015, 12:40

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот bojila » 13 Яну 2016, 10:36

Здравейте, д-р Кисьова!

Синът ми е на 3 г. и 4 мес. С непрекъсната хрема (с изключение на летните месеци) и след нея кашлица (която често продължава и над месец), хрипове,температура, бронхит и антибиотик. И така всичко се повтаря непрекъснато. Започнах да му давам капки Назо-Хил и сироп Септилин на Хималая и не мога да повярвам, че вече я няма хремата вече 2 седмици, което не се е случвало от както тръгна на ясла (от 2 годишен, а преди това не е боледувал). Моля да ми напишете, ако има профилактична схема за даване на Назо-Хил капките, с възможно по дълъг период на даване и по-къс на почивка.

Благодаря ви предварително!
bojila
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Ное 2015, 12:20

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот adi_ani » 18 Яну 2016, 02:38

Dr Galina Kisyovа написа:
adi_ani написа:Здравейте, доктор Кисьова, моят син е на 4 месеца и тежи 7800, 67 см. След редовната месечна консултация ни завишиха капките витамин D на 4 капки и ни изписаха сироп калциев глюконат 2х2,5 мл на ден и педиатърт каза да го приема цял месец.Опасявам се от предозиране с калции, не е ли висока тази доза? На самата опаковка на сиропа пише че е за деца от 7 месеца, мога ли да навредя на детето ?


Здравейте,
изследвания правени ли са на вашето дете за ниво на калции, фосфор и алкална фосфатаза в кръвта?

Поздрави,
д-р Кисьова


He, изследвания не са правени, именно това ме смути. След като не са правени изследвания и не е доказана нуждата от допълнителен прием на калции, как лекаря изписва това. Ако допусна, че сиропа е изписан като някаква превенция, просто така , без изследвания, няма ли опасност за детето?
adi_ani
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Ное 2015, 14:22

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот cankometodiev@abv.bg » 18 Яну 2016, 15:17

здравейте синът ми е на 10 години и от известно време му се появяват афти по езика моя съвет за лечение и нужни ли са някакви изследвания
cankometodiev@abv.bg
 
Мнения: 16
Регистриран на: 21 Авг 2014, 16:45

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот ivva_k » 22 Яну 2016, 19:24

Здравейте, от кои билки мога да правя чайчета на дъщеря си? Кой билки са най-полезни за дете на 1годинка и 10 месеца? Благодаря ви предварително за отговора :)
ivva_k
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2016, 19:17

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот iv_kostadinova » 27 Яну 2016, 17:18

Здравейте, какъв прием бихте препоръчали на дете на 1 годинка на Имунохелт Форте? Може да препоръчате и друг имуностимулант. Но важното е да е нещо с почивка, за да може да работи и сама имунната й система. Благодаря
iv_kostadinova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2016, 17:14

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта