Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот сиси83 » 01 Окт 2014, 10:32

Здравей искам да ви попитам какви витамини да давам на сина си?Той е на 7 години и е злояд, искам витамините да са за апетит за да започне да се храни повече....
сиси83
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Окт 2014, 10:17

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот fufi_d » 01 Окт 2014, 13:58

Здравейте! Сина ми е на 3г. и 8мес. Предстои му тръгване на детска градина, притеснява ме това че често боледува, зима, лято няма значение, той кара ангини и го лекуват с антибиотик.Правен му е гърлен секрет и нищо не се изолира. В момента пак е болен, понакашля и го водя на инхалации, лекувам го с бисептол, умкалор, тонзилотрен, ангин хил и сироп тусавит. Давам му витамини Alive вече втора опаковка по едно на ден, те са по 120 в кутия. Трябва ли да ги спра за почивка и какво да му дам да се подсили имунната му система?
fufi_d
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Окт 2014, 13:44

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот gerito_81 » 01 Окт 2014, 14:21

Здравейте д-р Кисьова,
бих искала да ме посъветвате за адекватна имуностимулация на детенце на 1 година и 7 месеца. Предстои ни постъпване в детска ясла, а детето е с междукамерен дефект на сърцето. Непрекъснато ни плашат, че много ще боледува, затова ми се иска да я подсилим малко.
gerito_81
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Окт 2014, 14:18

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 02 Окт 2014, 13:15

Nadinka написа:Здравейте д-р Кисиова!
Моето детенце е на 1г. и 10м. и искам да ми препоръчате някакви витамини за подсилване на имунната система, а и ни предстой да тръгнем на ясла, искам да я предпазя от настинки, вируси и т.н. Нашата педиатърка ни изписа наскоро Киндер фит по 5мл. на ден, аз ги слагам в сокчето и ги пие през нощта, само тогава не заглежда шишето. Колко време може да пие Киндер фит, и ако трябва после да сменя с нещо друго, какво да бъде. Предварително Ви благодаря, много ни помагате.


Здравейте,
може да давате Киндер фит сироп два месеца, след което да направите почивка един месец. Едновременно с това може да давате Имунобор кидс сироп по 5 мл дневно за три месеца.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 02 Окт 2014, 14:15

сиси83 написа:Здравей искам да ви попитам какви витамини да давам на сина си?Той е на 7 години и е злояд, искам витамините да са за апетит за да започне да се храни повече....


Здравейте,
може да му давате Апетон сироп, който съдържа пчелно млечице.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 02 Окт 2014, 14:26

fufi_d написа:Здравейте! Сина ми е на 3г. и 8мес. Предстои му тръгване на детска градина, притеснява ме това че често боледува, зима, лято няма значение, той кара ангини и го лекуват с антибиотик.Правен му е гърлен секрет и нищо не се изолира. В момента пак е болен, понакашля и го водя на инхалации, лекувам го с бисептол, умкалор, тонзилотрен, ангин хил и сироп тусавит. Давам му витамини Alive вече втора опаковка по едно на ден, те са по 120 в кутия. Трябва ли да ги спра за почивка и какво да му дам да се подсили имунната му система?


Здравейте,
може да давате Умкалор десет дни, след което да давате още двадесет дни- една опаковка Имуномикс сироп. Тонзилотрен може да давате продължително време- 6-8 седмици.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот valentinaxvx » 15 Окт 2014, 10:37

Здравейте ,искам да попитам по колко вит.С може да се дава на 7 месечно бебе.Ампулите са по 2мл,аз по колко може да дам.Благодаря.
valentinaxvx
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Апр 2014, 18:16

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот radeva » 18 Окт 2014, 22:19

Здравейте, бих искала да попитам профилактично за имунната система може ли да се дава на четири годишно дете коризалия и инфлуцид, колко време и в какви дози. И също така изопринозин колко време и в какви дози и могат ли всички да се комбинират с витамин ц. Благодаря предварително.
radeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Окт 2014, 22:15

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Окт 2014, 07:06

valentinaxvx написа:Здравейте ,искам да попитам по колко вит.С може да се дава на 7 месечно бебе.Ампулите са по 2мл,аз по колко може да дам.Благодаря.


Здравейте,
може да давате от половин до максимум една ампула дневно.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Petya Gecheva » 13 Ное 2014, 12:35

Здравейте,

искам да попитам женшен с пчелно млечице и китайски лимонник (Шизандра) на ампули, дали е подходящ за деца. Синът ми е на 5г и половина. На упътването пише само че е противопоказен за бременни и хора алергични към пчелни продукти, не се споменава за деца. Би ли навредило ако му се дава по половин или цяла ампула един път дневно? Ако е вредно, то с какво вреди на детския организъм? Благодаря предварително!
Petya Gecheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Ное 2014, 12:27

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта