Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 05 Дек 2014, 12:45

Kaya написа:
Dr Galina Kisyovа написа:
Kaya написа:Детето ми често боледува от бронхити и пневмонии,в действителност освен от някоя чревна инфекция не се е разболявал от друго. Има ли начин да подсиля имунитета му точно в тази област и да се избегнат подобни усложнения?


Здравейте,
на колко години е детето? Има ли "свирене" на гърдите по време на боледуванията си? Има ли проявени до сега алергии?


На 5 е. Не съм чула свирене на гърдите, каквото го има при астматиците да речем, чуват се проблемите само със слушалка. Няма никакви алергии, абсолютно нищо специфично, ако не е кашлицата никой не може да каже, че е болен. :)


Здравейте,
да би могло да се предотврати честото болебуване. Добре е да го прегледа детски пулмолог, за да му изпише профилактично лечение за по дълъг период, за да се предотвратят честити бронхити, освен това може да ви бъде назначен и Рибомунил по схема.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 05 Дек 2014, 12:49

toni0091 написа:Здравейте! Искам да помоля за съвет. Имам бебче на 4м. и половина храним се с АМ на HIPP HA, понеже педиатърът ни има притеснения, че бебо е алергичен към белтъка на прясното мляко, съдържащо се в адаптираните млека. Бих искала обаче да давам някакъв пробиотик. До втория месец давах Биогая, та се чудя дали мога отново да започна да давам? Иначе като цяло нямаме някакви проблеми, с коликите почти се справихме, акото ни е малко по-рядко и зелено, но доколкото съм запозната това е така заради хипоалергенното мляко което приема. Благодаря предварително!


Здравейте,
може да давате биогая. Ако наистина има съмнение за алергия към белтъка на кравето мляко, то би трябвало да ви назначат друго мляко, което е специално за деца с алергия, не Н.А. мляко. Сигурни ли сте, че се съмнява за такава диагноза? Имало ли е детето обриви? По колко пъти на ден се изхожда?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот M.Argirova » 05 Яну 2015, 14:24

Здравейте!

Имам си на 4г и 6м. Въпросът ми е може ли да му се дава ленено масло като имуностимулант и ако отговорът е да , то каква е дозата? Детето тежи 20кг.
Благодаря предварително!
M.Argirova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2015, 14:22

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 06 Яну 2015, 18:54

M.Argirova написа:Здравейте!

Имам си на 4г и 6м. Въпросът ми е може ли да му се дава ленено масло като имуностимулант и ако отговорът е да , то каква е дозата? Детето тежи 20кг.
Благодаря предварително!


Здравейте,
за вашето дете е подходящо да приема рибено масло. Може да му давате АБОФАРМА РИБЕНО МАСЛО ЗА ДЕЦА РИБЧО капс. 3 пъти дневно по една капсула.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Nadinka » 08 Яну 2015, 10:33

здравейте, д-р Кисьова,детенцето ми е на 2г. тежи 10.500кг и вече ходи на ясла от няколко дена. От септември - октомври започнах да давам витамини за имунната система. Започнах с киндер фит 1месец, след което преминахме на Имунобор кидс за 3месеца. Но нямам спомен кога започнах витамините дали септември или октомври. В смисъл да не прекаля с Имунобор, да стане 4месеца. Имам още за няколко дена Имунобор. Въпроса ми е с какво мога да го заменя и да давам витамини през целия зимен период ако може. И другия ми въпрос е: Давам от 2 седмици осцилококцинум профилактично 1 доза за цяла седмица, така пише в упътването. Колко дълго мога да го давам профилактично. Благодаря предварително!
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот AnaniaPL » 08 Яну 2015, 17:42

Здравейте, д-р Кисьова,детенцето ми е на 15 месеца,роден е и живее във Франция, когато беше на 5 месеца се прибрахме за България за около 4 месеца през които той не спря да боледува (преди това никога не беше боледувал) ,дали от смяната на климата ,дали от растежа на първите зъбки не знам. Първо направи пневмония,после последваха няколо настинки със силна хрема и силно зачервено гърло,след това бактерии в урината, после пак настинки и така цели 4 месеца! Вече 6 месеца сме във Франция и малкия не е боледувал с изключение на няколко леки хреми и то преди пробиването на поредния зъб. Сега ни предстой отново да се приберем за Бг и съм много притеснена да не се получи както миналата година. Началото на декември започнах да давам коластра на таблетки за подсилване на имунната система, но не знам дали това е достатъчно! Моля ви дайте ми съвет как да опазя детенцето ми здраво през времето което ще сме си във БГ. Бихте ли ми препоръчали някакъв друг имуностимулант който да мога да давам със коластрата?
С уважение- Ана Плевнелиева
AnaniaPL
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Яну 2015, 17:28

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 11 Яну 2015, 18:36

Nadinka написа:здравейте, д-р Кисьова,детенцето ми е на 2г. тежи 10.500кг и вече ходи на ясла от няколко дена. От септември - октомври започнах да давам витамини за имунната система. Започнах с киндер фит 1месец, след което преминахме на Имунобор кидс за 3месеца. Но нямам спомен кога започнах витамините дали септември или октомври. В смисъл да не прекаля с Имунобор, да стане 4месеца. Имам още за няколко дена Имунобор. Въпроса ми е с какво мога да го заменя и да давам витамини през целия зимен период ако може. И другия ми въпрос е: Давам от 2 седмици осцилококцинум профилактично 1 доза за цяла седмица, така пише в упътването. Колко дълго мога да го давам профилактично. Благодаря предварително!


Здравейте,
може да замените сега имунобор кидс със Имуномикс сироп като го давате веджън на ден по 5 мл за 20 дни. Той може да се съчетае и с осцилококцинум, веднъж седмично за 1 месец. След като спрете имуномикс сироп можете да минете отново на Имунобор кидс сироп за 3 месец.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 11 Яну 2015, 19:42

AnaniaPL написа:Здравейте, д-р Кисьова,детенцето ми е на 15 месеца,роден е и живее във Франция, когато беше на 5 месеца се прибрахме за България за около 4 месеца през които той не спря да боледува (преди това никога не беше боледувал) ,дали от смяната на климата ,дали от растежа на първите зъбки не знам. Първо направи пневмония,после последваха няколо настинки със силна хрема и силно зачервено гърло,след това бактерии в урината, после пак настинки и така цели 4 месеца! Вече 6 месеца сме във Франция и малкия не е боледувал с изключение на няколко леки хреми и то преди пробиването на поредния зъб. Сега ни предстой отново да се приберем за Бг и съм много притеснена да не се получи както миналата година. Началото на декември започнах да давам коластра на таблетки за подсилване на имунната система, но не знам дали това е достатъчно! Моля ви дайте ми съвет как да опазя детенцето ми здраво през времето което ще сме си във БГ. Бихте ли ми препоръчали някакъв друг имуностимулант който да мога да давам със коластрата?
С уважение- Ана Плевнелиева


Здравейте,
коластрата е достатъчна за подсилване на имунитета, но ако искате все пак да го предпазите, поради смяната на климата, може да му давате и Имунобор кидс актив сироп 1 по 5 мл дневно за периода, в който сте в България.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот rossy1983 » 12 Яну 2015, 11:42

Здравейте, искам да попитам мога ли да давам на почти 4 годишното си дете продукта Пчелен прашец+ пчелно млечице+мед на Мейсон( 1000 мг ) за подсилване на имунитета? Аз съм му давала прашец, но ми се иска да е подсилен и с млечице. Каква е дозата за него от таблетките (1/2 таблетка или цяла)?
rossy1983
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2015, 11:38

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Nadinka » 13 Яну 2015, 10:42

Dr Galina Kisyovа написа:
Nadinka написа:здравейте, д-р Кисьова,детенцето ми е на 2г. тежи 10.500кг и вече ходи на ясла от няколко дена. От септември - октомври започнах да давам витамини за имунната система. Започнах с киндер фит 1месец, след което преминахме на Имунобор кидс за 3месеца. Но нямам спомен кога започнах витамините дали септември или октомври. В смисъл да не прекаля с Имунобор, да стане 4месеца. Имам още за няколко дена Имунобор. Въпроса ми е с какво мога да го заменя и да давам витамини през целия зимен период ако може. И другия ми въпрос е: Давам от 2 седмици осцилококцинум профилактично 1 доза за цяла седмица, така пише в упътването. Колко дълго мога да го давам профилактично. Благодаря предварително!


Здравейте,
може да замените сега имунобор кидс със Имуномикс сироп като го давате веджън на ден по 5 мл за 20 дни. Той може да се съчетае и с осцилококцинум, веднъж седмично за 1 месец. След като спрете имуномикс сироп можете да минете отново на Имунобор кидс сироп за 3 месец.

Поздрави,
д-р Кисьова





Здравейте отново, д-р Кисьова, моя мъж купил Имуномикс плюс сироп от 210мл. без да му предложат и по малката опаковка от 180мл. Има ли значение кой от двата сиропа е по подходящ за детенцето. Мога ли да давам този който е купил вече.
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron