Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Марго - задух

Мнениеот Margo » 30 Сеп 2011, 13:02

Dr Iskren Stanilov написа:
Margo:Здравейте, малко съм обезпокоена защото кученцето ми понякога се задъхва и не може да си поеме въздух. Това задъхване ми прилича на астма като при хората, дали е това и какво мога да направя аз за да облекча дишането на кученцето ми.


Този проблем е често срещан при животни с наднормено тегло и при брахиоцефалните породи кучета особено булодозите. Бих искал да ми дадеш малко повече информация, написал съм ти лично съобщение. Моля прочети го и ми отговори. С удоволствие ще ти помогна.

Здравейте отново,
кучето ми е от малките породи - мини пинчер арлекин. За тях е нормално да са между 2 и 3 кг.
viki_framar.jpg
viki_framar.jpg (11.1 KiB) Прегледано 14246 пъти

Това е моята принцеса, не изглежда да е слабичка.Никога не съм я разхождала на каишка, тя върви редом с мен от малка за това няма как да има притискане на трахеята, опасявам се да няма нещо като астма.Възможно ли е?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот zuzu70 » 22 Окт 2011, 11:38

Здравейте!Искам да попитам има алергия при кучетата както при хората съществува сенна хрема.Забелязвам че когато се сменят сезоните пролет.-лято, лято-есен започва да киха много често ,понякога като започне не спира по 10 мин.След като се сменят сезоните това кихане изчезва.Може ли да се направи нещо по този въпрос
zuzu70
 
Мнения: 31
Регистриран на: 30 Мар 2011, 16:11

Re: Zuzi70

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 23 Окт 2011, 11:21

Dr Iskren Stanilov написа:Здравейте!Искам да попитам има алергия при кучетата както при хората съществува сенна хрема.Забелязвам че когато се сменят сезоните пролет.-лято, лято-есен започва да киха много често ,понякога като започне не спира по 10 мин.След като се сменят сезоните това кихане изчезва.Може ли да се направи нещо по този въпрос

Ако ви е потвърдена диагнозата от специалист, може да използвате антихистаминови препарати - ксизал, кларитин и др. Преди да използвате медикаменти трябва да се консултирате със същия за дозата.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Д-р Станилов

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 08 Ное 2011, 23:57

Dr Iskren Stanilov написа:Здравейте, малко съм обезпокоена защото кученцето ми понякога се задъхва и не може да си поеме въздух. Това задъхване ми прилича на астма като при хората, дали е това и какво мога да направя аз за да облекча дишането на кученцето ми.


Да кучета могат да боледуват от Астма. То се получава в резултат на запушването на дихателните пътища и бронхите (дихателните пътища в белите дробове) поради една или друга причина, което води до спазми ( бронхоконстрикция - преведи на Английски за най - любопитните) .

Много по често срещано при при котки(Сиамска и Хималайска котка), отколкото при кучета.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Станилов

Мнениеот Margo » 09 Ное 2011, 11:07

Dr Iskren Stanilov написа:
Dr Iskren Stanilov написа:Здравейте, малко съм обезпокоена защото кученцето ми понякога се задъхва и не може да си поеме въздух. Това задъхване ми прилича на астма като при хората, дали е това и какво мога да направя аз за да облекча дишането на кученцето ми.


Да кучета могат да боледуват от Астма. То се получава в резултат на запушването на дихателните пътища и бронхите (дихателните пътища в белите дробове) поради една или друга причина, което води до спазми ( бронхоконстрикция - преведи на Английски за най - любопитните) .

Много по често срещано при при котки(Сиамска и Хималайска котка), отколкото при кучета.

Има ли начин да прочистим бронхите със лекарства, както при хората със сиропи? Тъй като миналата зима я водих на лекар, който я преслуша и каза, че има увреждане на сърцето. Може да е в следствие на астмата?!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 09 Ное 2011, 20:59

Да лечение може да се предприеме.

То е постоянно и се изразява в употребата на Антилевкотриени ( примерно " Сингулар" ), Бета 2 миметици ( примерно " Салбутамол") съчетан с кортикостероиди ( примерно " Флексотид " ) , но е тежко, постоянно и би било вредно за паренхимните органи (черен дроб, бъбреци) при прилагането му без да е доказана диагнозата.

Аз лично мисля, че при хората може да се прилага сироп със съдържание на антихистамини (примерно "Ериус" ) за не повече от месец против астма и то от алергичен тип, като спомагателно средство, но не и за основно лечение, но понеже не съм хуманен лекар и не съм запознат до такава дълбочина, нямам право да изказвам професинално мнение.

Не казвай "НЕ" на медикаментите, ако вашият домашен любимец наистина страда, но за употребата им трябва да се носи отговорност. От ветеринарен лекар, затова моля съобразете се с предишните ми препоръки и заведете вашия любимец във Ветеринарна амбулатория.

Надявам се да съм бил полезен.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот лаура » 16 Ное 2011, 12:38

Здравейте!Имам женски пинчер на 1.2год и има проблем с дишането.Като беше по-малка при вълнение дишаше шумно-например като я гушна или като е на високо,но не сметнах че това е проблем,но сега като ни посреща в къщи е много щастлива-скача,скача,цялата трепери от радост и накрая неможе да си поеме въздух-хлипа,изгърбва се,разкрачена и едва диша.Много сме притеснени.Моля за съвет.Може ли да се лекува или поне да се облекчат тези пристъпи.Благодаря
лаура
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Ное 2011, 12:19

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот GRIP » 16 Ное 2011, 21:31

Всяка година ли се ваксинират кучетата ?
GRIP
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2011, 20:38

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот tweety » 18 Ное 2011, 13:49

Здравейте, имам един малко не стандартен въпрос. Имам мъжки сиамец, но до ден днешен никога не е "заглеждал" женски котки, напротив дори привлича мъжки у нас и ние го прибираме за да не бъде "нападнато" от мъжките котараци. Та въпроса ми е може ли да има хомосексуалност и при животните?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 20 Ное 2011, 13:27

GRIP написа:Всяка година ли се ваксинират кучетата ?


Да всяка година.

След като въднъж бъде завършена първоначалната ваксинационна програма, което би следвало да бъде направено максимум до 6 месечната възраст на кучето. Една година след последната ваксина от първоначалната програма би следвало да се прави реваксинация и това да продължи през целия живот на вашия любимец.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron