Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот faflichki » 16 Дек 2015, 12:34

Здравейте, д-р Станилов, имам въпрос към Вас относно моето куче, има някакъв проблем от много време и искам да ми дадете съвет с какво да го мажа. Къде мога да ви пратя снимка, за да видите за какво става въпрос?
faflichki
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Дек 2015, 12:28

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 17 Дек 2015, 14:24

faflichki написа:Здравейте, д-р Станилов, имам въпрос към Вас относно моето куче, има някакъв проблем от много време и искам да ми дадете съвет с какво да го мажа. Къде мога да ви пратя снимка, за да видите за какво става въпрос?


Здравейте, faflichki :)

Благодарение на многофункционалноста на forum.framr.bg може да приложите снимките с подробна информация относно вашия проблем директно към коментара, като използвате бутона " img ". Моля в следващия коментар запишете вашите две имена, град на местожителство, и пълна информация на вашия любимец по паспорт ( NB: ваксинационна схема, обезпаразитявания,лечения и др. ). Подробно опишете, датите на прегледи, профилактични и лечебни, както и всичко което може да даде една детайлна картина на вашия проблем.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот anahid.agopyan » 27 Фев 2016, 22:08

Здравейте,
Заведох котката ми на ветеринар, тъй като имаше някакъв дискомфорт в ушите. Докторът установи, че има ушна краста, предписа и едни капки. Поставях ги известно време, животното беше видимо добре, докато един ден се прибрах и я заварих със странно изкривяване на главата. Заведох я веднага при доктора, каза ми, че има инфекция на ухото, би и няколко инжекции, спряхме капките, каза ми, че ще се оправи. Постепенно животното спря да използва предната си лапа, след това и втората, спря да се движи. Отново я заведох, увериха ме, че това е нормално, инфекцията е засегнала нерв, чувствала дискомфорт, лапите и били здрави. Една докторка от екипа му, ми каза, че имала спукано тъпанче и лекарството е проникнало през него и се е получила инфекция. Дадоха ми кортикостероиди, които да и давам 8 дена. Започна да се придвижва, изправи малко главата, но спря да се храни и започна да повръща още на следващия ден. Реших да я заведа при друг ветеринар, който установи, че има 40.5градуса температура. Даде и антибиотици, имуностимуланти, против повръщане. Кошмарна нощ, реших че ще е последната и нощ. Свалихме температурата. Сега котката ми не е адекватна, върви по стените, върти се в кръг, не реагира, погледа и е празен, едната и заница е засегната, пие вода, но трудно се храни, завира си главата на тъмни места. Докторът ми каза, че така ще си живее, било от засегнатите нерви, но то това не е живот. Давам и хапчета на билкова основа за нервите. Утре сме при друг ветеринар. Какво мислите вие, дали може да се възстановят тези нерви с времето, дали изобщо е от тях, четох, че това държание може да е в следствие на възпаленото вътрешно ухо?
anahid.agopyan
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Фев 2016, 21:55

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 10 Мар 2016, 12:23

anahid.agopyan написа:Здравейте,
Заведох котката ми на ветеринар, тъй като имаше някакъв дискомфорт в ушите. Докторът установи, че има ушна краста, предписа и едни капки. Поставях ги известно време, животното беше видимо добре, докато един ден се прибрах и я заварих със странно изкривяване на главата. Заведох я веднага при доктора, каза ми, че има инфекция на ухото, би и няколко инжекции, спряхме капките, каза ми, че ще се оправи. Постепенно животното спря да използва предната си лапа, след това и втората, спря да се движи. Отново я заведох, увериха ме, че това е нормално, инфекцията е засегнала нерв, чувствала дискомфорт, лапите и били здрави. Една докторка от екипа му, ми каза, че имала спукано тъпанче и лекарството е проникнало през него и се е получила инфекция. Дадоха ми кортикостероиди, които да и давам 8 дена. Започна да се придвижва, изправи малко главата, но спря да се храни и започна да повръща още на следващия ден. Реших да я заведа при друг ветеринар, който установи, че има 40.5градуса температура. Даде и антибиотици, имуностимуланти, против повръщане. Кошмарна нощ, реших че ще е последната и нощ. Свалихме температурата. Сега котката ми не е адекватна, върви по стените, върти се в кръг, не реагира, погледа и е празен, едната и заница е засегната, пие вода, но трудно се храни, завира си главата на тъмни места. Докторът ми каза, че така ще си живее, било от засегнатите нерви, но то това не е живот. Давам и хапчета на билкова основа за нервите. Утре сме при друг ветеринар. Какво мислите вие, дали може да се възстановят тези нерви с времето, дали изобщо е от тях, четох, че това държание може да е в следствие на възпаленото вътрешно ухо?


Здравейте, г-н Аnahid Аgopyan, тъй като информацията която имам не е достатъчна за да отхвърля или потвърдя диагноза, на този етап няма да заемам позиция относно актуалния проблем довел до това състояние. Бих желал да споделя моето лично впечатление за най – често срешаните изходи от възпалението на средното ухо и възпалението на нерв. При възпаление на средното ухо, изходът от болеста е благоприятен, при адекватно взети мерки от специалист. Много рядко съмнителен, докато при възпалението на нерв лечението е много по – продължително съпоставено с първото, а изходът е съмнителен до неблагоприятен. Клиничните изяви и в двата случая са сходни. Трудно би било на стопанин да се ориентира, което налага извършването на преглед от ветеринар, с цел отхвърляне и потвърждаване на наличната диагноза. За целта може да използвате посочените контакти.

Не се колебайте да зададете следващия си въпрос.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот gergana.dimitrova » 29 Мар 2016, 22:41

Dr Iskren Stanilov написа:Здравейте ,
в тази рубрика можете да зададете вашите въпроси относно:

- Акушерство и болести по свинете
- Стоматология и Хирургия на кучета и котки
- Ваксини и имунизации
- Болести по домашните животни

Повече за мен и за моята практика можете да научите от Справочник Фрамар.





ИМАМ КОТЕ - ТРЯБВА ДА МУ ДАВАМ LEGAFITON 50 НО БОРБАТА Е СТРАШНА - НЯМА ЛИ НЕЩО КОЕТО ДА МОГА ДА ГО РАЗТВАРЯМ И ДА ГО ДАВАМ С ХРАНАТА?
gergana.dimitrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2016, 22:37

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 20 Апр 2016, 10:28

gergana.dimitrova написа:
Dr Iskren Stanilov написа:Здравейте ,
в тази рубрика можете да зададете вашите въпроси относно:

- Акушерство и болести по свинете
- Стоматология и Хирургия на кучета и котки
- Ваксини и имунизации
- Болести по домашните животни

Повече за мен и за моята практика можете да научите от Справочник Фрамар.





ИМАМ КОТЕ - ТРЯБВА ДА МУ ДАВАМ LEGAFITON 50 НО БОРБАТА Е СТРАШНА - НЯМА ЛИ НЕЩО КОЕТО ДА МОГА ДА ГО РАЗТВАРЯМ И ДА ГО ДАВАМ С ХРАНАТА?



Да споделиш страха на домашния си любимец поради трудността от прилагане на таблетни форми при котките е неприятно преживяване и за двете страни.
Поради това ви препоръчвам да опитате с прилагане на таблетите, чрез стриването им на прах и влагането им в кайма с цел оформяне на месни топки за по лесна консумация.
Друг вариант е употребата на хепатопротектори под формата на паста. Като пример за такъв, мога да посоча - Диетична храна за котки Епато Паста, понеже тя е биопродукт и съдържа всички нужни хепатопротективни вешества. Предпазва черния дроб от увреждане, повишава възтановителната му способност и създават благоприятна среда. Свързва и елиминира токсините. Също така подпомага развитието на полезни бактерии, които присъстват в червата, което води до по–добро храносмилане.
Много често домашните любимци приемат с ухота лекарствата под формата на паста приемайки това като забавна и вкусна игра.
Като практичен съвет бих ви дал следния пример. Поднесете внимателно спринцовката, вашия любимец да опознае това интересно нещо което държите и като започне да души отвора леко натиснете буталото за да излезне съвсем малка част от съдържимото и така въоражени с търпение лесно може да превърнете този момент от ежедневието ви в една приятна игра.

Надявам се да съм бил полезен! Не се колебайте да зададете следващия си въпрос!
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот IVANGACHEV » 04 Май 2016, 01:27

Здравейте.
Аз съм собственик на 8-годишно мъжко хъски.
От Плевен съм, но тъй като там не могат да ми помогнат се обръщам към Вас.
Имам и женска немска овчарка, която около 10 дни е разхонена. В този период не ги събирам заедно с хъскито и се гледат само през ограда.
От около 5-6 дни забелязах че хъскито е много превъзбудено, претреперва, постоянно я следи и същинският проблем - не може да пази понякога развнвесие, някак си вдъвено движи крайниците си, пада понякога. Има тонус и не забелзвам други симптоми. Закарах го на доктор, направи му обстоен преглед, кръвна картина, биохимичен анализ и се оказаха в норма. Докторът откри големи кръвоизливи в очите на кучето ми и каза че може да има проблем с нервната система. Кучето вече 5-ти ден не се подобрява. Много Ви моля за съвет.
Благодаря
IVANGACHEV
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2016, 01:25

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Mariangela » 07 Май 2016, 11:51

Здравейте, д-р Станилов, много бих се радвала ако ме посъветвате за моя проблем.
Имам котарак на 7 год, който е прекрасна животинка, стига да е единствено в моята и на майка ми компанията. Когато имам гости, става непредвидим, по-често се крие или стои отстрани, проявява детски интерес към всичко, обича да наблюдава, но от всичко на света най не обича някой чужд човек да го закача.

Под чужд разбирайте гост, или човек, който идва временно вкъщи, например брат ми през лятната ваканция за една седмица или повече. Особено силен страх изпитва към мъже, може би защото с него живеем повечето време аз и майка ми.

Това, заради което ви пиша е последната му реакция, заради която посетих спешен кабинет за превръзка на ръката. С брат ми говорехме спокойно, той реши да ме погъделичка, което отключи невероятна агресия в котарака, който лежеше спокойно в мен. Първо нападна брат ми, после се обърна към мен и беше напълно подивял, изпаднал в неадекватно състояние, при което не различаваше кой е стопанина му и кой е "противника". Докато успея да избягам, ръката ми беше надрана, нахапана, насинена..
Остана един ден в стаята под леглото без да даде признаци на живот, очевидно самия той под силен стрес..
На втория ден към края опита от храната и чак на третия се осмелих да го погаля, брат ми си беше тръгнал.

Въпросът ми е мога ли с нещо да успокоя нрава му, и дори и да има реакции на страх, да не са толкова агресивни...не искам гостите ми, както и аз да сме под стрес.

Когато сме само аз, той и майка, той е напълно кротка котка, като само когато се заиграе пуска нокти и може да захапе, но никога с подобна дива агресия.

Благодаря Ви за отделеното време и евентуалните съвети!
Приятен ден,
Мариана
Mariangela
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2016, 11:29

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 09 Май 2016, 08:55

IVANGACHEV написа:Здравейте.
Аз съм собственик на 8-годишно мъжко хъски.
От Плевен съм, но тъй като там не могат да ми помогнат се обръщам към Вас.
Имам и женска немска овчарка, която около 10 дни е разхонена. В този период не ги събирам заедно с хъскито и се гледат само през ограда.
От около 5-6 дни забелязах че хъскито е много превъзбудено, претреперва, постоянно я следи и същинският проблем - не може да пази понякога развнвесие, някак си вдъвено движи крайниците си, пада понякога. Има тонус и не забелзвам други симптоми. Закарах го на доктор, направи му обстоен преглед, кръвна картина, биохимичен анализ и се оказаха в норма. Докторът откри големи кръвоизливи в очите на кучето ми и каза че може да има проблем с нервната система. Кучето вече 5-ти ден не се подобрява. Много Ви моля за съвет.
Благодаря


Здравейте г-н Генчев.

За правилната диагностика на вашия любимец, информацията е недостатъчна. Ще е нужно обстойно да се поразпитаме, да разгледам изследванията, който имате и да проведем нови, ако се налага. Съветът ми към вас г-н Генчев е да се обърнете към мен на посочения телефон за връзка. Бих желал да изпиша много, но разбирам, че вашия случай е спешен, затова ви препоръчах този вариант. Вдървената задница, загубата на равновесие и кръвоизливите сами по себе си насочват към голямо разнообразие от диагнози и то в различни системи. Спрямо оскъдната информация, с която разполагам не бих могъл да се ангажирам с потвърждение или отхвърляне на диагноза. Ще се радвам да бъда полезен, не се колебайте да се свържете с мен.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 09 Май 2016, 09:05

Mariangela написа:Здравейте, д-р Станилов, много бих се радвала ако ме посъветвате за моя проблем.
Имам котарак на 7 год, който е прекрасна животинка, стига да е единствено в моята и на майка ми компанията. Когато имам гости, става непредвидим, по-често се крие или стои отстрани, проявява детски интерес към всичко, обича да наблюдава, но от всичко на света най не обича някой чужд човек да го закача.

Под чужд разбирайте гост, или човек, който идва временно вкъщи, например брат ми през лятната ваканция за една седмица или повече. Особено силен страх изпитва към мъже, може би защото с него живеем повечето време аз и майка ми.

Това, заради което ви пиша е последната му реакция, заради която посетих спешен кабинет за превръзка на ръката. С брат ми говорехме спокойно, той реши да ме погъделичка, което отключи невероятна агресия в котарака, който лежеше спокойно в мен. Първо нападна брат ми, после се обърна към мен и беше напълно подивял, изпаднал в неадекватно състояние, при което не различаваше кой е стопанина му и кой е "противника". Докато успея да избягам, ръката ми беше надрана, нахапана, насинена..
Остана един ден в стаята под леглото без да даде признаци на живот, очевидно самия той под силен стрес..
На втория ден към края опита от храната и чак на третия се осмелих да го погаля, брат ми си беше тръгнал.

Въпросът ми е мога ли с нещо да успокоя нрава му, и дори и да има реакции на страх, да не са толкова агресивни...не искам гостите ми, както и аз да сме под стрес.

Когато сме само аз, той и майка, той е напълно кротка котка, като само когато се заиграе пуска нокти и може да захапе, но никога с подобна дива агресия.

Благодаря Ви за отделеното време и евентуалните съвети!
Приятен ден,
Мариана


Здравей, Мариана.
Благодаря за обстойната информация. Запознавайки се с нея, аз се сещах за едно и също нещо през цялото време и това е стрес, стрес и отново стрес.
Котките имат изключително силно обоняние и лесно могат да разпознаят пола само, чрез биохимичните следи (миризмите). Често котките проявяват своята природа и тя се изразява в това да защитят своята територия. Явно вашият котарак приема майка ви и вас за своето семейство, като хора с които дели териториите си. Знаете, че при котките вие сте техен гост, а не те на вас. Нарушавайки личното му пространство, като лидер на вашата територия, той демонстрира своето лидерство. Предполагам, че вашият любимец не е кастриран. Една кастрация в правилната възраст може да е разковничето на спокойното съжителство.
В търговската мрежа се предлагат аналози на „ Успокояващия хормон “. Той имитира естествения феромон, който се отделя от майката 3-5 дни след разждането. От фирмите производители, се говори за ефективен успокояващ ефект при стрес на малки и големи любимци. Стресът може да се проявява при шум (гръмотевични бури, фойерверки), пътуване, ситуации свързани с раздяла на любимеца и стопанина и много други. Това е естествен начин да се помогне на любимец, проявавящ нежелани поведенчески реакци, предизвикани от стрес.

Надявам се да съм бил полезен, не се колебайте да се свържете отново с мен.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron