Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 09 Яну 2017, 17:44

Здравейте!Имаме джирбили мъжко и женско до сега не сме гледали .Три пъти женската ражда,това добре не са в тесен аквариум .Бяха в клетка, но я прегризаха и сега са в аквариум.Всичко каквото е пластмаса изяждат.Искам да питам в аквариума слагаме сено само това правилно ли е.И много скачат и излизат това да не е признак, че им е тясно.И другото мъжкият много уринира така ли е през 3 дни трябва да им сменяме сеното.Толкова много че пропуска от аквариума.Забравих да отбележа, че са само 2 те за сега вече.
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Дидо.Митеви » 06 Апр 2017, 00:33

Здравейте
Имаме Чихи на 8месеца забелязахме ,че се задъхва доста често и киха много. Също така като си играе и се чува че друдно диша все вдно има нещо в носа което му пречи да диша. Доста сме притеснени на какво се дължи?
Дидо.Митеви
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2017, 00:28

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Албена.Даракчиева » 23 Апр 2017, 18:42

Имам кавказка овчарка на 50 дни оперирана преди три дни от първа херния първите 24 часа беше у дома на много скимтскимти и търси Майка си затова я доведохме при нея как можем да предпазим операцията от клиниката ни посъветваха да можем опер.рана с гентамицин може ли да използваме йодасепт или гранулин.Благодаря ви предварително
Албена.Даракчиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Апр 2017, 18:38

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Clodia86 » 28 Май 2017, 22:28

Здравейте,сега нямям финансова възможност да заведа животинчето на лекар, затова се обръщам към вас,имам малко коте на най-много един месец у нас е от три дни ,храниме я с храна за бебета котета от първия месец (гранули)Роял Канин ,но тя има разтройство,какво да направя ,какво мога до й дам (понякога в акото има малко кръв????)Много ще съм благодарна за отговора Ви !!!Благодаря предварително!
Clodia86
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Май 2017, 22:26

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот antoniq8881 » 31 Авг 2017, 17:14

Добър ден.Намерих едно куче,идва на мястото къдетото работя от два месеца и му направих изследвания.Излязоха PLT много ниски 51.След 10 дневна терапия направих анализи пълни и са се покачили до 61.Кучето е на около 1_2 години.Какво мислите за тези резултати?Какво му има?Може ли да се излекува?
Прикачени файлове
3.jpg
3.jpg (85.2 KiB) Прегледано 9851 пъти
2.jpg
2.jpg (95.61 KiB) Прегледано 9851 пъти
1.png
1.png (446.24 KiB) Прегледано 9851 пъти
antoniq8881
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Авг 2017, 16:56

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот antoniq8881 » 31 Авг 2017, 17:16

Това е Томи.Много е добър и не мога да го оставя.Какво мислите?
Прикачени файлове
FB_IMG_1501058932805.jpg
FB_IMG_1501058932805.jpg (135.71 KiB) Прегледано 9850 пъти
antoniq8881
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Авг 2017, 16:56

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот antoniq8881 » 02 Сеп 2017, 13:11

Някой ще отговори ли?
antoniq8881
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Авг 2017, 16:56

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот TeodoraP » 06 Яну 2018, 17:28

Здравейте! Ужасно отчаяна и безсилна се чувствам пиша тук за съвет...преди два дни диагносрицираха кучето ми с ерлихиоза и тежка ХБН,получи схващане на предните крака-нещо като неврологичен пристъп,но много кратъ...изписаха ни Доксициклин и Фамотидин против повръщането,което се предполага,че ще предизвика Доксициклина..дадоха ни и някакви добавки за спомагане на бъбреците.
Ходих при трима доктори и получих три различни мнения..единият ми дава надежда,другия не съвсем,а третия беше категоричен,че кучето ми е пътник.
Стойноста на уреата е 30,креатинина е 600,също така е анемична..90 тромбоцити при минимум 200..другите неща са сравнително добре..казаха,че фосфора е завишен.
Та..моля ви за съвети,мнения..относно хранене,споделяне на опит..каквото и да е..
Снощи пак получи неврологичен пристъп доста продължителен ии тежичък..видимо е добре,с изключение на пристъпа,хапва жизнена ...
TeodoraP
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Яну 2018, 17:20

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот mirata » 30 Юни 2018, 14:12

Здравейте д-р Станилов,мога ли да ви попитам за съвет-моето коте е с бъбречна недостатъчност креатинин-610,урея-51,8,но сега се повишиха и чернодробните показатели-алт-111,аст-105.Мога ли за черния дроб да давам зентонил адванс100,ще натоваря ли с това лекарство бъбреците.Кое е по- добро зентонил или легафитон?Благодаря Ви предварително
mirata
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юни 2018, 13:57

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот albena.nikolova » 27 Юли 2018, 11:29

Здравейте,д-р Станилов,имам френски булдог на 10 г. От два месеца е с хрема,която не се повлиява от никакво лечение.Воден е многократно на ветеринар,но проблемът продължава.Хремата е съчетана и с кожни проблеми,за които сме правили всички изследвания и не са свързани с някаква инфекция.За кожата ни предписаха къпане през ден с лечебен шампоан.От къпането ефектът е за две-три седмици и отново се възобновява кожния проблем.Но по-тревожна е хремата и непрекъснато запушения нос,което пречи на дишането и на нормалния живот на кученцето.След всички обиколки по вет. лекари стигнах до извода,че хремата е алергична.В момента давам на кучето Ефестат по 1/2 табл. на ден.Подходящ ли е този препарат,както и дозата?Мога ли да използвам антиалергични капки за нос и какви?Секретът от носа е бистър,правено и микробиологично изследване и нищо не се изолира.Ще съм Ви изключително благодарна,ако ми отговорите !!!
albena.nikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юли 2018, 11:12

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта