Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот sa6a78 » 28 Авг 2018, 14:07

Здравейте,д-р Станилов.Имам женски пинчер на 2 години.Преди няколко дни получи подуване на корема.Беше ленива и едвам ходеше,вечерта повърна няколко пъти.Заведох я на лекар Сложиха обезболяващи.На другия ден обаче отново не беше добре.Отново я заведох.Решиха да и направят кръвни изследвания които показаха завишени показатели и съмнения за пирометра.Веднага я оперираха но при операцията установиха угрлемен черен дроб и далака.Казаха че е от ухапване от кърлеж или бълха.Няколко дни бяхме на антибиотик инжекции.Днес почнахме лечение с Доксациклин Стада.Ветеринаря каза че трябва да го приемаме около месец.Въпросът ми е имали надежда да я излекувам и дали мога да и давам Легафитон през този период на лечение.Какви са шансовете ни за оздравяване според вас.Незнам точно болестта нещо което убива червените кръвни клетки.
Прикачени файлове
1535454510808-1053539234.jpg
1535454510808-1053539234.jpg (31.22 KiB) Прегледано 6558 пъти
1535454440193-1194035743.jpg
1535454440193-1194035743.jpg (33.37 KiB) Прегледано 6558 пъти
sa6a78
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Авг 2018, 13:18

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Мирослав.Вачев » 28 Авг 2018, 20:15

Здравейте, на работа имаме куче което не е породисто и е на 12 години. Дворно е и никога не е било вързано, не е напускало двора (около 2 декара) дори когато е било отворено, така че изключваме написаното по долу да е в следствие на удър. Та преди няколко месеца забелязах лека подутина на дясното му бутче, горе към ставата. Не обърнах особено внимание, но пред няколко дни, след отвъствие от 10-на дена забелязах, че кучето много се е влошило и продължава да се влошава.
Подутината е станала още по-голямо, а то вече избягва да става, защото неможе да стъпва на задната лапичка. Подутината е достигнала такава фаза, че гръбнака все едно се е изкривил. Кучето по цял ден лежи и явно доста го боли защото от време на време се чува леко да скимти.
На какво може да се дължи това подъване, като изключим външно въздействие?
Утре смятам да го заведа някак на ветеринар, но искам и вашето мнение.
Както казах, кучето не е породисто, на 12 години, около 40 килограма, цял живот е тичало на воля, дрожелюбно е и не е бито.
Мирослав.Вачев
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Авг 2018, 19:56

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот bijuta.sima » 26 Яну 2020, 21:22

Здравейте д-рСтанилов! На 2 декември прибрахме котенце от улицатанаправихме вънншно и вътрешно обезпаразитяване за съжаление не знам капките за външно как се казват(бяха най-евтините). На 2 януари вече беше пълна с бълхи на ново. Взехме стронгхолд плюс капки, които имаха страхотен ефект. Също така от клиниката ни посъветваха да напръскаме и жилището. Дадоха ни една ампула името на която също не знам. Оттървахме се ит бълхите, но от двете страни на вратлето се появиха малки ранички които станаха големи като лишеи с коричка. Купихме Кортизем маз. Промихме с кислиродна вода и мажем с крема. До като я мазах обаче намерих отново две живи бълхи. Въпроса ми е с какво най-ефикасно можем да решим проблема с бълхите и от какво би могло да е получила тези ранички. Благодаря предварително!
bijuta.sima
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Яну 2020, 21:10

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот sintia102 » 17 Дек 2020, 13:35

Здравейте. Имам куче на 6 години, кастрирано, 19 кг с наднормено тегло е. Няма определена порода, но прилича на ескимоско куче. Проблемът е, че пие много вода. Вечер също става за вода и има доста газове. Каква може да е причината?
sintia102
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Май 2020, 17:24

Предишна

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта