Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 24 Яну 2012, 16:36

ирина написа:Здравейте др Станилов мога ли да ви задавам въпрос за овца защото виждамче се занимавате предимно с момета,котки и свине
Благодаря


Да, може. :)
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот ирина » 24 Яну 2012, 16:47

Здравейте отново
Възможно ли е от хапче зс обезпаразитяване да умре за 2 дена веднага получи нещо като задух мъчеше се 2 дена не можеше диша хапчето и беше дадено с нещо като пистолет
Благодаря
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 24 Яну 2012, 17:46

ирина написа:Здравейте отново
Възможно ли е от хапче зс обезпаразитяване да умре за 2 дена веднага получи нещо като задух мъчеше се 2 дена не можеше диша хапчето и беше дадено с нещо като пистолет
Благодаря


Някой животни са по чувствителни към лекарствените средства съдържащи се в обезпаразитяващите средства. При неправилния им избор приложено към неправилния вид, порода и/или възраст е възможно обезпаразитяващите средства да се превърнат в отрова не само за паразитите, а и за животното което се обезпаразитява.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот ирина » 24 Яну 2012, 18:10

Благодаря ви за одговора
Може ли да има друга причина защото и минала година и дадохме от същия вид( /albendazole/дано съм го написала правилно) нямаше такава реакция а пък и на другите им няма нищо разликата е само в това че беше родила преди месец
Благодаря
Поздрави
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот krisi.krusteva » 24 Яну 2012, 18:13

Здравейте доктор Станилов.Имам женска котка която лятото се разболя и се наложи да я кастрирам но от както я кастрирах тя е вечно гладна и е наддала 3 кила,и като легне хърка дали е от това че е надебеляла?
krisi.krusteva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Яну 2012, 19:14
Местоположение: гр.София

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 25 Яну 2012, 12:44

ирина написа:Благодаря ви за одговора
Може ли да има друга причина защото и минала година и дадохме от същия вид( /albendazole/дано съм го написала правилно) нямаше такава реакция а пък и на другите им няма нищо разликата е само в това че беше родила преди месец
Благодаря
Поздрави



Причините за смърт са многобройни, възможности много. Този въпрос е хубаво да се зададете към лекуващия Ветеринарен лекар на вашия любимец, понеже той би трябвало да е запознат със здравословния статус на животното от раждането му до неприятния край.

А що се относя за Албендазолът, макар и да се елиминира с урината,при прилагането му се повишават чернодробните ензими като чест страничен ефект, но в редки случаи има възможност за настъпване на остра чернодробна недостатъчност.

Алергичните реакции също са възможни. Те се проявяват не по рано от втория прием на даденото вещество.

Задържането на част от родилните тъкани и/или приплоди може да доведе до разлагането им в майката, което да доведе до интоксикацията й (отравянето й ).

Надявам се да съм бил полезен.
С уважение д-р Искрен Станилов
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 25 Яну 2012, 12:54

krisi.krusteva написа:Здравейте доктор Станилов.Имам женска котка която лятото се разболя и се наложи да я кастрирам но от както я кастрирах тя е вечно гладна и е наддала 3 кила,и като легне хърка дали е от това че е надебеляла?


Непрестанния глад е характерен за кастрираните животни, както и хъркането за тези който са с наднормено тегло. Много е възможно причината за хъркането да е от наднорменото тегло сама по себе си, но не е задължително.
Задължително обаче е да заведете на обстоен преглед вашия любимец във високо квалифицирана Ветеринарна Амбулатория (клиника), където ще могат да направят рентгенова снимка, пълна кръвна, частична биохимична картина и всички останали методи на изследване за проблеми с дихателната система. За да могат колегите, ако има заболяване да се хване в ранен стадий за по лесното му лечение. Както за животното така и за вашия бюджет.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот ирина » 25 Яну 2012, 17:46

Благодаря за отговорите информацията която ми дадохте наистина ми е полезна що се отнася до лекуващ няма такъв тук въобще няма ние се грижим за тях от раждането до края на принципа проба грешка затова ви и ви задух въпроса ена вас бихте ли ми препоръчали някой препарат който да използвам но по безопасен
Направихме и " аутопсия" преди да я дадем на дивите животни дроба и стомаха и бяха пълни с паразити червени на цвят
Много съм ви благодарна за подробните одговори
Пп иска дя си взема папагали много ги обичам,но не смея заради липсата на ветеринар
Поздрави
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 14 Фев 2012, 13:12

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ

Честит СВ.ВАЛЕНТИН

Честит ТРИФОН ЗАРЕЗАН
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Noeliq` » 21 Фев 2012, 11:50

Здравейте Д-р Станилов,
Имам две котки, които живеят навън. От скоро забелязах, че козината им започва да окапва като се образуват локални голи петна, които много бързо увеличават размерите си. На едната едното и ухо е изцяло уголено и видях, че има струпче кръв. Това е може би откакто е започнал периода им на разгонване и се срещат и бият с други котки.

Моля да ми отговорите на следните въпроси:
1.На какво може да се дължи това?
2.Това заразно ли е?
3.Ще могат ли да се възстановят сами без медикаменти?
4.Ако не ги лекуваме могат ли да умрат от това?

Ще очаквам отговора Ви с нетърпение, защото се притеснявам за тях а и за нас.
Благодаря Ви предварително!
Noeliq`
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Фев 2012, 10:03

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта