Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 21 Сеп 2011, 11:41

Здравейте ,
в тази рубрика можете да зададете вашите въпроси относно:

- Акушерство и болести по свинете
- Стоматология и Хирургия на кучета и котки
- Ваксини и имунизации
- Болести по домашните животни

Повече за мен и за моята практика можете да научите от Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот delinda » 21 Сеп 2011, 14:16

Здравейте д-р Станилов. Моето куче е порода бретон шпаньол и на определени интервали от време се случва да откаже да яде за много дълъг период от време (почти 24 часа). Това се случва вече за трета седмица. Искам да знам, дали това е проблем, който отключва заболяване? Благодаря
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Bella » 21 Сеп 2011, 14:28

Имам малки котета на около 10 дена(прогледнали са), с какво мога външно да ги обезпаразитя тъй като са пълни с бълхи от майката. Гледам ги в къщи и не искам да ми напълнят къщата с бълхи!
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 22 Сеп 2011, 19:00

Bella :Имам малки котета на около 10 дена(прогледнали са), с какво мога външно да ги обезпаразитя тъй като са пълни с бълхи от майката. Гледам ги в къщи и не искам да ми напълнят къщата с бълхи!

Здравей Белла,
Може да използвате Фронт Лайн Спрей, той е подходящ за вашият случай. Спреят на Фронт Лайн може да се използва за котенца над двудневна възраст и можете да го намерите във всяка ветеринарна аптека или клиника(амбулатория).
Последна промяна Dr Iskren Stanilov на 24 Сеп 2011, 11:36, променена общо 3 пъти
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 24 Сеп 2011, 11:30

delinda:Здравейте д-р Станилов. Моето куче е порода бретон шпаньол и на определени интервали от време се случва да откаже да яде за много дълъг период от време (почти 24 часа). Това се случва вече за трета седмица. Искам да знам, дали това е проблем, който отключва заболяване? Благодаря


Здравей Делинда,
Спрямо твоят проблем могат да бъдат изписани много неща.

Конкретно за загубата на апетита може да се каже, че е показател за нарушаване на общото състояние(здравето) на домашния ти любимец , но това може да бъде предизвикано от много неща. Затова моят съвет е следващия път, когато наблюдаваш липса на апетит да отидеш на ветеринар, защото е нужно да бъдат направени изследвания.

P.S. Ако мислиш, че това се случва след стресови ситуации или преяждане, това също може да бъде фактор сам по себе си предизвикващ липсата на апетит у твоят домашен любимец.

Надявам се да съм помогнал, макар и краткия коментар, за повече информация пишете на forum.framar.bg за да продължим дискусията.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Margo » 27 Сеп 2011, 09:22

Здравейте, малко съм обезпокоена защото кученцето ми понякога се задъхва и не може да си поеме въздух. Това задъхване ми прилича на астма като при хората, дали е това и какво мога да направя аз за да облекча дишането на кученцето ми.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Д-р Искрен Станилов - ветеринарна медицина

Мнениеот Dia » 27 Сеп 2011, 10:00

Здравейте, Д-р Станилов,
Имам куче, порода Кавалер Кинг Чарлз Шпаньол, на 3 години е, здрава. От година започнаха да й се пълнят аналните жлези и периодично я водя на ветеринар, за да ги изстиска. Въпросът ми е, препоръчитално ли е да се направи операция за отстраняване на жлезите и какви рискове крие това?
Поздрави!
Аватар
Dia
 
Мнения: 47
Регистриран на: 27 Сеп 2011, 09:49

Re: Марго - задух

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 28 Сеп 2011, 18:16

Margo:Здравейте, малко съм обезпокоена защото кученцето ми понякога се задъхва и не може да си поеме въздух. Това задъхване ми прилича на астма като при хората, дали е това и какво мога да направя аз за да облекча дишането на кученцето ми.


Този проблем е често срещан при животни с наднормено тегло и при брахиоцефалните породи кучета особено булодозите. Бих искал да ми дадеш малко повече информация, написал съм ти лично съобщение. Моля прочети го и ми отговори. С удоволствие ще ти помогна.
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Диа - Анални жлези

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 28 Сеп 2011, 19:15

Dia:Здравейте, Д-р Станилов,
Имам куче, порода Кавалер Кинг Чарлз Шпаньол, на 3 години е, здрава. От година започнаха да й се пълнят аналните жлези и периодично я водя на ветеринар, за да ги изстиска. Въпросът ми е, препоръчитално ли е да се направи операция за отстраняване на жлезите и какви рискове крие това?
Поздрави!

Здравей Диа,

Твоят проблем е много актуален . Проблемът с аналните жлези на кучетата е масов и широко разпространен. Колкото повече опитомяваме животните и променяме тяхната среда и начин на живот, толкова повече проблеми им създаваме. Като цяло проблемът с аналните жлези според много автори се дължи на заседнал начин на живот (а твоето куче има нужда от големи разходки) и изхранване на кучето с меки храни (примерно гранули).

За да ме разбереш ще започна от далеч. Предполагам. че тези неща са ти обяснени от твоят ветеринар, но аз ще ги кажа пак. Аналните жлези известно на повечето собственици се намират отстрани на аналния отвор. Тяхната функция е да ослизяват (смазват) фекалните маси, с което да помагат за по лесното изхождане на кучето ти. Ето затова изхранването с меки храни е предпоставказа набиране на секрет в тях. Предполага се, че ако има по голяма порция кости (но не и пилешки) в менюто на твоят любимец неговите фекални маси ще са твърди и ще притискат аналните жлези отвътре на вън с което ще помогнат за тяхното естествено изстискване. Но нещата далеч не са толкова прости. Биха могли да се изпишат още много общи приказки, затова преминавам по същество.

Ако твоят домашен любимец е стигнал до етап в който е нужно изстискването на аналните жлези да става минимум веднъж седмично,а секретът да е загноял, което да води до некротизиране на аналните жлези със сформиране на фистули (отвори) или появата на тежки кожни проблеми, то е по добре да бъде направена операцията незабавно. Но ако твоят ветеринар твърди, че съумява да овладява ситуацията и виждаш подобрения то по добре недей да бързаш.

Що се отнася до рисковете:
Всяка операция крие анестезиологичен риск (т.е. да не може да се събуди от упойката), като цяло операцията не е тежка и не крие големи рискове. Ако инфекцията е на етап който показва че е нужна направата на операцията(това може да го каже само лекуващия лекар) не се страхувай по добре е да бъде направена. Ако не дай си боже гнойта и/или токсините, които са в аналните жлези се разпространят из тялото на животното, може да го загубиш. Ситуацията на пръв поглед изглежда безобидна, но не е. Посъветвай се с ветеринарния си лекар за ситуацията ти и ако той твърди че е нужно довери му се.

Надявам се съм бил полезен.
Поздрави!
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Re: Контрол на теглото

Мнениеот Dr Iskren Stanilov » 30 Сеп 2011, 11:02

-2 е много сабо

-1 е слабо

normal е нормално за тези, които нямат никаква представа от Английски :)

+ 1 наднормено

+2 много над норма
Прикачени файлове
kontrol na tegloto.JPG
kontrol na tegloto.JPG (11.77 KiB) Прегледано 19813 пъти
С поздрав,
Д-р Искрен Станилов

За контакти: Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Iskren Stanilov
 
Мнения: 99
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 11:30

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта